Skocz do zawartości

Kenworth T900 Australian road train


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

..jest na konkursie.Mój Road Train już stoi.

 

..Sandi Mówiłeś że twój już stoi na półce i jeśli mógłbym wiedzieć jaką długość ma całość.

 

Jeżeli się nie mylę, to oboje piszecie o tym modelu

 

afdde5e945254273m.jpg

 

Jeżeli mogę za off-a.

1. Z daleka model robił wrażenie rozmiarem, ponad dwie długości do standartu u nas, co widać w porównaniu z mieciem powyżej.

2. Coraz bliżej, nabrałem ochoty na bliższe spojrzenie, naczep tak wypalcowanych dawno nie widziełem, myślę jest Ok.

3. Parę ciekawych szczegółów wpadło mi w oczy

521c4d03e967d134m.jpg

Jeżeli Kolega poświęcił tyle czasu na wykończenie w szczegółach malowania, to nie potrawię zrozumieć tego wykończenia kół ??

 

Sorry, ale chciałby się mylić że o tym modelu oboje piszecie, choć z Forum wyczytałem że o niego chodzi.

 

Pozdrawiam Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak o tym modelu. Kolego a wiesz dlaczego nie ma galeri. Pracuje, a naczepki idą do czyszczenia. Złożyłem, żeby dać w konkursie. Ale cieszę się, że się podoba. Spokojnie, ale go wykończe.

 

Edit: Wcześniej mało napisałem, bo laptopik mi padał . Wiesz co do kół to myślę, że chodzi ci o malowanie. Myślę, że tak jest łądniej w sumie. A naczepy były cztszczone nie raz. Na jednej już nawet chrom jest przetarty. Ale uwierz, że nie mając narazie gablotki ciężko jest je utrzymać w porządanym stanie. Widać na nich poprostu wszystko. Myślę, że jeszczr tydzień i kw będzie mógł być wstawiony do gabloty. I będę wtedy myślał nad szkłem.

 

Edit 2: Dlaczego napisałeś, że chciałbyś się mylić. czy uważasz ten model za bardzo tragiczny czy jak, bo nie zabardzo ruzumiem? Jak możesz to przybliż mi to bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
.... Złożyłem, żeby dać w konkursie. Ale cieszę się, że się podoba. Spokojnie, ale go wykończe.

 

Dlaczego napisałeś, że chciałbyś się mylić. czy uważasz ten model za bardzo tragiczny czy jak, bo nie zabardzo ruzumiem? Jak możesz to przybliż mi to bardziej.

 

Sandi, to nie jest miejsce do polemiki o Twoim modelu, dalej jest to relacja o modelu Karol_Max-a. Jak masz pytania to prosze na pw.

 

Sorry Max za off-a

 

Pozdr Marcus.

 

p.s. obserwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po krótkiej przerwie

Ostatnio było mało czasu i trochę to zajęło ale, w końcu pomalowałem mojego Kenia na czerwono . Ściągnąłem także chrom ze wszystkich części.

Teraz wezmę się trochę za wózek, bo mi brat przyczepy załatwił

Teraz fotki:

dscf3016h.jpg

dscf3017m.jpg

dscf3015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy foteli to raczej atrapy. Przy otwartych drzwiach będą kiepsko wyglądały. Niektóre ciężarówki mają coś w stylu skórzanej kurtynki pod fotelami. Może w ten sposób ukryć brak mechanizmu regulacji położenia foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy foteli to raczej atrapy. Przy otwartych drzwiach będą kiepsko wyglądały. Niektóre ciężarówki mają coś w stylu skórzanej kurtynki pod fotelami. Może w ten sposób ukryć brak mechanizmu regulacji położenia foteli.

Wiem i właśnie dziś się za to zabrałem. Moje będzie wyglądać tak:

83372919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak, że tylko fotel kierowcy ma amortyzację, a fotel pasażera jedzie sobie na sztywno. W ostateczności może być tak. Ten mechanizm nie jest znowu aż tak trudny do zrobienia od podstaw, więc może się skusisz? Pozdrawiam i życzę powodzenia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

A więc tak, parę ładnych dni temu doszła do mnie przesyłka z przyczepami , co prawda w lekko "po wypadkowym"stanie

dscf0483s.jpg

Teraz więc mogę się zabrać za wózek Jak na razie mam coś takiego:

dscf0477e.jpg

dscf0479z.jpg

dscf0478m.jpg

Chciałbym się dowiedzieć czy i co należy przerobić a szczególnie chodzi mi o rozstaw osi. Oczywiście inne uwagi również mile widziane

Całość prezentuje się ładnie i okazale

dscf0484a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że autor nie obrazi się

Ja się nie obrażę

 

no i beczki znowu trafily pod kenia hehe

Moim zdaniem pasują tylko pod Kenia.

 

I mam jeszcze jedno pytanko, może ktoś pomóc jak dorobić trzecią oś

I może ma ktoś koła na sprzedaż bo do jednej osi mi brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych beczkach legendy bedzie kiedyś można pisać. Najpierw Tornado, potem rozlot w paczce, potem rozlot czyli ja, potem rozlot w paczce teraz ty. Troche przeszly więc oby zostały u ciebie. Więcej mogły by już nie wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych beczkach legendy bedzie kiedyś można pisać. Najpierw Tornado, potem rozlot w paczce, potem rozlot czyli ja, potem rozlot w paczce teraz ty. Troche przeszly więc oby zostały u ciebie. Więcej mogły by już nie wytrzymać.

 

Pożyjemy zobaczymy w czyje ręce trafią następnym razem. Pewnie z dwie wymiany jeszcze i do działu SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to te beczki będą odrobinę za długie bo długość naczepy w Australii to13,5m jest prawie taka sama jak w Europie 13,6m a te mają chyba po 16m z resztą przeskaluj i przelicz. Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi 560 * 24 = 13 440mm - pasuje. Na Stany te przyczepy byłyby więc lekko krótkie... Tak jak myślałem - do amerykańskiego trucka naczepy nie ma skąd wziąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czasem siodla na wozku za bardzo przesunietego do tylu? Nacisk powinien byc rozlozony na dwie osie, nie na jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.