Skocz do zawartości

Pytanie :(


dr.Watson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy dobrze że w tym dziale o to pytam, ale nie wiem gdzie, więc proszę mnie nie bić :( mam pytanie, sklejam modele pojazdów pancernych w skali 1:35, jest to dobra popularna skala, duża itp. Moje pytanie brzmi: Jaka jast najbardziej popularna skala jeśli chodzi o okręty ? chciałbym się zabrać za to i nie wiem jaką skalę wybrać. chciałbym by była to skala taka jak pojazdy 1:35, czyli dobre odwzorowanie, dużo szczegółów itp. Proszę o radę. Pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest zawsze problem bo co znaczy popularna i dobrze wykonana

Teraz do pozostałych panów kolekcjonerow aby wam sie cisnienie nie podnosiło.

Skal jest wiele tak jproducentow.

Plastiki

Linia wodna /do linii wodnej 1/700 jak i 1/720 ( wiele modeli ma dolejane dno lub zaslepkę i część do odcięcia)

 

1/350 ich jest niewiele

 

1/400 tu dominuje Heller i parę innych firm

 

1/200 jest parę pozycji ale to już klasa muzeum

 

1/144 i 1/72 1/48 1/35

 

1/1250 1/450 1/570 i cała masa pojedyńczych modeli

 

Revell USA kiedyś robił serię calowa tu wszystkie miały taka sama wielkosc pudelka

 

uzupełnienie żywicznymi modelami to głownie 1/700 i to chyba najbardziej liczna grupa jako skala

 

Nie podaję jaka skala jest najlepsza bo to indywidualna sporawa kolekcjonera

 

Tak i jest z każdym działem czasami sa tylko modele w danej skali a rodzynek w innej i tu sa ortodoksi co nie robia odstepstw zanuje to

i tacy jak ja że mnie to lotto byle bym mial i tak w moich dawnych zbiorach były rozne skale od 1/144 do 1/32 a czy zrobiłem ??

Ale mam lub miałem i to było naj naj a w myslach to po 20 razy go budowałem albo malowałem .

 

Wiem ze nic to tobie nie wnosi allllllllllllll skal z pamięci poszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jaka jast najbardziej popularna skala jeśli chodzi o okręty ?
Zależy, jakie okręty cię interesują...

 

Jeśli okręty podwodne (mówię tu o tych większych typu U-Boot VII) to fajną skalą jest 1:144

 

Mniejsze okręty (w tym podwodne), łodzie motorowe - bardzo fajna skala 1:72

 

Okręty typu niszczyciel, pancernik etc - najpopularniejsza skala z dobrym odwzorowaniem szczegółów to 1:350

 

W tym wszystkim można również znależć modele w skali 1:700 ale to juz raczej mikromodelarstwo - są fascynaci tej skali - nawet tu możesz zobaczyć kilka bardzo fajnych "produkcji" jednak wymagają one szczególnego podejścia (zresztą chyba jak każdy model).

 

Osobiście na początek polecam ci skalę1:350 - wyroby takich firm jak Tamiya, Hasegawa, Aoshima, Dragon... W przypadku wielu pozostałych firm możesz więcej kląć niż kleić.

 

Życzę powodzenia przy wyborze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzając się z przedmówcami dorzucę swoje 3 grosze.

 

Jeżeli chcesz "kolekcji" to raczej skala 1/700, 1/720.

Jeżeli pojedyncze "wybrane" jednostki to 1/350 (trochę tego jest i nowych modeli przybywa), a jeżeli chciałbyś zapełnić półki misz/maszem z "fajowych okrętów" to rózne skale.

Chyba, że zegarmistrzosko trzymać się siedemsetki i dłubać u-boty pod lupą.

 

Nawiązując do tematu wątku, złotym środkiem w tym wypadku może być cytat z pewnego polskiego filmu.

 

wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno za.....cie, ale to za.....cie, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.

 

Pozdrawiam Skell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrętami się nie zajmuję, ale jeśli chodzi o U-booty to polecam skalę 1:72 Niestety jest dosłownie kilka modeli w tej skali, ale za to są bardzo fajne

 

Ja bym poszedł w 350 jeśli chodzi o większe jednostki. Detal jest i efektownie to wygląda wszystko. Do 1:700 to trzeba mieć mocne nerwy, tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele 1/350 ?! Chłopie, sam mam ich za kilka tysięcy zł ( razem z blachami) i wierz mi dużo mi jeszcze brakuje

 

Wadą "350" jest cena. Za kilka tysięcy to można tak naprawdę mieć i kilka modeli i jeden z blachami, drewnianym pokładem i jeszcze kilkoma "przydasiami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.