Skocz do zawartości

MAN F2000 Laweta


paczek1981

Rekomendowane odpowiedzi

Zawartość pudełka:

Silnik oraz kabina:

Moja furka na której będę się bazował "zabudowa"(miała być LOHRA ale niestety po ostatnim co mi żona wywinęłą to robie tylko płyte +widły) :

Farbka była dorabiana jest to kolor RAL 10-21:

Będę się starał lekko przybrudzić go mile widziane uwagi!!

 

 

pudelko.th.jpg

czesci1.th.jpg

czesci4j.th.jpg

czesci10.th.jpg

czesci2.th.jpg

czesci6.th.jpg

czesci11.th.jpg

mojis.th.jpg

szpachel4.th.jpg

szpachel1.th.jpg

szpachel3.th.jpg

szpachel2.th.jpg

zolty2.th.jpg

zolty1.th.jpg

zolty3.th.jpg

silnik2.th.jpg

silnik3c.th.jpg

silnik4.th.jpg

silnik1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie przesadzaj z ilością osi i dźwigami pozdro

 

aha i nie montuj glebogryzarki

 

Otrzymałeś już klika pisemnych ostrzeżeń... chyba pora na dalsze kroki = !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale z takimi kretynami na forum nie da się. Wchodzisz, żeby się oderwać od codzienności i zmniejszyć si 24 razy i spotykasz kretyna, który wybiaja cię z rytmu. Niech ktoś coś z tym zrobi. Przecież ten gość robi to specjalnie. I sądzę, że nawet sam to przyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie pochwalam zachowania kolegi Dzacek1841 ,ale większa część użytkowników forum też się nie popisała w jego warsztacie(czepiała się jego pomysłu i jego modelu) więc nie dziwę się,że ma takie podejście i zdanie o tym forum .Przepraszam autora za odejście od tematu ,ale ta sprawa irytowała mnie od dłuższego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie ma co przepraszać może miał kolega dobrą idee na model ale sobie wolne żarty robił z tego co mu pisali i ma teraz jak ma!! Mi on nie przeszkadza wogle ani jego osoba na forum ani jego denne i puste komentarze.

 

Wracając do modelu to kabinka poszła do kąpieli niestety po nieudanych wojażach z uszczelkami (odparzony lakier po taśmie papierowej!! ).

Może użyłem złej taśmy a miałem tylko te malarską!

Co do silnika to blok jest jest pomalowany na czerwony matt i nie dokońca pokrył plastik(prześwity) ale i tak będzie brudzenie delikatne więc to można wybaczyć

Nie mogę znaleść patentu na to jak zrobić ładnie i czysto uszczelki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PACZEK 1981 - ja uzywam czarnego markera, ale uwazaj bo marker markerowi nie rowny - niektore po wyschnieciu maja taki fioletowawy odcien jak sie spojzy pod slonce. Wyprobuj sam na kawalku niepotrzebnego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka c.d Kabina wymaga poprawek w niektórych miejscach. Na szybie slady kleju i niestety tego już nie usunę. Wnętrze kabiny?? Hmm nie miałem lepszego pomysłu. Jako że przy tym modelu bardzo się staram ale niestety nie wychodzi mi czasem po mojej myśli (małe doświadczenie w plastikach,wcześniej kartony) jestem zadowolony z efektu jak na razie. C.D.N

 

 

 

s7304586.jpg

s7304579.jpg

s7304580.jpg

s7304581.jpg

s7304584.jpg

s7304585.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie ma się chyba do czego przyczepić. Uszczelki wieże że poprawisz,reszta tego nie wymaga.

Trzeba przyznać ciekawy modelik się szykuje

 

Życzę dalszego powodzonka

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wnętrze jest bardziej żywe a nie takie hmmm przygnębiające .Na razie nie jest źle,ale na atrapie jak malowałeś M-A-N to przy literce A chyba kropelka chromu na atrapę upadła,poza tym wszystko git.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest kilka błedów na kareoseri w postaci czarnych "kropków" ale to bedzie poprawione jak i uszczelki. Próbowałem troszke rdzy powrzucać ale chyba nie ten kolorek i będę musiał podejrzeć u innych jak to robili. Koło bedzie jeszcze doszlifowane tak jak wyglądaja koła które o krawężniki są "wymęczone". Rama na szczęście jest w dwoch częściach i będzie przedłużana tylko musze zmierzyć Mana w pracy jaki ma rozstaw osi.

 

P.S Ze względu że jest to mój pierwszy poważniejszy projekt a nie jestem doświadoczym modelarzem w tej branży to walcie uwagami. Zapraszam również kolege Dzacek1841 co ma do powiedzenia

laweta4.jpg

laweta1.jpg

laweta7.jpg

laweta2.jpg

laweta5.jpg

laweta8.jpg

laweta9.jpg

laweta3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki kolego za zaproszenie, w tym temacie mam zamiar się jak najczęściej wtrącać ze swoim wścibskim nosem, bo nie jest to kolejna błyszcząca SCANIA. Powiedz mi czy to pogrubienie ramy spod siodła nie trzeba będzie wyrównać jak chcesz zrobić pod zabudowę? Będą low decki czy nie bardzo? Jak na pierwszy model była by to dosyć radykalna przeróbka ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.