Skocz do zawartości

A gdzie po blachy?


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przede wszystkim przepraszam, że tyle tematów poruszam i jednocześnie tyle wątków zakładam ale mam pytanko...

Gdzie najtaniej ale w dobrej jakości mogę dostać dodatkowe elementy to modeli?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukal w sklepach modelarskich...

Jak juz zadajesz pytania, rob to tak, zeby odpowiedz nie sprawiala problemu... W temacie jest cos o blaszkach, w tresci posta cos ogolnie o dodatkach... Zdecyduj sie, o co pytasz. To temat rzeka i jezeli chcesz dostac konkretna odpowiedz, zadaj konkretne pytanie.

 

W telegraficznym skrocie, jezeli chodzi o elementy fototrawione (blachy), produkty dwoch firm sa u nas najpopularniejsze i najlatwiej dostepne - mianowicie polski Part i czeski Eduard. Gdzie bys nie kupowal, produkty te zawsze beda tej samej jakosci. To samo dotyczy innych produktow waloryzujacych. Sa poprostu firmy, ktore zajmuja sie produkcja takich zestawowo i gdzies bys nie kupowal, zawsze dostaniesz to samo. A gdzie najtaniej? Sam musisz sobie poprzegladac np. oferte internetowych sklepow modelarskich.

viewtopic.php?t=872

Kazdy ma swoj ulubiony sklep i nie zawsze "uczucie taniosci" jest tym decydujacym czynnikiem...

 

A tak w ogole, to nie w tym dziale zadales pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

dzięki za odpowiedż i oczywiście za pouczenie...

postaram się poprawić

 

I jeszcze jedno (mam nadzieję że nie denerwujące pytanko):

czy do tych dodatkowych części są jakieś instrukcje? (co i gdzie)

czy są opatrzone tylko w numery odnośnie instrukcjii samego modelu danej marki?

 

Pytanie może być niezrozumiałe bo nie wiem jak je sformułowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do tych dodatkowych części są jakieś instrukcje? (co i gdzie)

czy są opatrzone tylko w numery odnośnie instrukcjii samego modelu danej marki?

Wszyskie zestawy waloryzujace (a przynajmniej zdecydowana wiekszosc tych "polkowych") projektowane sa pod katem konkretnego modelu konkretnej firmy tak, zeby jak najlepiej pasowaly do danego zestawu (przynajmniej w teorii). Mozesz wiec miec w ofercie np. Eduarda zestaw blaszek do F-16 Revella i oddzielny zestaw do tego samego modelu np. firmy Tamiya... Czesto jest tak, ze zesawy pasuja bez problemu do modeli innych niz te, do ktorych byly projektowane, albo niewielkim nakladem pracy mozna je dostosowac.

Kazdy profesjonalnie wykonany zestaw ma swoja instrukcje montazu, ktora jest jak gdyby uzupelnieniem instrukcji dolaczonej do samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zacząć od serii „Zoom” , troszkę blaszki za niewielkie pieniądze.

"Zoomy" Eduardaj są dobre na początek sam ich używam . Są dość tanie np tu :

www.ww-model.pl

Po 9,10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.