Skocz do zawartości

PZL 11c + blaszki Parta 1/72 Master Craft.


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Rozpoczynam kolejny warsztat ,nie wiem kiedy wezmę się za pozostałe ,miałem remont pokoju i wszystko jest w pudłach ,no i nie chce mi się sklejać tych obcokrajowców Wole rodzime konstrukcje.Wybór padł na popularną "jedynastke" w sumie to myślę ,że każdy modelarz ma obowiązek ją sklecić ,to piękny samolot zaraz obok Czapli na którą też powoli się szykuję.Aby dodać P-11 uroku ,zakupiłem blaszkę z Parta ,nie wiem kiedy do mnie przyjdzie więc prace są chwilowo wstrzymane.Chciałem kupić model przez neta ,u mnie Tarnobrzegu jest tylko zabawkowy sklep i hurtownia.W życiu bym się nie spodziewał ,że znajdę tam 30 pudełek P-11c Poniżej zamieszczam mały in-box.

Pudełko ,wraz z ładnym box-artem.

dsc04537r.jpg

Kalki ,jeszcze nie wiem czy będe kupował kalki Techmolu.

dsc04538i.jpg

dsc04539y.jpg

dsc04540t.jpg

Czytelna i ładna instrukcja wraz z 4 schematami malowania ,chociaż do końca nie wiem czy prawdziwymi.

dsc04542r.jpg

dsc04543yo.jpg

Wypraski ,nawet mi się trafiły dobre ,na skrzydle są małe bąbelki które zeszlifuję papierem wodnym i w dwóch miejscach nie ma liń podziału.

dsc04545k.jpg

dsc04546f.jpg

dsc04547kw.jpg

dsc04548u.jpg

Bardzo liczę na pomoc kolegi Ipkinssa i innych kolegów obeznanych w temacie.Sam rozpoczynam poszukiwania planów i zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...dwóch miejscach nie ma liń podziału.

Linii Konrad, linii... A nawiasem pytając, który to już Twój model w ostatnich dniach? Bo ja się już w tym gubię...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Rozpoczynam kolejny warsztat ,nie wiem kiedy wezmę się za pozostałe ,miałem remont pokoju i wszystko jest w pudłach ,no i nie chce mi się sklejać tych obcokrajowców

 

Remont miałeś,wszystko jest w pudłach i dlatego zaczynasz kolejny model ?

Skoro nie chce Ci się sklejać obcokrajowców, to po co je zaczynałeś ?

 

Linii Konrad, linii... A nawiasem pytając, który to już Twój model w ostatnich dniach? Bo ja się już w tym gubię...

 

Nie jestem zwolennikiem robienia kilku projektów naraz, bo to utrudnia skupienie się nad wszystkimi maszynami jednocześnie i solidne ich rozpracowanie, no ale jeśli siły twórcze i finanse Ci na to pozwalają, to droga wolna. Nie chcę wyjść na czepialskiego, no bo w końcu każdy skleja jak chce, tylko fajnie było by zobaczyć w końcu któryś z nich ukończony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pomyliłem się co każdemu się może zdarzyć ,mam 16 lat więc i czasami mylą mi się literki :( .Co do rozpoczętych modeli to tak naprawdę, był to mój taki mały trening ,wstep do prawdziwego modelarstwa, testowałem płyn do kalek, linie podziału i malowanie aerkiem, miałem z nim troszkę kłopotów i musiałem go rozpracować.Nie chciałem psuć modelu do którego dołożę blaszki ,wolałem poćwiczyć na tych 4 modelach ,człowiek uczy się na błędach.Z remontem to jest tak, że mój pokój jest "goły" i wszystko jest wyniesione na strych, ledwo co się doszukalem moich narzędzi, muszę sklejać w pokoju brata, którego chwilowo nie ma.Jeśli chcecie to mogę usunąć ten warsztat i każdemu to wyjdzie na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się co każdemu się może zdarzyć ,mam 16 lat więc i czasami mylą mi się literki :( .Co do rozpoczętych modeli to tak naprawdę, był to mój taki mały trening ,wstep do prawdziwego modelarstwa, testowałem płyn do kalek, linie podziału i malowanie aerkiem, miałem z nim troszkę kłopotów i musiałem go rozpracować.Nie chciałem psuć modelu do którego dołożę blaszki ,wolałem poćwiczyć na tych 4 modelach ,człowiek uczy się na błędach.

 

Czyli galerii tamtych modeli mamy się raczej nie spodziewać ?

 

Jeśli chcecie to mogę usunąć ten warsztat i każdemu to wyjdzie na dobre

 

Tu nie chodzi o to, żebyś usuwał warsztaty, obrażał się, albo rezygnował z czegokolwiek, tylko o to, żebyś racjonalnie podchodził do modeli. To, że jakiś model kosztował 9 zł czy 50 nie ma znaczenia. To są pieniądze i to często ciężko zarobione przez nas samych lub (w przypadku młodszych modelarzy) rodziców. Kilkanaście warsztatów na raz, nabijanie postów nie ma tylko po to żeby wzbudzić zainteresowanie nie ma sensu. Sens ma samo sklejanie, trening (tak jak to robiłeś z aerografem) i tworzenie warsztatów, które pokazują budowę od początku do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja postów nie nabijam ,bo po co ? Tak ja pisałem mam sentyment do polskich maszyn i chcę je zrobić dobrze ,w moim przypadku trening był potrzeby, samolotów nie dotykałem przez 2 lata.Ale już zakończmy to, bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bardzo liczę na pomoc kolegi Ipkinssa i innych kolegów obeznanych w temacie.

 

Pomożemy Czy to Twoja pierwsza przygoda z blaszkami? Zestaw do P-11 jest bardzo atrakcyjny (zwłaszcza kokpit) ale wymaga kilku przeróbek w modelu by w ogóle móc ten kokpit zmieścić w kadłubie. W razie czego pytaj

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, popełniłem kiedyś takie coś KLIK !.To będzie moja druga praca z blachami.Blaszki już zamówione więc myślę, że w środę coś dodam do tematu.

 

PS.Kolego Ipkinss masz może jeszcze instrukcje od tych blaszek parta ? Okazało się ,że blachy trzeba zamawiać od Parta i nie wiem czy na 20 czasem nie będą, szkoda bo ja też wyjeżdzam na 2 tyg do niemczech :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Blaszek jeszcze nie mam lecz to nie znaczy, że nie podłubię coś przy modelu.

Postęp prac

Powycinałem pare części takich jak:śmigło, koła, kadłub, silnik oraz stateczniki.Zrobiłem na kołach ugięcie opon i wstępnie spasowałem kadłub, jak na master/mister crafta jest dobrze.Nadal czekam na te blachy

dsc04557n.jpg

dsc04558t.jpg

dsc04562c.jpg

dsc04563i.jpg

dsc04564w.jpg

dsc04565i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na kołach ugięcie opon

 

Porównałeś po kilka razy oba koła czy ich ugięcie jest jednakowe. Dobrze było by to zrobić, aby potem nie było kiszki, że model stoi krzywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde od mastercrafta to ja musiałem przy każdym modelu brać kalki na taśmę dwustronną:D Bo inaczej to odpadały:(

 

Nie wiem co za kalki naklejałeś lub na jaką powierzchnię bo jeszcze nigdy nie miałem problemów z kalkami od Mastercrafta a mam Mastercraftowe P-7 i P-11.

 

Konrad C nie wiem czy w blachach jest chłodnica ale jakby nie było to pasowałoby z istniejącą coś zrobić bo paskudnie wygląda...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad C nie wiem czy w blachach jest chłodnica ale jakby nie było to pasowałoby z istniejącą coś zrobić bo paskudnie wygląda...

 

Tak wiem, tylko narazie nic nie robie bo, zrobie chołdnicę a tu w PE będzie.

 

Ugięcie opony robiłem z linijką w ręku i jest równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad C nie wiem czy w blachach jest chłodnica ale jakby nie było to pasowałoby z istniejącą coś zrobić bo paskudnie wygląda...

 

Tak wiem, tylko narazie nic nie robie bo, zrobie chołdnicę a tu w PE będzie.

 

Ugięcie opony robiłem z linijką w ręku i jest równe.

Na stronie PART-a można podejrzeć co zawierają blaszki do dedykowanych modeli.

W tej do P.11 ( http://www.part.pl/s72/s72019.jpg ) jest chodnica - to te żeberka po lewej stronie na dole. Czeka Cię więc sporo pracy przy jej składaniu.

Będę trzymał kciuki za powodzenie bo warto wymienić tę z modelu

 

Wrzuciłem do wody wyjąłem za papier pincetą i wziąłem igłą na model tylko po kilku godzinach odpadła najlepsze kalki jakie kleiłem to od ZTS Plastyk ale modele do bani.

Może trzymałeś w wodzie zbyt długo i wypłukałeś cały klej ?

Najczęściej wystarczy kalkę zamoczyć na chwilę, wyjąć, strząsnąć nadmiar wody a następnie odczekać aż cały papier przesiąknie i kalka zacznie się przesuwać po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki delikatne są i uwagę wielką musisz utrzymać - tak mawiał zapewne Yoda . Ja natomiast mówię żebyś pod kalki nałożył co nieco sidoluksu i jeszcze zanim wyschnie nałożył kalkę. Potem kolejna warstwa i masz praktycznie "pancerną" kalkę którą zdrapać da się tylko nożem. Gdzieś na forum jest moja dioramka z B-17. Tam kalki były już na chyba z 3 modelach, a nie wyglądają tragicznie. Pech chciał, że akurat wtedy gdy byłe potrzebne nie miałem takowych z USAF z okresu z którego jest dioramka. Zdjąłem z postrzała i nałożyłem na nowo na inny model i to bez żadnego problemu więc gadanie, że jakieś kalki są do bani to trochę gadanie, że do syreny nie można wpakować silnika z Porshe (Filmiki na youtube). Może trudne i wymaga precyzji ale do zrobienia.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Pomyślałem sobie, że wrzucę śladowe ilości postępu pracy.Jedyne co zrobiłem to wymiana lufy, myślę, że wygląda to teraz lepiej ?

 

dsc04577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.