Skocz do zawartości

T-26 Beute Panzer 1/72 UM


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

Model firmy UM, ale wypraski Skifa. Jeżeli takie wypraski ma Skif, którego model kosztuje 3 razy tyle co UM to wolę...UM.

Model zrobiłem testując na nim nowe sposoby malowania. Nie zawracałem sobie głowy względami merytorycznymi. Oprócz aluminiowej lufy RB, dorobienia uchwytów z drutu, nie ma żadnych innych dodatków.

 

 

100_1941A.jpg

100_1942A.jpg

100_1944A.jpg

100_1945A.jpg

100_1947A.jpg

100_1948A.jpg

100_1949A.jpg

100_1950A.jpg

100_1951A.jpg

100_1953A.jpg

100_1934A.jpg

100_1943A.jpg

100_1952A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście jak wyglądają te "gąski" zestawowe? Są to gąski, które można spotkać na chińskich zabawkach. Pomimo tego nie wymieniałem ich, bo skupiłem się na malowaniu. Z resztą to co zrobił producent to czyste k..o. Wpierw daje kaszanę do pudełka ( gąski gumowe z nadlewkami!!!) a później oferuje jako oddzielny zestaw gąski do T-26) Co do zdjęć: cały czas się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro piszesz, że testujesz na tym modelu nowe metody malowania, to po pierwsze może lepsze zdjęcia żeby można było ocenić te malowanie. Bo według mnie na tych zdjęciach model ma kolor złoty. A po drugie to może lepiej się jest skupić na poprawnym sklejeniu modelu a potem dopiero testować różne malowania i obicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro piszesz, że testujesz na tym modelu nowe metody malowania, to po pierwsze może lepsze zdjęcia żeby można było ocenić te malowanie. Bo według mnie na tych zdjęciach model ma kolor złoty. A po drugie to może lepiej się jest skupić na poprawnym sklejeniu modelu a potem dopiero testować różne malowania i obicia.

Nie będę wchodził z Tobą w polemikę co jest źle a co dobrze, bo właściwie to kiedy pokazywałeś jakieś modele na tym forum? W 2009-nie, w 2008 też nie!

Widząc złą jakość zdjęć, ok. mogę się zgodzić, ale nie oceniaj wszystkich swoją miarą. Do asów również się na zaliczasz.

Po drugie: Ile zrobiłeś modeli w skali 1:72? Dwa, trzy? ( Chodzi mi o skalę, nie ilość).

Z ciekawości wszedłem na stronę ztslublin.lap.pl no i w galerię Twoich modeli. Nooo, kolego:Wybacz, ale ktoś Ciebie chyba oszukuje z tym sztukmistrzem. Zdjęcia jeszcze gorsze od moich, a modeli w skali 1/72 raptem kilka, nie wspominając również o zastosowanych "technikach".

O ile mogę przyjąc konstruktywną krytykę ( np. Panzer4. Szacunek np. za model Austro-Daimlera, po obejrzeniu Twojego warsztatu swój rozpoczęty sprzedaję na allegro.pl! Serio!) , o tyle Twoja to nic innego jak wypłakiwania i dążenie do konfrontacji. Tak ja to odbieram.

Ja rozumiem, że chcesz mnie ustrzec przed tym co sam robisz źle, ale błagam Ciebie! Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie skif to skif - nie wiem kto tam to projektuje i robi formy ale poprawy jakości zestawów to nie widać - babol na babolu w każdym modelu.

 

Co do gąsek/podwozia to jest to kwestia raczej wykonania przez modelarza (bez obrazy- każdy się uczy) robiłem z kilkanaście pojazdów na bazie vickersa ale z Mirage i wiem że tak to wychodzi jak "diabeł się cieszy" to wina ewidentnie pospiechu przy klejeniu - ten typ modelu tego nienawidzi samo podwozie to n części i trzeba pozwolić żeby wyschło - po sklejeniu i ustawieniu symetrii - jak próbujesz za szybko gąski założyć lub kombinujesz przy modelu za wcześnie to efekt taki jest.

I w Mirage też - chociaż na pewno że Skif to potęguje efekt.

[i kilka w podobny sposób spartoliłem ]

 

A ci co tak krzyczą faktycznie niech lepiej pokarzą swoje i najlepiej też na bazie vickersa w 72 - zobaczymy co tam znajdziemy

 

A tą technikę malowania powtórz na czymś lepszym i sensowniejszym - wtedy na pewno będzie mniej czepialskich bo zdaje się że jesteś na właściwym tropie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, kolego:Wybacz, ale ktoś Ciebie chyba oszukuje z tym sztukmistrzem

 

Myślę, że akurat "Sztukmistrz z Lublina" ma w ogóle niewiele wspólnego z modelarstwem. I raczej nie tyle odnosi się do Zbyszka, co do jego miasta.

 

Poza tym argumenty ad personam są troszkę niegrzeczne. Nie mam przyjemności znać Zbyszka osobiście, ale zaufaj mi, że na wystawach i konkursach jego modele są znane, wyglądają bardzo dobrze i zdobywają trofea.

 

Myślę, że kluczem do wszystkiego są tu zdjęcia. Nawet na tych widać, że robiłeś różnicowanie powierzchni, plamy oleju, fakturę błotka na wannie, kurz, itp. szkoda, że tego nie widać lepiej. Gdybyś zmienił balans bieli na fotkach nr 1, 6, 7,8,9, 10 (licząc od góry) i na fotce z paczką zapałek, byłoby chyba dużo lepiej. Na PWM zdaje się był wątek Tomka Hejmo "czego brakuje tym zdjęciom" czy jakoś tak, gdzie koledzy pokazali jak za pomocą darmowej Picasy ulepszyć zdjęcia, do bardzo przyzwoitej jakości- głównie jeśli chodzi o kolory. Naprawdę polecam lekturkę tego wątku- mnóstwo przydatnych informacji.

 

Poza gąsienicami model wygląda naprawdę ok, sam bardzo lubię panzergrau i wiem jak wiele trzeba zrobić, żeby nie był nudny. Dlatego liczę na poprawkę zdjęć i że wszyscy zobaczymy ten model w pełnej krasie

 

Pozdrawiam serdecznie, Radek

 

P.s. gdybyś potrzebowal pomocy ze zdjęciami- to pisz na PW. Może niewiele pomogę, ale podstawowa obróbka to żadna filozofia- chętnie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To nie o to chodzi, że atakuję Zbyszka jako osobę. Nie! P0 to daję zdjęcia na tym forum, aby uzyskać opinię z uzasadnieniem ( podkreślam z uzasadnieniem). Nie wiem w jakich konkursach bierze udział imek46, ale jak wynika ze strony klubu, który reprezentuje to robi pancerkę w skali ( w 95%) 1/35 i to współeczesną, takich znakomitych firm jak Tamiya, Dragon. Bardziej chodzi mi o wyrażenie "opinii" w stylu: "nie podoba mi się to i to, pracuj dalej nad tym i nad tym". Tego w jego opinii nie ma.

Już w pierwszym poście napisałem, żeby nie zwracałem uwagę na merytoryczne wykonanie. Posiadam monografie tego czołgu i wiem ile elementów na nim nie ma.

Gulumik Gąski z Mirage widziałem i naprawdę są o dwie klasy wyżej niż te z Um lub Skifa. Te które dał producent to po prostu odlane z jednego kawałka gumy, z nadlewkami, właściwie to zabawkowe. faktycznie w skali 1/72 ciężko pokazać to nad czym pracowałem nad tym modelem ( mój wzór to malowanie i łoszowane, brudzenie ala Kamil F. Sztarbała, chyba wiesz co mam na myśli)

Największy mój problem ( oczywiście oprócz składania gąsek vide mój przedostatni model Nashorna i nie tylko) to robienie zdjęć. Liczę na pomoc. Mogę podać szczegóły technicze aparatu jak trzeba.

A i jeszcze jedno ( może i to ma wpływ na jakość zdjęć ). Cierpię na astygmatyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę na jedną zasadniczą rzecz - Kamil robi 35-ki a 72 to powiem Ci szczerze inna bajka- ten sam czołg/pojazd trzeba inaczej malować żeby wyszło podobnie bo inaczej na 1000% przedobrzysz - trochę inne podejście- przynajmniej ja tak mam a robię to i to - nawet niekiedy te same pojazdy na raz w obu skalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę Gulumik, że wszystkiego się nie da zrobić.

Co można w 1/72? Modulacja kolorów, wash ala KFS, ale już robienie zacieków postanowiłem robić w formie tradycyjnej "biedronki", obicia tylko za pomocą gąbki. Może tak dobrze nie widać tego na zdjęciach ale akurat na tym modelu na żywo to widać. Może zrobię lepsze zdjęcia to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i na zdjęciach obecnych model wygląda o niebo lepiej. Kolego zapraszam w taki razie na nasze Lubelskie Spotkania Modelarskie w październiku, których jestem jednym z organizatorów. Będziemy mogli wtedy spotkać i pogadać. Podpis mam taki jaki mam i wcale nie to nic wspólnego z modelarstwem i wcale się za mistrza modelarstwa nie uważam jak co po niektórzy z tego forum. A i klika modeli w skali 1/72 mam w swoim dorobku, i doskonale wiem że zrobić dobry model w tej skali nie jest wcale łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej za złe mojej wcześniejszej wypowiedzi, ale chodzi mi o konstruktywną krytykę, jeżeli jeszcze ktoś napisze: "model fajny" to ujdzie w tłoku, ale jak już napisze np: "padaka" to wypadałoby napisać kilku słów czemu.

Wiem, że mogła ona wyglądać na zbyt personalną, ale przecież ja Ciebie nie znam . Nie mniej jednak podtrzymuję jedno: zdjęć nie robisz sztukmistrzowskich

Za zaproszenie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.