Skocz do zawartości

Centurion Mk. 5/1 Shot AFV Club 1:35


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Na warsztacie zagościło coś koszernego. Relację ze sklejania Wam pominę, bo model składa się sam, niemalże bez udziału modelarza. Do przyklejenia zostały tylko kątowniki i parę duperelków. I zaczynam malowanie. Śledziłem dyskusję o kolorach w pojazdach IDFu tego okresu i ludzie dzielą się na zwolenników lifecolorów, które zakupiłem i Humbroli i w sumie sam nie wiem co wybrać. Na forum militaryphotos.net w temacie o IDF jest sporo ciekawych zdjęć Shot-ów i powiem Wam, że mi się bardziej widzi tonacja ciut ciemniejsza, którą można ciekawiej skontrastować charakterystycznym, brązowo-szarym kurzem widocznym często na zdjęciach. Ale pewnie wszystko się jeszcze okaże podczas malowania. Poza tym chętnie wysłucham wszystkich rad.

 

Fotki na dziś tylko poglądowe. lepsze i więcej będę zamieszczał w miarę postępów.

 

shot3.jpg

shot2.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, ja dopiero nie dawno dowiedziałem się co to jest za skrót IDF - bywa i rożne nieszczęścia chodzą po ludziach.

Czy prezentowany model, to całość z pudła czy dokupowałeś coś np. lufę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny, tylko osłona jarzma do wymiany- Sho't-y miały na nim osłony przeciwpyłowe

 

Czy na pewno wszystkie? Pytam, bo też się nad tym zastanawiałem.

Znalazłem takie zdjęcia (choć wersja inna):

 

49935_3529.JPG

13667_38324.JPG

dscn4595jf1.jpg

 

279787_265997.JPG

Dla ułatwienia dodam, że to co nas najbardziej interesuje, to oczywiście taka "niepełna" osłona jarzma działa.

 

Na pewno szybciej skończysz niż ja

Ja Ci dam!

 

Dzięki chłopaki!

 

p.s.. gdyby któryś chciał kiedyś Merkavę robić, to mam taki mały walkaround:

2937963827169bdr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Pierwsze 2 zdjęcia od góry to Sho't Kal Dalet, czołg ze zdjęcia z Ferrarką i kobitką na pierwszym planie to również Sho't Kal Dalet lub Gimel, tyle, że ze zdjętym opancerzeniem Blazer. W tych wersjach akurat takie rozwiązanie jarzma ma swój cel- osadzono na nim moduły pancerza reaktywnego, czołg z 3 zdjęcia to egzemplarz muzealny, tak więc może się różnić od pojazdów będących wtedy w użyciu. Jednakże w IDF można spotkać różne smaczki, tak więc kto wie czy jakiś tam Centurion takowego jarzma nie posiadał, jednak ja się z czymś takim nie spotkałem ( ani na zdjęciach ani na modelach) Wielkim specem od Sho't-ów nie jestem, tak więc mogę się mylić.

Tymczasem czekam na dalsze postępy przy modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mati!

Kiedy nie sklejam mogę pomóc

Kiedy będziesz walczył ze swoim?

Zostały tylko drobiazgi, chciałbym też dokupić figurki: http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=HF%20583

...tylko, że ostatnio nieźle zdrożały...

Jest też ich wersja sześciodniowa, czyli do Twojego modelu: http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=HF%20581

 

Poza tym jakaś podstawka by się przydała

A gdzie można takie fajne zdjęcia utrafić?

Znalazłem tutaj: http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?68771-Yum-Kippur-War

Tylko, że są to zdjęcia z wojny Yom Kippur

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.