Skocz do zawartości

PZInż 152, Choroszy 1:35


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozpocząłem budowę tego prototypowego wozidełka. Może mało znana konstrukcja pośród TKSów i 7TP. Jak narazie skleja się bardzo przyjemnie. Nie ma zbytniego rozdrobnienia elementów. Jakość odlewu pierwsza klasa. Jak widać silnik jest już gotowy. Różne cięgna dorobię jak wkleję w wannę.

In-box jest już zrobiony na forum.

 

DSC02409.jpg

DSC02666.jpg

DSC02665.jpg

DSC02664.jpg

DSC02663.jpg

DSC02662.jpg

DSC02661.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert tym silnikiem to mnie dobiłeś Malowania silników moich 152-jek niech się chowają

 

Czekam z niecierpliwością na dalsze relacje z postępu prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Powoli to wszystko idzie bo jakoś zapału mniej a i obróbka części z żywicy wymaga więcej czasu. Do tej pory powycinałem większość elementów wyposażenia wnętrza i pozostałe elementy bryły kadłuba. Szykując się do malowania elementów mam pewną zagwozdkę. Instrukcja podaje, że zieleń to powinna być Humbrol 117. Ja mam na stanie farbkę H116 i jakaś bardzo ciemna jest. Może być taka ciemna, czy mam szukać innej ? Preferuje oleje bo akrylami paskudnie mi się maluje.

kadłub do zdjęcia złożony na sucho.

DSC02672.jpg

DSC02671.jpg

DSC02670.jpg

DSC02669.jpg

DSC02668.jpg

DSC02667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Polepiłem drobnicę w większe elementy, żeby lepiej się malowało. Jak narazie wszystko do siebie idealnie pasuje. Wyposażyłem też tylną i przednią ścianę kadłuba w różne detale. Nie jest to oczywiście wszystko co będzie wewnątrz pojazdu. Pozostałe elementy będą pomalowane osobno i dopiero wtedy wklejone na swoje miejsca.

DSC02680.jpg

DSC02678.jpg

DSC02677.jpg

DSC02676.jpg

DSC02675.jpg

DSC02674.jpg

DSC02673.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że silnik pozostanie odsłonięty. Bo zbrodnią by było go zasłaniać.

 

Co do malowania to: w myśl zasady R. Jankowskiego kolory dobieram na oko aby były jak najbardziej zbliżone do kolorów ustalonych to na forum w temacie o Polskiej Broni Pancernej 1918-1939.

 

Roobert 152-ka będzie sama czy z załogantami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że silnik pozostanie odsłonięty. Bo zbrodnią by było go zasłaniać.

Roobert 152-ka będzie sama czy z załogantami?

Oczywiście, że silnik będzie pootwierany. Jakże bym mógł pozamykać taki model

Co do jakiegoś ludka to chętnie bym dostawił ale większość jest w pozycji "walka" a ja bym potrzebował wyluzowanego osobnika Kiedyś były chyba z Mirage takie ale obecnie nie do dostania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pora coś pokazać

Długo nie było pokazywane bo czekałem na wyjazd do Szczecina, żeby kupić zieloną farbkę. Jak już ja dorwałem to ruszyłem z kopyta. Jak widać kadłub jest już pomalowany i styrany. Mam nadzieję, że mnie znawcy tematu nie zlinczują za takie brudzenie. Na zdjęciach trochę bardziej bije po oczach. Na żywo jest subtelniejszy i wypełnia wąziutkie szczeliny. Na końcu dodam odrobinkę plam z pigmentów. Wnętrze nie jest jeszcze gotowe, brakuje kilku cięgien, które wmontuję w następnym etapie. Silnik dostawiłem do zdjęcia, nie ma jeszcze sklejonego tylnego mocowania do kadłuba.

DSC02684.jpg

DSC02686.jpg

DSC02685.jpg

DSC02683.jpg

DSC02682.jpg

Zdjęcia drobnicy jakieś ciemniejsze wyszły

DSC02691.jpg

DSC02690.jpg

DSC02689.jpg

DSC02688.jpg

DSC02687.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.

Sterta drobiazgów jest malowana i schnie a to co już odleżało sobie to zostało poskładane. Zaczyna to nabierać konkretnych kształtów. podoba mi się ta plątanina szczegółów w wannie. Jeszcze nie wszystko polepione a przystawione do zdjęcia. Zdjęcia są trochę przejaskrawione, bo spora część czarnych elementów przetartych ciemno szarym wyszła jak jasno szary Silnik z chłodnica i wydechem jest już wklejony na stałe. Akumulator jest, można odpalać

DSC02701.jpg

DSC02700.jpg

DSC02699.jpg

DSC02698.jpg

DSC02697.jpg

DSC02696.jpg

DSC02695.jpg

DSC02694.jpg

DSC02693.jpg

 

Zdjęcia, nie oddają tego jak to w rzeczywistości wygląda, nie ma tej delikatności i maleńkości szczegółów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnogość szczegółów perfekcyjnie wykonanych po prostu przytłacza

Jesteś przekonany, że nie da się odpalić tego silniczka, ... nawet klamry na prądnicy są w i d o c z n e

Chyba więcej zaglądał tu nie będę , wolę błogą nieświadomość, na cholerę mi te kompleksy

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

budowa idzie powoli na przód. Pomalowałem i wkleiłem osłonę silnika i pozostałe ściany kadłuba. We wnętrzu brakuje już tylko wajchy zmiany biegów, bębna wciągarki i żaluzji silnika. Wszystkie żaluzje mają "prześwit" i widać co jest po drugiej stronie. Pobrudziłem podłogę pigmentami.

DSC02708.jpg

DSC02707.jpg

DSC02706.jpg

DSC02705.jpg

DSC02703.jpg

DSC02702.jpg

 

Nie wiem czy nie dorzucić na końcu takiego bonusa, żeby trochę ożywić pojazd.

DSC02711.jpg

DSC02710.jpg

Karton z nabojami

 

Obecnie kadłub jest poszpachlowany w kilku miejscach i przesycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.