Skocz do zawartości

Jagdpanther 1/35


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Oczywiście jeszcze trzeba kilka rzeczy dopracować ale zastanawiam się co by tu jeszcze dodać. Po głowie chodzą mi :

- jeszcze jeden martwy rusek ( chociaż z 15 figurek ten jeden nadawał się dobrze do przerobienia na trupa )

- drzewo w okolicach kozła oporowego

- zerwane przewody zwisające ze słupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich.

Prace leniwie posuwają się do przodu. Postanowiłem trochę zmienić koncepcje i zamiast drogi dołożyć drugi tor by pójść bardziej w klimat kolejowej scenerii. W tym momencie pojawia się problem..... Na necie nie znalazłem za wiele zdjęć przedstawiających scenerie kolejowe. Najczęściej można spotkać jakieś perony lub foty przedstawiające załadunek sprzętu wojskowego. Zastanawiam się jakich przedmiotów, znaków itp. można by było użyć i czy znacie jakieś akcesoria kolejowe w 1:35 ?

 

87436830.jpg

72037262.jpg

91800895.jpg

30154261.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nareszcie moje klimaty

Proponuję dodanie tarczy zaporowej na koźle oporowym, tak to wygląda http://pl.wikipedia.org/wiki/Kozio%C5%82_oporowy

 

Drugi tor zrobił bym nieco bardziej używany i dodał bym słupek kilometrowy. Ze scenki nie wynika jasno jakie to jest miejsce na stacji więc można dodać też semafor kształtowy, jeśli postawisz tam semafor musisz dodać też linki naprężacza biegnące wzdłuż toru.

 

Super to wygląda tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym semaforem kształtowym dobry pomysł ale będzie problem z jego wykonaniem. Muszę poszperać trochę, może uda mi się znaleźć jakieś fotki tego semafora gdzie dobrze widać szczegóły. Jak na razie zabrałem się za wykonanie słupków pędniowych. Na chwilę obecną tak to wygląda :

img2792g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz przykładowe zdjęcia semafora kształtowego z ograniczeniem prędkości do 40km/h (dwa ramiona) http://www.ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=238

Semafory te występują w wysokościach 8m, 10m, 12m oraz takie jak ten wyżej tylko na stacjach, twój tor natomiast to raczej szlak albo przedstacje.

Inną opcją jest zamontowanie tarczy ostrzegawczej Od1

 

A tutaj masz opisy różnych semaforków http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/kolej/srk_sygn.php

 

Zapraszam również na stronkę www.parowozy.com.pl gdzie znajdziesz to http://parowozy.com.pl/oktober2009/17.jpg i wiele innych zdjęć semaforów.

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja pier**le, to wszystko dla mnie to istny "majstersztyk". Muszę chyba zacząć wymyślać nowe określenia jak pokarze się galeria, bo już szukam szczęki na podłodze, a co dopiero później. Rób dalej bo strasznie miło popatrzeć na takie dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę na necie, następnie poszperałem po mapach i tym oto sposobem znalazłem w odległości 30 km od mojego miejsca zamieszkania semafor kształtowy Kilka fotek i jest szczegółowa dokumentacja na podstawie której trwają prace

 

33333r.jpg

11111aa.jpg

22222fhg.jpg

44444h.jpg

 

Elementy słupa przypasowane do siebie tylko na czas fotki by zobaczyć jak to razem wygląda, a tym czasem prace trwają dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Semafor generalnie umieszcza się po prawej stronie toru. Twój semafor jeżeli miałby dotyczyć toru z kozłem oporowym ( tak w tej chwili sugeruje ustawienie masztu - konkretnie położenie kółek zębatych podnośnika latarni ), to bez sensu, bo bezpośrednio przed kozłem nie ustawiano semafora. Musisz postawić go odwrotnie, by był semaforem dla długiego toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semafor generalnie umieszcza się po prawej stronie toru. Twój semafor jeżeli miałby dotyczyć toru z kozłem oporowym ( tak w tej chwili sugeruje ustawienie masztu - konkretnie położenie kółek zębatych podnośnika latarni ), to bez sensu, bo bezpośrednio przed kozłem nie ustawiano semafora. Musisz postawić go odwrotnie, by był semaforem dla długiego toru.

 

Spokojnie... spokojnie.. ustawienie na tych zdjęciach jest tylko na przymiarkę do fotki, tak więc na pewno nie popełnię błędu i prawidłowo będzie ustawiony. Niestety w związku z brakiem czasu prace nad dioramą niewiele posunęły się do przodu, ale projekt nie umarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.