Skocz do zawartości

Kenworth T900 Australian road train


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po małej przerwie z powodu wyjazdu kontynuuję prace nad modelem. Silnik dostał już kolorki. Może jeszcze dziś zamocuję go na ramie.

dscf3001.jpg

dscf3002.jpg

dscf3004.jpg

Zaczynam również wnętrze, położyłem flock (był to mój pierwszy raz a więc wyszło jak wyszło) i mam do was pytanie na jaki kolor malować wnętrze

dscf3005j.jpg

Pomalował także felgi na kolor karoserii, dałem wascha ale jeszcze ich nie skończyłem.

dscf3007m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małej przerwie wziąłem się do roboty

Zmontowałem chłodnicę i troszeczkę ją przerobiłem. wyciąłem wiatrak, ponieważ ta ładniejsza strona była w środku, a na zewnątrz był gładki plastik. W zawieszeniu zrobiłem hamulce oraz skończyłem koła. Posklejałem kabinę, zaszpachlowałem i pomalowałem, ale podczas wysychania spadła mi na podłogę i się rozwaliła placze: i muszę zrobić to wszystko od nowa .

dscf3065n.jpg

dscf3060s.jpg

dscf3063r.jpg

dscf3067b.jpg

 

Kuba115 Co do tych korepetycji to zależy ile płacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak i chlodnica to ci wyszly po prostu genialnie, normalnie genialnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli idzie

Pobawiłem się przy wnętrzu i nie wiem na jaki kolor pomalować deskę rozdzielczą

Podmalowałem klamki tak jak wcześniej mówiłem.

wntrze.jpg

Pomalowałem fotele kolorystycznie bardzo mi się podobają.

fotele.jpg

Pracuję również nad silnikiem. Robię teraz okablowanie , na razie z jednej strony bo moim zdaniem robi się to najdłużej i najtrudniej z całego silnika.

silnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po małej przerwie

Dalej pracuję nad wnętrzem. Dziś skończyłem deskę na zdjęciach wygląda trochę słabo , ale w rzeczywistości jest całkiem nieźle

Może jeszcze dziś skończę całe wnętrze

decha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze już prawie skończone

Skończyłem je dwa dni temu, ale nie było czasu żeby zdjęcia zrobić i dziś nadszedł ten czas. Foteli jeszcze nie wklejałem bo zauważyłem, że te podstawki pod fotele trzeba poprawić i może pytanie czy może mi ktoś pomóc jak to zrobić

dscf0037z.jpg

 

A całość wygląda tak:

dscf0033x.jpg

dscf0034w.jpg

dscf0038m.jpg

 

Teraz od nowa piłuję wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie kolego zmotywowałeś. Właśnie mam skończony wózek dolly pod druga naczepke, a druga chromowana cysterna do mojego już idzie, tylko będę chyba zmieniał sleeper na większy. A tak po za tym to świetnie ci idzie. Tak 3maj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i się pytam

Która z tych przyczep jest najlepsza na Australijską

111rn.jpg

1672rn.jpg

fueltanktraileritaleri7.jpg

Oczywiście będą bez tych bocznych osłon.

I pytanie z siatką osłonną jest nadal aktualne.

Jutro wstawię zdjęcia bo dziś jest już ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie dwie pierwsze o to to samo, ja tak chciałem, ale to przydko jest. A ta druga to nie wiem. Sprawdził bym bo mam tą naczepke, ale kenia nie mam bo jest na konkursie.Mój Road Train już stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna.

To są naczepy europejskie.

 

Zadna, poszukaj jakiejsc cysterny z amt albo revell ma jedna cysterne w ofercie.

Zdaję sobie z tego sprawę, tylko szukam czegoś dosyć dostępnego i w granicy 120zł, a nie 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można dostosować cysternę Topas (Genoa, Flower Power). Trzeba by zdjąć osłony, cofnąć i zamontować osie z kołami bliźniaczymi, zrobić nową ścianę czołową, światła itd. Niestety będzie widoczna lekka różnica skali. Poza tym ta naczepa ma profilowane dno zbiornika. Pytanie czy ma to sens?

 

W naczepach AMT/Revell wystarczy dołożyć 3 oś + małe przeróbki.

Zawsze możesz polować na jakiś złom na aukcjach. Dosłownie wczoraj poszła cysterna AMT za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoseria już skończona

Dorobiłem uszczelki na drzwiach i zamek. Mogę się brać za malowanie.

dscf3337.jpg

dscf3339s.jpg

dscf3340.jpg

dscf3341q.jpg

Musiałem jeszcze dorobić chyba podłogę

dscf3336n.jpg

A całość wygląda tak :

dscf3342l.jpg

Osadziłem także silnik na ramie i dorobiłem drugą stronę kabelków.

dscf3345l.jpg

dscf3343.jpg

dscf3344f.jpg

 

Co do tych przyczep to czy rzeczywiście taki trudne by była taka przeróbka i co trzeba wymienić żeby jako tako wyglądała na australijską

Sandi Mówiłeś że twój już stoi na półce i jeśli mógłbym wiedzieć jaką długość ma całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.