Skocz do zawartości

Kenworth T900 Australian road train


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę drogim panom przypomnieć że jest to skala 1:25 mała różnica ale zawsze

Nie masz czasem siodla na wozku za bardzo przesunietego do tylu? Nacisk powinien byc rozlozony na dwie osie, nie na jedna.

Wózek był złożony do zdjęcia poto aby druga przyczepa jako tako stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aha, to przepraszam nie wiedzialem. Zapowiada sie bardzo fajny model jakkolwiek by na to nie patrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I powoli do przodu

Właściwie zawieszenie z silnikiem będzie skończone, dziś posklejałem do kupy wydech. Zostało mi tylko go zaszpachlować i zamontować, to co zrobiłem dotychczas wygląda tak:

dscf0560m.jpg

dscf3039u.jpg

Postanowiłem zmienić plastikową kratkę na grillu na drobną siateczkę.Jak na razie wyciąłem tę z modelu, wyszło średnio ale...

dscf3035l.jpg

Postanowiłem również że przedłużę zbiorniki bo jak oglądałem zdjęcie Australian trucków to prawie wszystkie takie miały. Ja wykorzystam do przedłużenia te z wersji amerykańskiej.

w9003102.jpg

t650t6582968.jpg

Ps. Chciałbym żeby mój kenio wyglądał ta jak ten z pierwszej fotki.

A teraz moje zbiorniki:

dscf3032.jpg

dscf3033.jpg

dscf3034h.jpg

Teraz przemyślenia na przyczepy. Znalazłem zdjęcie Australijskiej stacji benzynowej "caltex", postanowiłem umieścić ich logo na moich cysternach.

k1083128.jpg

I jeszcze jedno pytanko, na moich cysternach od czyszczenia zrobiły się takie malutkie ryski, wie ktoś może jak ich się pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysternach czy zbornikach?? Jakie czyszczenie? Papier ścierny czy "drapałeś" je nożykiem? Wrzuć prosze fotki będzie lepiej ocenić co i jak.

Chodzi mi o cysterny. Czyściłem je wyczyścić trochę z kurzu i obpalcowań ściereczką z mikrofibry.

Zrobiłem fotkę i ...

dscf0573i.jpg

 

Może da się coś zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te cysterny sa oklejone folia chromowana, czy to tylko "chromowany" plastik Italeri/Revell? Pytam, poniewaz rys z folii nie usuniesz, a na pomalowanym plastiku mozesz sprobowac uzyc niewielkiej ilosci mleczka do polerowania (np. "finesse - it", produkt firmy 3M). Byc moze to zadziala, ale te rysy wygladaja na dosc okazale wiec nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kombinował - ryzyko, że plastik wylezie spod spodu jest moim zdaniem zbyt duże. Myślę też, że jeżeli granica kalkomanii Ci nie przeszkadza, to za polerowanie nie warto się brać. W przeciwnym wypadku pewnie trzeba będzie lakierować cysternę na nowo, coprawda to dużo roboty, ale - sztuka wymaga poświęceń... Powodzenia z projektem i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam taki pomysł:

Zrobić je tak jak na fotce na stacji cztery posty wyżej, czyli pomalować metalizerem i lakier błyszczący lub mat.

Mam jeszcze jeden problem, mianowicie wydech. Po zmontowaniu całości okazało się że rury które idą do kominów będą przeszkadzać zbiornikom i trzeba będzie poprowadzić je inaczej.

wygląda to tak:

dscf0571.jpg

dscf0573d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ze australijska wersja Kenwortha (T 900, 950) maja wyzej osadzona kabine niz amerykanska (W 900 - kit Revell/Italeri w rzeczywistosci) zeby uzyskac dodatkowa przestrzen na schowki i na dolna czesc rury wydechowej, dzieki czemu przestrzen pomiedzy kolami jest zabudowana bakami bez zadnych przerw na wydech. Musialbys podniesc kabine, albo.....skrocic ta czesc wydechu i poprowadzic ja zaraz pod kabina tak jak ma ten kenworth na tym pierwszym zdjeciu. Poza tym wydaje mi sie, ze baki w twoim modelu masz troche za wysoko.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotke Kenwortha T 900. Mam nadzieje, ze to pomoze Ci w jakis sposob rozwiazac problem.

2563126850064058830UAecEO_fs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol_Max, nie wiem jak to jest zrobione u Ciebie, ale rura wydechowa musi przechodzić nad górną krawędzią ramy, żeby pomiędzy szynami ramy połączyć się z silinikiem. [edit - np. w Peterbilcie rura przechodzi pod szyną ramy - ale może właśnie przerobić to tak, żeby szła nad ramą i sprawa załatwiona?] A znowu górne powierzchnie zbiorników paliwa nie powinny być wyżej niż górna krawędź ramy. I gdyby tak było, to wszystko by było OK. Ale u Ciebie coś jest inaczej - wystarczy się zastanowić co i sprawa będzie jasna. Pozdrawiam i życzę powodzenia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnoszenie kabiny raczej odpada

Popatrzyłem po zdjęciach i stwierdziłem że to za dużo roboty. Cała maska ma zupełnie inny kształt oraz cała przestrzeń między kabiną a ramą także się wiele różni, na tym etapie budowy na pewno się za to nie wezmę.

Rozwiążę to tak że po prostu zrobię nową rurę i ją inaczej poprowadzę.

W oryginale wygląda to tak:

gc4742007082460277929.jpg

gc4631964464555430458.jpg

gc5141803309057132380.jpg

gc4812558860700143759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po krótkiej przerwie

Prace przy Keniu idą mozolnie, bo jakoś mnie wzięło na kartonówki

Idzie powoli także dla tego że sporo rzeczy przerabiam . Zmieniłem podłogę ,bo ten flock zrobił się dziwny wiec postanowiłem zrobić coś takiego.

86407904.jpg

Wykonałem to z tego:

dscf3075k.jpg

I wyszło tak:

dscf3090.jpg

dscf3091s.jpg

Jeszcze pomaluję wszystko na czarno i będzie git.

Zmieniam także wydech, jak na razie powyginałem jedną rurę:

dscf3092n.jpg

I mam pytanie odnośnie zderzaka Znalazłem model Kenwortha T950 pewnego Rosjanina i ma takie coś:

12934661.jpg

74813483.jpg

 

Czy w moim nie powinno być tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podłoga fajny patent , sam ostatnio się zastanawiałem do czego wykorzystać opakowanie po ptasim mleczku, nie obrazisz się jak to wykorzystam? Co do kangura to chyba musisz sam przerobić żeby się opuszczał, ale pewny nie jestem. Rura wyginana na ciepło czy klejona z kawałków?

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura wyginana na ciepło czy klejona z kawałków?

Wyginałem ją nad świeczką więc chyba na ciepło

 

nie obrazisz się jak to wykorzystam?

Nie obrażę się poco ma się walać po domu jak można wykorzystać.

Więc życzę smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W końcu się zebrałem Zaszpachlowałem i przymierzyłem rurę wydechową i pomalowałem podłogę. Mam nadzieję że teraz szybko i dokładnie uda mi się złożyć wnętrze

I teraz pytanko Czy tak to wszystko może wyglądać

 

dscf3095k.jpg

dscf3097.jpg

dscf3098l.jpg

 

I podłoga

dscf3114f.jpg

dscf3115g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jakoś ostatnio mnie wena do Kenia opuściła ale teraz jakby znów wraca tylko nie wiem jak to zrobić a mianowicie okablowanie ramy, trochę późno się z tym wyrwałem ale lepiej późno niż wcale i jakby mógł ktoś podrzucić jakieś przydatne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja i przy okazji zmiana planów.

Największą zmianą jaką zrobię po silnych przekonaniach mojego brata postanowiłem przerobić Kenia na prawdziwą wersję Australijską, a tam jest sporo cięcia

Następną zmianą jest przemalowanie wózka na niebiesko, bo na czarnym nie zabardzo widać zabrudzenia i w ogóle jest taki nudny i denny, a teraz będzie wesoły

dscf0639z.jpg

dscf0638x.jpg

I aktualizacja. Zrobiłem podsufitkę z modeliny szkolnej

dscf0001bk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Na przyczepę możesz dać Monstera jak skończysz

Jak skończę... no właśnie tylko kto to wie kiedy

A monstera na przyczepie niestety nie będzie, bo już mam cysterny i się nie zmieści Ale ma on oficjalną ciężarówkę, może kiedyś mu zrobię

usa1ee.jpg

semidriversidehome.jpg

Nie ma jej zbyt wiele zdjęć ale chyba widać o co chodzi

A tak przy okazji jeśli interesuje kogoś kiedy aktualizacja to nie prędko...mam doła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.