Skocz do zawartości

PZL 11c + blaszki Parta 1/72 Master Craft.


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uuu no to szybkiego powrotu do zdrowia życzę !! w walaroundzie jest prawie wszystko ale jak coś to pisz, koledzy mają monografie lotn, muschromsa (też mam ) dodam do tego modelmanie, top shots, a jak będzie trzeba to się przejade do muzeum (zawsze jest dobry powód żeby jechać do muzeum lotn. ) i P11stka nie będzie miała dla ciebie żadnych tajemnic .

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziekuje :P Dalszy ciąg.Skrzydełko było by już skończone gdyby nie mój pomocnik z ogonem.Skoczyła na nie i troche pogubiła blaszek, musiałem poprawić malowanie ponieważ taśma trochę zdrapała farbę, myśle że będzie to nie widoczne po washu.Poprawiłem większość błędów wymienionych przez wuwumastera z Modelworka, pozostaje mi jeszcze ta podłoga, gdzieś ja zgubiłem i muszę robić od podstaw."Pejedynastka" stoi na kołach, od podstaw zrobiłem tylną płozę.Zająłem sie też wydechami.

Fotki:

dsc05091lk.jpg

dsc05092z.jpg

dsc05093r.jpg

dsc05075q.jpg

dsc05077p.jpg

dsc05078k.jpg

dsc05080s.jpg

dsc05081b.jpg

dsc05082j.jpg

dsc05083i.jpg

dsc05085y.jpg

dsc05086.jpg

dsc05088r.jpg

dsc05089a.jpg

dsc05090q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko:

1. rurka venturiego ("trąbka na boku"...) jest za bardzo z tyłu

http://www.muzeumlotnictwa.pl/zbiory_sz.php?ido=13&w=p

na samym dole, ostatnie zdjęcie (jak klikniesz to siępowiększy do ładnego rozmiaru)

2. ojejej za dużo zciąłeś tego plastiku pod wiatrochron... przyjrzyj się środkowej fotce z poprzedniego linka

3. płozy niestety na twoich fotkach to specjalnie nie widać

4., przyjrzyj się dokładniej na muzealnych fotkach jak były montowane zastrzały usterzenia poziomego i popraw je, są zdecydowanie źle zamontowane (jak trzeba to zaszpachluj dziury, zamarkuj nowe miejsca - prawidłowe, i wklej jak należy), mocowanie stateczników już dużo lepsze tylko wyczyść je z paprochów po obwodzie.

 

co mi się podoba to że nie bawiłeś się na nawijanie blaszki na plastik z przodu tylko uciąłeś przód i wpasowałeś blaszkę, mam nadzieje że dalszy montaż silnika nie będzie przez to zbytnio utrudniony

 

nikt nie mówił że będzie łatwo szybko i przyjemnie ale będzie dobrze twój wysiłek zaprocentuje satysfakcją z modelu.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD.1 Poprawie :P

AD.2 To bedzie dorabiane z puszki po pi.. herbacie

AD.3 Aparat za dobry nie mam ale postaram się o lepsze zdjęcia.

AD.4 Chyba tego nie będe już ruszał.

 

Naj bardziej mnie martwią linie podziału blach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha jak masz plan na mocowanie wiatrochronu to OK, ale zastrzały koniecznie popraw, to nie będzie trudny ani czasochłonny zabieg a pozostawienie tego takim jak jest będzie bardzo widocznym błędem.

 

No fakt - linie podziału są wybitnie delikatne, na surowym modelu aż miło na nie patrzeć, ja powiem tak - jeżeli obawiasz się nieudanego porycia modelu to nie bierz się za to, wyszlifuj kadłub na gładko a na kolorze bazowym miękkim ołówkiem delikatnie poznacz podziały, za linijkę może posłużyć nawet równo ucięty kawałek grubszego papieru a błędy można łatwo skorygować (mogę podesłać plany,pisz na PW), model jest mały więc i tak powinno wyjść ładnie.

 

powodzenia, sił i wytrwałości! będzie dobrze

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrwałość jak i siły to mam tylko szkoda, że katar i kaszel też :P Plany mam myslę, że zeszlifuje te linie i coś wykombinuje tym ołówkiem.Naj bardziej mnie dobija ten kokpit, nawet za niego sie wstydzę :P Poszukuje kalek do P11c może ma ktos jakieś z techmoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Sam się szykuję do budowy modelu tego zacnego samolotu i zacząłem go trochę studiować. Wydaje mi się, że u Ciebie kaemy na skrzydłach powinny być bliżej środka (to wg mnie błąd MasterCrafta). Lufy powinny być na wprost tych wypustek od spodu płata, gdyż chyba tam znajduje się wyrzutnik łusek, a nie na wprost otworów do montażu zastrzałów. I zdjęcie na potwierdzenie moich przypuszczeń.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2096ac613f5eda5

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam się szykuję do budowy modelu tego zacnego samolotu i zacząłem go trochę studiować. Wydaje mi się, że u Ciebie kaemy na skrzydłach powinny być bliżej środka (to wg mnie błąd MasterCrafta). Lufy powinny być na wprost tych wypustek od spodu płata, gdyż chyba tam znajduje się wyrzutnik łusek, a nie na wprost otworów do montażu zastrzałów. I zdjęcie na potwierdzenie moich przypuszczeń.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2096ac613f5eda5

Pozdrawiam!

 

Uff .... nawet mnie nie denerwuj Bo ja sie tyle męcze z tym modelem ,że zaczne na joge chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.