Skocz do zawartości

F-16 ADF Green Lightning Italeri 1/48


zbiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozpoczynam dzisiaj relacje z budowy tegoż modelu który idealnie wpasuje się w moją małą prywatną wojnę "PRECZ Z SZAROŚCIĄ", model miał być pudełkowy ale już znalazłem w czeluściach pudełka z "odpadkami" żywiczny fotel Pavli, jeszcze jeśli uda mi się kupić po rozsądnej cenie wymienię również dysze wylotową. Dzisiaj tylko in-box, jutro pokazy w Duxford, prace rozpocznę w niedzielę, budowa jak zwykle w moim przypadku potrwa pewnie od 4 do 6 miesięcy. Tyle na razie. Zdjęcia:

DSC00002%20%281%29.JPG

DSC00004%20%281%29.JPG

DSC00005%20%281%29.JPG

DSC00006%20%281%29.JPG

DSC00007.JPG

DSC00008.JPG

DSC00009.JPG

DSC00012.JPG

DSC00013.JPG

DSC00015.JPG

DSC00017.JPG

DSC00018.JPG

DSC00019.JPG

DSC00010.JPG

I oryginał:

XVIII_02_056__oldcrow.jpg

 

A pojechałem tylko po dysze do F-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zestaw wygląda na całkiem do rzeczy, no ale te kalki - zwłaszcza na ogon - nooo to mnie po prostu zmiażdżyły... kapitalne

ciekawe malowanie wybrałeś, miło będzie podglądać prace

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za to cacko?

 

Model kosztował 19 funtów jest dostępny w Hannants-ie, ja kupiłem na miejscu, ale przez neta też się da . Prace nad modelem zaczęte na razie nie wstawiam zdjęć bo kleje poszczególne małe elementy w większe całości, po pierwszych przymiarkach jak to w Italerce bez szpachli się nie obejdzie na szczęście nie będą to duże ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to była hasegawa kosztował by pewnie z 50 funtów :P.

Italerce bez szpachli się nie obejdzie

Pracuje teraz nad gripenem w 1/48 z Italeri i jest masakra będę musiał chyba jechać do budowlanego po 25 kilo szpachli budowlanej. Nie życzę Ci tego co ja muszę przeżywać z iltalerką.

 

Będziesz jakieś blachy dawał, czy tylko ten fotel żywiczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Italerowskiego Grippena nawet miałem się za niego zabierać ale czekam na jakieś nie szare malowanie, na razie znalazłem ciekawe brazylijskie tylko nie mam teraz dostępu do laserówki i kalek nie mam gdzie wydrukować, co do green lightninga to tak jak pisałem być może wymienię dysze wylotową na żywiczną jeśli znajdę odpowiednią i pewnie na goleniach podwozia pojawią się jakieś druciki, co do wnętrza to raczej oprócz fotela pozostanie pudełkowe, nie chce wkładać do tego modelu dodatkowych części bo z braku czasu budowa pudełko-wca zajmuje mi średnio pół roku to jeśli dołożyłbym np blaszki to nawet nie chce myśleć ile by to trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia życzę w pracach. Może sam się skuszę na tego f-16 znalazłem go jak na razie na martola.com.pl ale cena jeszcze nieokreślona :/

Może swojej kobiecie podsunę pomysł na prezent na moje listopadowe urodziny :P :D Wredny jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja poprawek, dziura w kanale dolotowym wyglądała komicznie więc zrobiłem cały kanał od podstaw, już wszystko zaszpachlowanie teraz tylko wyszlifować, zaszpachlować jeszcze raz i tak do skutku , no i muszę pomyśleć nad wypełnieniem tej pustki w komorze podwozia głównego. Co do siedziska to nie wszystkie są ciemno szare.

2mr7hva.jpg

 

I model:

DSC00001.JPG

DSC00002.JPG

DSC00003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 3 dniach szpachlowania, szlifowania i malowania wlot powierza ukończony:

DSC00001%20%282%29.JPG

DSC00005.JPG

 

Dodatkowo zapożyczony z F-15 i następnie skopiowany wentylator silnika:

DSC00029.JPG

Nie jest idealny, ale nie będzie go całego widać i wlot ukryje większość niedoskonałości.

Dodatkowo skończona dysza silnika:

DSC00012.JPG

DSC00024.JPG

DSC00031.JPG

 

I znalazłem kolejne nie za trudne do wykonania malowanie F-16:

IMG_2045.jpg

Chyba będą dwie sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap zakończony, model sklejony do kupy, na zdjęciu pozaznaczane miejsca wymagające uwagi:

DSC00002%20%281%29.JPG

I tak pokrywa radaru jest o jakieś pół milimetra za wąska, pokrywa działka za duża, garb na grzbiecie który będzie połączony z przeźroczystą częścią jest jakie 2 razy za duży należy go zeszlifować, górna połówka kadłuba zaznaczona w niebieskim kółku jest po obu stronach za szeroka w stosunku do dolnej, szpachla i szlifowanie, średnica dyszy wylotowej za duża i na koniec część statecznika pionowego ma całkowicie nieprawidłowy kształt w przedniej części. To na razie tyle niby nie dużo ale jednak denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna aktualizacja, wielkich zmian zewnętrznych nie ma, model dostał wszystkie anteny i tylną część owiewki. Już jest po pierwszej warstwie Surfacer-a no i niestety pokazał pazurki, kilka zatartych linii, zapadnięć tworzywa jak to Italerka. Jedno zdjęcie żeby nie było że nic się nie dzieje:

DSC00002-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jedna strona i góra już skończona:

DSC00003%20%282%29.JPG

DSC00004%20%282%29.JPG

I kolejne problemy tym razem z kalkami i instrukcją, na razie nie będę się wdawał w szczegóły, co jest nie tak dokładnie opiszę jak skończę nakładanie kalek. Na szybko to wygląda to tak:

-szachownica na dziobie jest za długa w stosunku do oryginału, składa się z 3 części, lewa i prawa jest zamieniona w instrukcji

-lewa i prawa strzałka na wysokości kabiny mają różne długości

-podwójne strzałki na grzbiecie mają różne kąty rozwarcia i są za długie zarówno dłuższe jak i krótsze boki

-godła na skrzydłach są o jakieś 50% za duże

- strzałka na statecznik jest w instrukcji zamieniona numerami ze strzałką która powinna być na spodzie skrzydeł

 

Dokładne numery kalek i jak je pozamieniać podam w następnym uaktualnieniu. A miałem nadzieje że chociaż raz Italerka nie strzeli sobie w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kalki skończone i "szybka" przydymiona domowym sposobem może troche za bardzo ale model i tak spadł już do kategorii testowy.

DSC00003%20%283%29.JPG

DSC00004%20%283%29.JPG

DSC00005%20%282%29.JPG

DSC00008.JPG

 

I tyle jak mi nerwy przejdą to napisze szerzej dlaczego nie należy kupować tego modelu, i nawet brać za darmo się go nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kalki skończone i "szybka" przydymiona domowym sposobem może troche za bardzo ale model i tak spadł już do kategorii testowy.

Testowy,powiadasz:)

A ja bym chciał, żeby mój model testowy tak wyglądał.

Póki co piękny model. Z doświadczenia wiem, że najcięzszym etapem jest nakładanie kalek (szarpie nerwy jak licho), a u Ciebie są nałożne profesjonalnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak na wypust włoski to model zrobiony bardzo bardzo ładnie.

Próbowałem się z nim kiedyś. Podstawowe niedoróbki to te o których mówiłeś:

- niedopasowany garb kadłuba,

- niedopasowany zasobnik ze spadochronem,

- różne średnice dziobu i osłony radaru (powstaje uskok),

- koszmarny wlot powietrza jesli chodzi o boczne spadowanie,

- no i wnęki podwozia też wymagają uwagi.

- w niektórych pudełkach jeszcze pogięte skrzydła.

Lepiej dodać 20 PLN i na aukcji kupić F-16 z Hasegawy, a czasami i w tej cenie (ok. 50 zł) można go trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam i odkopuje temat model przeleżał w pudełku 8 miesięcy w międzyczasie złość mi przeszła i wczoraj stanął na kołach, jeszcze tylko mały wash podwozia, kilka antenek i światełek i może skończę. W międzyczasie okazało się jak długo nie skleiłem żadnej rury ponieważ nie obciążyłem dziobu szesnastka siedzi ładnie na tyłku . Zdjęcia:

SAM_0300.JPG

SAM_0301.JPG

SAM_0302.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.