Skocz do zawartości

Spitfire Mk V


tryingtobe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Generalnie sklejam od kad pamietam.. Natomiast efekty tego byly najczesciej oplakane.. jakis czas temu zaczalem przegladac fora oraz galerie i chcialbym stosujac metody o ktorych przeczytalem zajac sie wlasnie tym modelem.. mam nadzieje ze wspomozecie mnie przy nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nastepnie pomalowałem kokpit oraz wnetrze.. zrobilem to pedzlem poniewaz czekam na dysze do aerografu.. kolor nieco inny niz byc powinien dlatego ze moj sklep jest czynny jedynie do piatku a u konkurencji humbrole sa za drogie.. wiec zamiast zielonoszarego zastosowalem oliwkowoszary..

 

 

f9709e708ebc484b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukasHS ja też dziękuję za podpowiedź, teraz można po wstawieniu usuwać fotki z fotosika bez konsekwencji pokazania się info "zdjęcie niedostępne"

Tryingtobe ...uff trudne, powodzenia przy budowie spitka.

 

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idac dalej.. zauwazylem ze kolega ktory sklejal owego Spitfiera najpierw pomalowal kokpit i wnetrze a dopiero po zlaczeniu polowek oszlifowal krawedzie.. ja do tej pory zawsze po wycieciu z wypraski wyrownywalem krawedzie i wszelkie nadlewki.. Powiedzcie czy jest to dowolna sprawa jesli idzie o kolejnosc tych czynnosci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk "edytuj" masz w prawym górnym rogu swojego posta, jednak masz tylko 10 godzin na jego zmianę.

Niestety kolor wnętrza jest nie do zaakceptowania...

Co do oczyszczania - ja wszystko oczyszczam, jak jest złożone do kupy. Wtedy nie dodaję sobie roboty.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace idą dalej.. znalazlem na stronie opis z budowy tego modelu i okazal sie bardzo pomocny..

 

607bc6a525a98784.jpg

fd8880dd48df361e.jpg

 

Ale dalej juz pojawil sie problem.. Poniewaz chcialem zastosowac suchy pedzel.. robilem to pierwszy raz w zyciu.. i wynik wydaje mi sie slaby.. Wydaje mi sie ze troche za duzo nanioslem srebnego...

 

26cac91c67a3736b.jpg

 

Postanowilem poprawic efekt wizualny i zdecydowalem sie na zmieniona pozycje lotek oraz sterow wysokosci.. zaczalem od ich odciecia..

 

ec144beaa40b0f02.jpg

 

i natym koncze na dzisiaj.. jutro dalszy dzien prac..

 

a99f0b87bb5e954f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no.

Który to Twój model?

Bo bardzo profesjonalnie Twoje prace wyglądają. Jeśli to początki.

Jeśli nie początki, to też wyglądają bardzo profesjonalnie, ale przydałby się wash w kabinie. Oczywiście nie na tą matową powierzchnię, bo wyjdzie jedno wielkie gówno. Trzeba polakierować na błysk, puścić washa i znów mat.

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor wnętrza...jaka to farba? Bo cosik dziwny mi się wydaje...To napewno jest Interior Green? Humbrol 78? A tak na przyszłość to suchy pędzel srebrnym jest bardzo przyjazny ale w miejscach takich jak kabina lepiej używać szarego...przynajmniej tak mi się wydaje.Wtedy wygląda jak wyświechtane od rąk a nie poobijane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeli pare już skleilem.. ale nigdy nie stosowalem takich metod jak wlasnie suchy pedzel, wash, suche pastele itd.. Dlatego postanowilem pokazac prace nad Spitem na forum bo jak piszesz polakierowac na blysk puscic washa i znowu mat to jestem zielony.. Przeczytalem ze fajny efekt moglby byc gdyby starte pastele naniesc wlasnie na wnetrze kabiny nadmiar zdmuchnac resztki czystym pedzlem rozniesc a calosc potem pomalowac bezbarwnym.. Co o tym myslisz?? A jaki da efekt Twoja metoda??

 

artoor_k

Nie to nie ten kolor:) jak juz wczesniej pisalem sklep w ktorym kupuje farbki jest otwarty tylko do piatku a w Phantomie kosztuja prawie dwa razy tyle wiec zmieszalem dwa inne odcienie.. Wiem ze lipnie to wyszlo.. Ale przy nastepnych modelach juz nie bede robic takich numerow..

Dzieki za podpowiedz z suchym pedzlem.. sprobuje pocwiczyc na starym Losiu..

 

A tym czasem kabine z wnetrzem zostawiam z boku i poczekam na odpowiedz co do wnetrza, a zajme sie uskrzydleniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę o co chodzi z washem...Chodzi o to żeby w zagłębieniach został brud kurz itp tzn żeby byłą imitacja brudu. Ja robię to tak:maluję na kolor bazowy , lakieruję lakierem bezbarwnym błyszczącym (najlepiej kupić sidolux do PCV w sklepie ze środkami czystości,najtańszy i nieśmierdzący lakier bezbarwny błyszczący ) bo czym jak dobrze wyschnie (dobrze nałożyć ze dwie cienkie warstwy sidoluksu) przystępujemy do washowania. Bierzemy farbkę np czarną i na 1 kroplę farmy dajemy jakieś 5-7 kropli rozpuszczalnika,maczamy pędzel w tej mieszance i malujemy np bok kokpitu.Rozcieńczona farba wchodzi w zagłębienia ale detale i powierzchnie płaskie zostawia czyste lub prawie czyste. Jak wyschnie bierzemy wacik do uszu , maczamy w rozbuszczalniku i wycieramy. Czerń zostaje w zagłębieniach a na detalach "wystających" nie. Przez to mamy efekt zabrudzenia wnętrza samolotu.To tak w skrócie Po czym na powrót matowimy powierzchnię malując lakierem bezbarwnym matowym. A w Krakowie nie samym Phantomem żyje modelarz. Jest też niezły sklep modelarski na ulicy Anieli Krzywoń naprzeciwko Almy czyli byłej Krakchemii na ulicy Pilotów bodajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sidolux jutro kupie.. Polecasz do tego farbke czarna tak?? humbrol?? ktory rozpuszczalnik?? a ktory bezbarwny matowy?? Aha czyli moge zastosowac suchy pedzel i na to wash??

 

A o tym sklepie kolo almy czytalem na necie.. widzialem stronke ale myslalem ze oni zajmuja sie tylko modelami z zywicy.. a sam znalazlem ostatnio przez allegro sklep na jagielly 8.. co prawda zajmuja sie glownie rc i gotowymi modelami samochodow maja pare plastikow i pelny wybor kolorow w tym humbrole po 4.5zl.. Za modele wydaje mi sie ze bierze naprawde uczciwe ceny i jak cos to mowi ze moze sciagnac co chce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sidolux jutro kupie.. Polecasz do tego farbke czarna tak?? humbrol?? ktory rozpuszczalnik?? a ktory bezbarwny matowy?? Aha czyli moge zastosowac suchy pedzel i na to wash??

 

A o tym sklepie kolo almy czytalem na necie.. widzialem stronke ale myslalem ze oni zajmuja sie tylko modelami z zywicy.. a sam znalazlem ostatnio przez allegro sklep na jagielly 8.. co prawda zajmuja sie glownie rc i gotowymi modelami samochodow maja pare plastikow i pelny wybor kolorow w tym humbrole po 4.5zl.. Za modele wydaje mi sie ze bierze naprawde uczciwe ceny i jak cos to mowi ze moze sciagnac co chce..

 

Na jagiełły nie byłem , zobaczę Co do farbki to czarna lub ciemnoszara. Rozpuszczalnik to taki jaki używasz , może być nawet benzyna ekstrakcyjna A matowy to polecam valejo. Może jest drogi ale zawsze matowy a humbrolowi matowemu zdarza się być błyszczącym A co do kolejności to inaczej , najpierw wash a potem suchy Polecam też zaglądać do zwykłych zabawkowych. Np w wielu supermarketach są takie ceny że się mózg lasuje tzn tak tanio. 50 zł za motor w 1:12 to niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że może troche nie na temat jeśli chodzi o budowe i sam warsztat ale pomyślałem ze korzystając z okazji budowy przez kolegę Spita zadam jedno pytanie. Mianowicie które numery a raczej wersje spitfiera były używane w czasie "Bitwy o Anglię" w 1940 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.