Skocz do zawartości

PZL 11c + blaszki Parta 1/72 Master Craft.


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wehh kolega się porwał na blaszki a przy wpasowaniu w kadłub czeka go niemiły suprajs... były już próby?

kołpaki można wygnieść dużą kulką łożyskową na nie za twardym podłożu (np mata Olfy),

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Tak jak pisał kolega wyżej mam problem z kokpitem.Musiałem odciąć taką ramę tablicy której nie będzie widać.Sama tablica ma dostać jeszcze przecierkę metalizerem ale to po pomalowaniu kokpitu.Sam kokpit jest trochę krzywy to efekt przymiarek do kadłuba.Okazało się, że za nisko umieściłem siedzisko przez co nie mogłem włożyć podłogi lecz to mam już z głowy.Jeszcze dorobię jakieś pasy dla pilota.

 

dsc04684g.jpg

dsc04685i.jpg

dsc04681.jpg

dsc04682.jpg

dsc04683j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie "jakieś pasy" tylko konkretnie takie jak trzeba, jak już się starasz to do końca (jak na złość do zdjęć w Monografiach Lotn. odsuwają pasy żeby fotela nie zasłaniały... jeżeli jesteś zainteresowany to mogę pogrzebać w Modelmanii, mam nr poświęcony odbudowie egzemplarza z muzeum w Krk)

 

poza tym nie rozumiem po co przecierać metalizerem, przecież to się będzie błyszczało zagłuszając samą tablicę, do wnętrz dużo lepszy jest j.szary, daje złudzenie rozjaśnienia wyciągając elementy wypukłe detalu, no chyba że chodzi ci o obicia otarcia itd, ale szczerze nie wiem od czego takowe miały by wystąpić na tablicy z zegarami... to jest drobnica, trzeba uważać z kolorami żeby nie zagłuszyć detali, powodzenia

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki, teraz juz wiem jak to ma wyglądać.Kolejny ciąg "opowiastki" ;)

Z kołami mieliście rację więc je poprawiłem, tablica jest skończona.Zająłem się też silnikiem i jego osłoną.Czeka mnie jeszcze walka z chłodnicą, narazie jest tylko 5 żeberek z pośród 20.

Koła:

dsc04690x.jpg

Chłodnica:

dsc04694k.jpg

Tablica:

dsc04692o.jpg

 

 

Silnik wraz z osłoną:

dsc04689f.jpg

 

A tu mała niespodzianka:

dsc04695r.jpg

dsc04696u.jpg

 

 

A w między czasie dłubię takie coś:

dsc04693o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A jednak się kręci!"

Ładnie sobie radzisz z ta Jedenastką. Ja z blaszkami do Mirage'owskiej w 48ce miałem problem....

Widzę że szykuje się 14ka z Academy. jeśli tam widzę jakiś szary kolor to zdecydowanie za jasny od Ocean Grey.. Tak na przyszłość ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to rzeczywiście ciekawostka i bardzo fajnie będzie zobaczyć kręcące się śmigło w gotowym modelu.

Jeśli natomiast chodzi o felgi, to trochę Ci je pogięło. Zobaczymy jak będzie to wyglądało po pomalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kokpit w 99 % ukończony, bo ten jeden procent to pasy.Pomalowany na biało, następnie detale i przecierka metalizerem i małe kurzenie.

dsc04714n.jpg

dsc04711h.jpg

dsc04712l.jpg

dsc04713s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nareszcie wolna sobota i niedziela.Przy modelu zrobiłem bardzo dużo lecz postaram sie to opisać krok po kroku.Po pierwsze model już nie stoi na "brzuchu" tylko na felgach.Kadłub został sklejony, dostał detale i szpachle.Zaszpachlowałem szczeliny i miejsca do wklejenia stateczników.Same stateczniki zostały pozbawione nadmiaru plastiku.Skrzydło jest gotowe do malowania, dodałem lufy zrobione z igły lekarskiej oraz blachy.Chłodnica nabiera kształtów.Przód, czyli okapotowanie silnika oraz śmigło dostało parę detali.Miałem baardzo duży problem z kratownicą, po 5 godzinach męki dalej nie wchodziła w kadłub, w końcu dałem sobie spokój i do kadłuba wkleiłem same siedzisko oraz tablice, nie widać tego więc jest dobrze.Warto zwrócić uwagę na pasy i klamry.Dużo roboty miałem z wycięciem plastikowej osłony i zastąpieniem jej fototrawioną ale jakoś poszło.Czas na fotki :P

dsc04991b.jpg

dsc04992.jpg

dsc04994o.jpg

dsc04995x.jpg

dsc04996h.jpg

dsc04997jy.jpg

dsc04998i.jpg

dsc05000g.jpg

dsc05001v.jpg

dsc05002i.jpg

dsc05003r.jpg

dsc05004u.jpg

dsc05005i.jpg

dsc05006n.jpg

dsc05007b.jpg

dsc05008g.jpg

dsc05009d.jpg

dsc05010zt.jpg

dsc05011s.jpg

dsc05012e.jpg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej byłoby wkleić "szyby" z folii już do owiewki? Teraz może być to troszkę kłopotliwe.

Powodzenia w dalszych zmaganiach, ja utknąłem w swojej jedenastce na kratownicy właśnie... ale teraz przynajmniej mam motywację do szybkiego skończenia Wellingtona i B-17 i zabranie się z powrotem za PZLa

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojoj słabo z tym kokpitem, bardzo słabo.... szkoda że z nim nie powalczyłeś jeszcze, na początek trzeba bardzo przecienić ścianki, może nawet wyjść z ramą na wylot i narożniki zeszlifować, no ale jak już tak zadecydowałeś to zrobić to niestety bardzo źle że nie wyszlifowałeś tego plastiku co jest pod wiatrochronem - tam powinna być dziura a tablica niemal pod samym początkiem wiatrochronu (ten zabieg - wyszlifowanie tych ścianek, pozwala niejako oszukać oko w tym że sam otwór kabiny w modelu jest za krótki)

p11d.jpg

 

niestety muszę cię jeszcze trochę pomartwić, szczeliny pod mocowanie stateczników poziomych też niepotrzebnie zaszpachlowałeś - to była przestrzeń w której ustawiało się tzw kąt zaklinowania statecznika (czyli jego odchylenie w poziomie od osi samolotu)

p11e.jpg

 

rozumiem że z km-ami w kadłubie jeszcze robota nie zakończona, widzę pominąłeś te wnęki które proponuje part, należy jednak trochę jeszcze zasłonić lufę (pomijając że trochę ona nie taka i siedzi zbyt płytko), jest jeszcze dobry czas żeby to skorygować

p11f.jpg

 

cieszy fakt że ambitnie poschodzisz do tematu, wybierając P.11 niejako sam wystawiłeś się pod ostrzał ale próbuj, walcz, coś przyzwoitego powinno z tego wyjść powodzenia - trzymam kciuki !

 

pozdrawiam!

p.s. zdjęcia na szybko wklejane, pochodzą z Kagero TopShots, jeżeli ktoś by miał jakieś "ale" o prawa autorskie itd to moge wstawić własne fotki krakowskiego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, błędy błędami, ale nie popełnia ich tylko ten... co nic nie robi

za temat poczciwej PZL P-11, mam w swoich zasobach kilka wydań hellera, dla squadrona no i na rynek Japoński Revell Takara, ale żadnego z nich nie śmiem ruszyć, taka kolekcyjka

Brawo za to śmigło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmieszałeś z błotem :P

 

nie no broń Boże nie miałem takich intencji! po prostu zabrałeś się za zacny temat w sposób ambitny, widać że masz dużo zapału do pracy - to poczułem się w obowiązku coś niecoś pomóc co tam mogę!

 

kibicuję! powodzenia życzę

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Konradzie C, zakładam że cały swój wolny czas poświęcasz P11stce, i tylko dla tego usprawiedliwiam twoje lenistwo i nie przeglądnięcie dawno już istniejącego walkaround-a ->

viewtopic.php?t=8781

 

"trąbka na boku" ależ proszę:

http://images28.fotosik.pl/258/4e226d2f730c0721.jpg

http://images24.fotosik.pl/258/b2509fe6edc7b291.jpg

 

czekam na relację z kolejnych etapów prac!

pozdrawiam!

 

p.s. pamiętaj oglądając fotki detali że krakowski P.11 nie posiada oryginalnych kół tylko bodaj z Jaka-11, oryginalne nie przetrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.