Skocz do zawartości

70 Chevy Chevelle firmy Revell


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaczynam nastepna budowe z serii Muscle Cars, tym razem najmocniejszy samochod tamtych czasow czyli 1970 Chevelle SS 454 Baldwin Motion.

Jak do tej pory wyczyscilem kaste, polozylem lakier i kalki i teraz czekam na polerowanie calosci.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

70%20Chevelle%20001.JPG

70%20Chevelle%20001.JPG

70%20Chevelle%20002.JPG

70%20Chevelle%20005.JPG

70%20Chevelle%20006.JPG

70%20Chevelle%20009.JPG

70%20Chevelle%20010.JPG

70%20Chevelle%20011.JPG

70%20Chevelle%20012.JPG

70%20Chevelle%20013.JPG

70%20Chevelle%20020.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarz. Ciesze sie ze jest nas tylu (fanow klasykow amerykanskich) na tym forum. A jesli chodzi o Chevelle to napisalem ze jest najmocniejsza w roku 70 bo biorac rozmiar silnika Chevelle SS Baldwin-Motion to 454 cali szesciennych a Charger z silnikiem Hemi 426 cali lub z silnikiem Magnum to 440 cali. Co do koni mechanicznych to ciezko powiedziec bo producenci zanizali prawdziwe osiagi silnikow zeby firmy ubezpieczeniowe chcialy te samochody ubezpieczac.

Wedlug wikipedii 1970 Chevelle z silnikiem 454 (7.4L) mial 450bhp i byl to najmocniejszy fabrycznie robiony silnik na te czasy.

Jeszcze raz serdeczne dzieki za posty.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał świetnej roboty , super malowanie, elegancko położone kalki, bardzo mi się podoba. Linie podziału bedziesz jeszcze zapuszczał farbą, czy tak zostawiasz ? Ja mam z tym straszny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał świetnej roboty , super malowanie, elegancko położone kalki, bardzo mi się podoba. Linie podziału bedziesz jeszcze zapuszczał farbą, czy tak zostawiasz ? Ja mam z tym straszny problem .

 

Nie tylko Ty masz. Nieumiejętne zapuszczenie linii w cywilach spowoduje, że zdominują efekt końcowy i będą bardzo się odznaczać. Ja skłaniam się raczej ku solidnemu pogłębieniu w samochodach. Robiłem tak przy Mustangu, a teraz przy Trabancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie położony lakier Pogłębiałeś może linie podziału ?

Witam

Owszem zawsze poglebiam linie a pozniej lekko zapuszczam. Sekret dla mnie polega na dobraniu odpowiedniego koloru do zapuszczenia linii. Niestety uzywajac tylko czarnego koloru czesto linie wygladaja nienaturalnie. Do Chevelle bede uzywal ciemno szarego.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyglądam się relacji z zaciekawieniem gdyż sam czekam na mój egzemplarz tego modelu. Bardzo ładnie się prezentuje twoja kasta, czysto fajny kolor. Zdradzisz co to za kolorek? Sam będę swoją Chevell przerabiał na SMC.

 

Pozdrawiam i czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyglądam się relacji z zaciekawieniem gdyż sam czekam na mój egzemplarz tego modelu. Bardzo ładnie się prezentuje twoja kasta, czysto fajny kolor. Zdradzisz co to za kolorek? Sam będę swoją Chevell przerabiał na SMC.

 

Pozdrawiam i czekam na więcej

 

Witam.

Bardzo chetnie zdradze kolorek jako ze zanim zaczelem mialem ogromne obawy przed srebrnym metalikiem bo niestety czesto wyglada bardzo nienaturalnie. Zrobilem wiec probki na 4 kawalkach plastiku roznych dostepnych mi srebrnych kolorow i wybor padl na Tamiya TS-30 Silver Leaf.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru bo w realu prezentuje sie doskonale i metalowe opylki nie rzucaja sie bardzo w oczy.

Pozdrawiam

Artur

70%20Chevelle%20001.JPG

70%20Chevelle%20002.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki kiwaczek. Lakier wygląda fantastycznie. Gratuluję doboru. Czekam na następne update'y i życzę powodzenia w budowie.

W między czasie zapraszam do inbox'u: Dodge Challenger T/A:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=336941#336941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Maly update, zrobilem folia uszczelki dookola okien oraz nadkola i lekko zapuscilem linie podzialu. Pomalowalem akumulator i pojemnik na plyn do szyb, oraz wypolerowalem karoserie.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

 

70%20Chevelle%20005.JPG

70%20Chevelle%20006.JPG

70%20Chevelle%20007.JPG

70%20Chevelle%20009.JPG

70%20Chevelle%20010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jakiej foli użyłeś?

 

pozdrawiam

 

Uzylem Bare-Metal ale mie jestem pewien czy to byl najlepszy wybor.

Zauwazylem ze czym wiecej probuje ja wygladzic tym wiecej mam malutkich "zmarszczek". Nie wiem czy wszystkie folie tak reaguja.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.