Jump to content

BMPT "Terminator" 1/35 scratch


Recommended Posts

Witam!

Ostatnio na forum porobiło się dużo współczesnych wozów bojowych - i bardzo dobrze Więc i ja coś pokaże

Na początku chciałbym podziękować sponsorom, kolegom: karol 111, jo dzięki którym mogę na poważnie rozpocząć prace nad tym monstrum, oraz koledze madeira, który również ofiarowywał się pomóc. Panowie, dziękuję

Najładniejsze zdjątko jakie znalazłem:

52400926.jpg

 

 

A oto czym dysponuję na starcie (+ dobre chęci i zapał, który na zdjęciu sie nie zmieścił ):

p5030003.jpg

(wieża wyskrobana z kartonu, jeszcze przed otrzymaniem paczek od ww osób - przymiarka czy dobrze przeskalowałem plan)

 

Zapraszam więc wszystkich modern-rusomaniaków do oglądania, zajmijcie wygodne miejsca, bo seans będzie długi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja robie: 2x 30 mm 2A42, 4x 9M120-1, i 7.62mm ... Są inne wersje wieży?
Są-były... Sam BMPT nie wszedł na uzbrojenie, a szkoda bo to ciekawa konstrukcja.

To o twoim...
Link to post
Share on other sites

A jednak się zabierasz za Terminatora!! Pięknie. Masz kolejnego widza. Coś mamy ostatnio sporo wątków z rosyjskim sprzętem. Ale to chyba dobrze, nie? Jest tam co budować.

 

Walcz ostro!!

Link to post
Share on other sites
Będziesz robił BMPT razem z trałem wykopowym? (trał identyczny do stosowanego na BMP-2...)

Nie, to była po prostu pierwsza fotka, jaka mi sie nawinęła pod ręke z tym przodem.

Link to post
Share on other sites

Pooglądałem sobie trochę BMPT. Nie będzie łatwo go zbudować. Fartnęło Ci się natomiast z kołami. Rosjanie montują te starego typu -na dziesięciu śrubach mocujących i możesz wykorzystać te z Tamiyi. Ja dużo się napiłowałem przy swoich, ale efekt był warty.

I takie spostrzeżenie na koniec mam jeszcze. Twój nick coraz mniej do Ciebie pasuje. Skłaniasz się obecnie do konstrukcji, którym korzeniami bliżej do socjalizmu, niż nacjonalizmu.

 

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites
Rosjanie montują te starego typu -na dziesięciu śrubach mocujących

8 chyba...?? To mnie zaciekawiłeś, bo ja takich kół nie zauważyłem na żadnych zdjęciach które mam... Możesz coś pokazać??

 

Twój nick coraz mniej do Ciebie pasuje. Skłaniasz się obecnie do konstrukcji, którym korzeniami bliżej do socjalizmu, niż nacjonalizmu.

Masz rację, dzisiejsze wozy bojowe to jest to, szczególnie te zza wschodniej granicy Z panzerów to mnie korci tylko PzIII J... Co do nick'a, to zostane jednak przy tym z czasów LO

Link to post
Share on other sites

Jak to zwykle bywa przed egzaminem, człowiek robi wszytko byle książek nie dotknąć Dziewczyny posprzątały mieszkanie, a ja sobie poklikałem, i doczytałem/wyjaśniłem parę rzeczy:

Tak jak pisał madeira na wczesnych "terminatorach" były montowane 8 śrubowe koła (podwozie T-72, na budowanych później, na bazie T-90 są już 6-cio śrubowe), oraz jak pisał Grzegorz jest kilka wersji wieży jeżeli chodzi o wygląd (szczegóły takie jak innego kształtu zasobnik na przedzie, i obudowaniu jej samej, i przednich włazów) Było/jest też kilka wersji uzbrojenia, czego na pierwszy rzut oka może nie widać za bardzo... W kadłubie można spotkać granatniki: AGS-30/AGS-17D (oba 30mm), które to mogą zostać zamienione przez PKTM 7.62. Wóz może też być uzbrojony w różne rakiety: 9M133 'Kornet'/9M120-1 Ataka-T. Działka również mogły być dwojakiego typu: 2A72/2A42. Do tego wszystkiego w wieży jeszcze 12.7mm KORD/NSW(?) (spotkałem się z inf że tam też jest km kal.7.62...) O przedniej płycie już wcześniej wspominałem.To wszystko tak na szybko, kolejność uzbrojenia, to (domniemana) kolejność występowania na wozach wczesnego modelu ('95-98) i późniejszego (2000).

Zdjęcia:

'95terminator2.th.pngterminatorx.th.png 2000:008297846419.th.jpgbmpt066.th.jpg

 

 

Jeżeli ktoś ma lepsze informacje, prosze o korektę

Link to post
Share on other sites

Nie moge już nic edytować, więc znów, post pod postem... Kolega Shilka (Robert T.) rzucił mi kilkoma ciekawymi stronami www dotyczącymi BMPT'a. Tak więc pare innych wież też się znalazło, ale wszystko to, albo w postaci szkiców albo makiet założonych na sam nośnik... Tak więc (?) w pełni bojowo sprawny "terminator" wygląda tak jak na zdjęciach pokazanych poprzednio.

A tu kilka przykładów o czym mowa:

image0120wb.jpgdf8da7ca9696834a7849364.jpg

5c92865e267287bfd38d38b.jpg

dbf4b0dc8952297e4d8cd6a.jpg

 

 

Źródło:

http://nnm.ru/blogs/russouth/ot_gornogo_tanka_do_terminatora

http://gspo.ru/index.php?showtopic=637&st=240

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

Dwie fotki z 'postępu' prac. Efekty mizerne, bo i czas był mało sprzyjający modelarstwu. Najpierw majowa powódź, która zastała mnie w Krakowie i zmusiła nawet UJ do dania studentom trochę wolnego czasu, który to, że tak powiem spędziłem aktywnie bo na miasto mogłem się dostać Potem czasu brak-nadrabianie materiału… Teraz zadowolony pojechałem na długi weekend do domu, myślałem, że nadgonię trochę modelarsko, no ale pech chciał, że tym razem klęska wielkiej wody dotknęła mnie osobiście… Jedyny plus to, to że oczy można było nacieszyć widokiem sprzętu który przyjechał z Kazunia (2 Mazowiecka Brygada Saperów) i Opola (10 BLog)…

 

 

Wracając do modelu, to zrobiłem upgrade’a gąsienic (wycięte otwory w zębach), oraz częściowo kół (stwierdziłem, że nie będe niszczył tych od tamki, tj. kolega madeira bo są bardzo zacne, tamki jeszcze przez jakiś czas nie kupie, a koła się przydadzą). Poobcinałem i poszpachlowałem kadłub (jest tez przedni pancerz ze styrenu, ale się nie załapał na sesje) Na płycie nadsilnikowej widać przeszczepy kilku elementów z zestawu ZVEZDY, które mi po ‘Twardym’ zostały.

p5190007.jpg

p5190008.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.