Skocz do zawartości

PZL 11c + blaszki Parta 1/72 Master Craft.


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

Lufa chyba ma trochę za duży kaliber...

Może masz jakąś cieńszą rurkę, którą można by wsadzić do środka tej ?

Zerknij do działu Walkaround - tam dokładnie zobaczysz co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z igły lekarskiej, chociaż jak bym się wybrał do apteki to może mniejsze by sie znalazły ?

Najmniejszy rozmiar jaki mnie udało się kupić to 0,45 albo 0,4 (nie pamiętam dokładnie).

Może takie bardziej by pasowały bo chyba jednak użyłeś większego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo przymierzałem, mam te igły, są za cieńkie.Co z tym zrobie.

Spierać się nie będę bo nie mam w tej chwili pod ręką ani modelu ani tych igieł. Postaram się jeszcze temu przyjrzeć.

W zestawie blaszek parta są elementy do wnęk na karabiny w kadłubie.

Montując karabiny świadomie zrezygnowałeś z tych wnęk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm są wnęki ?? Przed chwilą właśnie otrzymałem paczuszkę z nowymi skrzydłami, nie tyle co z skrzydłami a z całym modelem, więc te wnęki chyba zamontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm są wnęki ?? Przed chwilą właśnie otrzymałem paczuszkę z nowymi skrzydłami, nie tyle co z skrzydłami a z całym modelem, więc te wnęki chyba zamontuje.

To części 75 i 76 na blaszce.

 

Przyjrzałem się posiadanym igłom lekarskim i połówce kadłuba i wydaje mi się, że jako lufa powinna się jednak sprawdzić igła 0,45 mm. Za to na osłonę lufy można spróbować igły 0,8 mm. Do tego tę 0,45mm udało mi się włożyć do środka tej 0,8 mm

Przymierz bez klejenia, może to Ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani blaszek ani instrukcji nie posiadam. Opieram się tylko na zamieszczonym na stronie producenta zdjęciu.

Znając trochę tę konstrukcję mogę jedynie podpowiedzieć czym są niektóre elementy.

 

Edit:

Mam nadzieję, że nie zniechęciłem Cię do dalszych prac.

Niemniej jednak biorąc pod uwagę ilość detali zawartych na blaszkach i konieczność sporej ingerencji w plastik przy ich wklejaniu to może rzeczywiście lepiej prace wstrzymać do czasu aż blachy dotrą.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w międzyczasie solidna obróbka pozostałych części plastikowych P.11 i praca nad pozostałymi modelami ?

 

Coś tam w ramkach jest ale wole tego nie ruszać poki blach nie będzie.Kupiłem jeszcze japoński samolot od kolegi Salva A tak to nie mam żadnych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze kalki jakie kleiłem to od ZTS Plastyk

Że jak??? Te kawałki folii z klejem

 

Matko Boska ! Człowieku skąd tyś się urwał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisze do ludego.Skoro uważa, że to najlepsze kalki to chyba skleja tylko Plastyka.Te kalki to tragedia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie ZTS Plastyk nie są może najwyższą klasą światową, bo oprócz dość wysokiego "wskaźnika rozpadalności", mają często błędy w kolorystyce, ale na pewno nie są najgorsze. Wiele z nich nawet po wielu latach w pudle potrafi się kłaść lepiej niż niektóre nowsze zestawy Academy (te na starszym, białym papierku podkładowym). Wszystko zależy od zestawu (jego wieku, warunków przechowywania i zabezpieczenia) oraz stopnia wprawy jaki ma dany modelarz w pracy z kalkomaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Blachy doszły więc daje sprawozdanie z placu boju.Parę cześci zostało wyciętych i sklejonych.W sumie to nie ma co dużo pisać więc oto foty

 

dsc04647l.jpg

dsc04648.jpg

dsc04649.jpg

dsc04650v.jpg

dsc04651f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że warsztata wreszcie ruszył z kopyta, ale rób zdjęcia przy lepszym świetle (chociażby dziennym) i na jednolitym białym tle.

Z tymi kołpakami to trochę kiszka. Jeśli się da to odklej je, zetnij te plastikowe i dopiero na nowo przyklej blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.