Skocz do zawartości

PZInż 152, Choroszy 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba coś wreszcie pokazać.

Model zbliża się ku końcowi. jak widać zamontowałem już większość układu jezdnego. Przykurzyłem co nieco i tak już zostanie. Kadłub nie ma jeszcze wszystkich drobiazgów powklejanych. Zrobię to jak zmontuje gąsienice (to będzie hardkor). Na zdjęciach wydaje się, że koła nie dotykają ziemi, jest to wina brystolu (bo jest zwinięty w rulon i się odkształca jak się rozłoży) i skośnego ustawienia modelu na nim. Na zdjęciach z boku wszystko jest jak trzeba.

Wszystkie drobiazgi kadłuba mam już polepione i pomalowane. Czekają tylko na wash i wklejenie. zna ktoś dobry sposób na szkła reflektorów bo są tyci i nie da rady raczej wkleić folii.

DSC02715.jpg

DSC02712.jpg

DSC02719.jpg

DSC02718.jpg

DSC02717.jpg

DSC02716.jpg

 

Model wyląduje pewnie na podstawce, którą zabiorę spod faszystowskiego TKSa z Ra43 ;) Mam zamiar lekko ją zmodernizować. Może się brzozę zasadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda zacnie

Co do szybek reflektorów możesz użyć preparatu od microscale (polecam)

 

http://www.jadarhobby.pl/microscale-mi09-micro-krystal-klear-p-7653.html

 

lub clearfixa z humbrola (nie miałem okazji wypróbować

 

http://www.allegro.pl/item1079183180_humbrol_clearfix_plyn_do_tworzenia_szybek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę się zakurzył warsztat. Trzeba go odkopać.

Czas coś wreszcie pokazać. Jak wiadomo pogoda w ostatnich tygodniach nie sprzyjała modelowaniu. Coś tam się powolutku lepiło ale żeby przysiąść na dłużej to nie dało rady ;) Kapcie już założyłem na ciągniczek. Teraz już tylko zostało powklejać różne drobiazgi i przednią szybę. Wszystkie elementy składowe już pomalowane i trzeba to wszystko złożyć do kupy. Lampy jeszcze nie mają "szkła", czekam na clearfixa bo już zamówiłem.

DSC02725.jpg

DSC02724.jpg

DSC02723.jpg

DSC02722.jpg

DSC02721.jpg

DSC02720.jpg

 

Aha, zapomniałem wcześniej napisać. Przy malowaniu modelu nie użyłem ani kropli jakiegokolwiek lakieru bezbarwnego . A jak widać wash olejny jest i nie wyrządził żadnych szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie lubię za bardzo tych starych wojennych maszyn. Ale tu naprawdę wpadłem w zachwyt.

Kolego warsztat to masz naprawdę nieziemski!

 

I kto powie że pędzel to bee??

 

Chylę czoła i podziwiam przepiękne wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.