Skocz do zawartości

F/A-18 HORNET & F-14A Black TOMCAT & PANAVIA TORNAD


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Po dłuższej przerwie postanowiłem wrocić do "latajacych czołgów" więc będziecie mnie widywać częściej.Relacja dość nietypowa bo dotyczy trzech samolotów.Tytuł nie podaje pełnych nazw samolotów bo mi się to wszystko tu nie zmieściło.Wszystkie trzy rury to modele Revella w skali 1/144 które czasmi mają lepsze szczegóły od Academy w 1/72

dsc04375g.jpg

Pierwszy z nich to:

F/A-18C Hornet

dsc04380.jpg

dsc04382yp.jpg

dsc04381m.jpg

dsc04383k.jpg

dsc04384h.jpg

dsc04385fc.jpg

Jak widać czeka na malowanie (brak farby) które będzie takie jak na pudełku.

 

 

Drugi to:

F-14A Black Tomcat

dsc04376q.jpg

dsc04377o.jpg

dsc04378p.jpg

dsc04379s.jpg

Jeszcze w częściach ,dzieje się tak poniweaż nie mam fabry na pomalowanie kokpitu.Malowanie też pudełkowe.

 

Trzeci:

Jet Fighter PANAVIA Tornado GR Mk I RAF

1594rn.jpg

Jeszcze go nie mam ale jutro jadę po niego

 

Jeśli macie jakieś pytania to śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe projekty i równie ładne malowania. Szczególnie F/A-18 z Kanady. Te maluchy jednak mają coś w sobie.

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te malowanie z Kanady jest bardzo trudne dla mnie ,muszę wszystko dobrze rozplanować ale dam rade !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, będę kibicował, ale zrób coś kolego z tymi zdjęciami!Nic nie widać, brak ostrości, jednolitego tła, ciemno ! Tylko nie mów proszę że nie umiesz aparatu obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że postanowiłeś zabrać się za te szkraby. Sam ostatnio złapałem bakcyla ba tę skalę i na chwilę obecną niby kupuję, ale jak się już zabiorę to nie ma co ;) Szukam tego czarnego Tomcata i pewnie jak już jego dostanę to się wezmę i za B2 i za f-19 i za inne maluchy

Będę podpatrywał i wyciągał wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze postepy.

Kupilem model ten trzeci i już widać postępy w składaniu ,kadłub został sklejony wraz ze skrzydłami ,które nie będą ruchome.Jak widać wszystko pasuje do siebie niemal idealnie.Muszę zrobic jakieś próby czy ogon będzie szedł w dół i czy nie muszę czegos dać do dziobu ,jak to miało miejsce w tym czarnym Tornado ale o tym za chwilę.I znów pojawił się problem z farbą ,a raczej z jej brakiem przez co nie mogę pomalować kokpitu i zamkąć połówek kadłuba.Stan Horneta (ten pierwszy) nie zmienił się.A ten czarny Tornado nie jest już w cześciach.Jak pisalem wcześniej miałem problem z dołem samolotu ,był za ciężki ,przez co dziób unosił się ku górze.Udało mi się to szybko i sprawnie naprawić ,plastelina czyni cuda !.Postanowiłem poprawić przeźroczystość szybek w stary i dobry modelarski sposób ,mianowicie pastą do zębów Koniec pisania czas na fotki.

dsc04407bv.jpg

dsc04408p.jpg

dsc04386s.jpg

dsc04387o.jpg

dsc04388g.jpg

dsc04389k.jpg

dsc04390n.jpg

dsc04391i.jpg

dsc04392z.jpg

dsc04394w.jpg

dsc04395y.jpg

dsc04396k.jpg

dsc04397z.jpg

dsc04398.jpg

dsc04399h.jpg

dsc04400ck.jpg

dsc04401q.jpg

dsc04402g.jpg

dsc04403u.jpg

dsc04404m.jpg

dsc04405p.jpg

dsc04406x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.Dawno nie sklejałem samolotów i nie wiem jak zamaskować owiewkę ,jak wy to robicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem według mnie jest taśma maskująca Tamyii.

Przy tej skali to trzeba ją pociąć na odpowiednio małe paski.

Tymi paskami okleić wzdłuż ramy oszklenia a resztę zakleić albo ścinkami taśmy albo maskolem w płynie. Kiedyś zrobiłem tak przy swoim tornado w 1/144 i wyszło bezproblemowo.

Możesz też zastosować gotową wąską taśmę bez konieczności cięcia na paseczki, np taką :

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty25315/Micron_Masking_Tape_0_7mm_x_8m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.Na pudełku Tornado GR.Mk. 1 jedna szybka ma fioletowy kolor ,czy można uzyskać taki efekt ,że na szybce jest kolor fioletowy lecz jest ona przeźroczysta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić odpowiednie farbki przeźroczyste i spróbować uzyskać taki efekt. Fiolet nie jest chyba jednak dostępny ale może zmieszanie niebieskiego z czerwonym dało by pożądaną barwę. Nie robiłem tego jeszcze nigdy więc nie powiem czy to na 100% jest możliwe. Po za tym nie jestem pewien czy to nie jest efekt odbicia części promieniowania słonecznego od powłoki oszklenia i to w dodatku widziana tylko pod pewnym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą taśmę to można kupić gdzieś indziej niż w modelarskim ?

Masz na myśli tę cienką co zalinkowałem wcześniej czy Tamiyiową ?

Ja takie taśmy zwykle kupuję w modelarskim.

Taśma Tamiyi bywa dostępna także na allegro a ta cienka to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie opłaca się zamawiać jednej tasmy z internetu (nie ma w mojej okolicy modelarskiego) a potrzebna mi jest ,może ktoś ma na stanie nie używaną i sprzeda ? bardzo chętnie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy przebieg prac.Pomalowałem rakiety na biało ,nastepnie poszły kalki i ołówek w linie podziału.Dysze wylotowe też są pomalowane ,jak wyszło ? musicie ocenić sami bo od roku nie malowałe rur i troszke wyszlem z wprawy.Wciąż czekam na farby i samoloty są rozłozone na różne pod zespoły.Namalowałem też linie podziału blach na Panavia Tornado i mam problem bo nie mogę sie dostać cienkopisem międzie bomby i inne zakamarki.

 

dsc04411n.jpg

dsc04412f.jpg

dsc04413bo.jpg

dsc04414b.jpg

dsc04415w.jpg

dsc04416z.jpg

dsc04417d.jpg

dsc04418v.jpg

dsc04419y.jpg

dsc04420r.jpg

dsc04421b.jpg

dsc04422c.jpg

dsc04423is.jpg

dsc04424vu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przyszłości się przyda.

Jest forma która robi upgrady do 144

 

Tomcat

http://www.goffymodel.com/1-144-detail-conversion-sets

 

Planują jeśli już nie zrobili, dodatki do tornado właśnie w tej skali

http://2.bp.blogspot.com/_C5UAXb0bEic/TDBQyow9wrI/AAAAAAAAFX0/sMWPX2U9JGc/s1600/14404+Goffy+Model+Tornado+set.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dokładnie ten sam model..jestem pełen obaw, co to będzie. Ale jestem pewien, że nie jest gorszy od f-18 revella z '89, który jest makabryczny. Dół linie wklęsłe, góra wypukłe, jedna wielka nadlewa i czasami niedolewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stała się rzecz okropna ,kiedy wróciłem do domu od kolegi ,na biurku nie było jednego samolotu - F-18 Hornet.Obawaiłem się najgorszego ,młodszy brat.W korytarzu znalazłem 4 części mojej rury.Wiedziałem ,że już po nim.Nie znalazłem jeszcze kadłuba ,nawet nie szukam bo wiem ,że będzie w opłakanym stanie ,brak części ,połamany itd.Tak więc z mojego warsztatu wykluczam F-18 Hornet.

 

Peter_D możesz dać linka na tego F-18 z '89 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz normalnie nie wiem co powiedzieć. Masakra z tym rodzeństwem i z doświadczenia wiem, że czasami zamykanie modeli na kłódkę to za mało. Mam nadzieję, ze jednak odnajdziesz zaginione części. Jeśli jednak się nie uda to zawsze możesz zastąpić horneta eurofighterem ;) Oczywiście jeśli lubisz masochizm ;)

Kibicuję dalej mimo wszystko

 

Zdjęcia horneta podeślę najszybciej jak będę mógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.