Skocz do zawartości

Merkava I Tamiya 1/35


Mirek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Odkurzyłem pudełko i zabrałem się za składanie modelu , złożyłem podwozie w którym zaszpachluję otwory wraz zrobię wstawki za kołem napędowym .

Dokupiłem trochę dodatków oraz trzech pajacyków .

Wszelka pomoc zdjęciowa oraz merytoryczna mile widziana

Pozdrawiam Mirek .

imgp7911.jpg

imgp7912o.jpg

imgp7913.jpg

imgp7914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja siadam w pierwszym rzędzie i zabieram się do obserwowania warsztatu. Kiedyś pewnie "dojrzeję" do tego, by zabrać się za merkav'ę, bo ten model wg mnie wymaga sporo serca i wiedzy. Ale jeśli głos w temacie zabiera kolega Barthass to merytoryka to Pan Pikuś...

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze jakas pozna, bo wczesne nie mialy wcale

 

Wszystkie egzemplarze seryjne miały kosz, pojazdy przedprodukcyjne i prototypy zdarzały się bez niego. Tamiya nawet całkiem ładnie go odwzorowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odzew

jo ta fotka mnie zafascynowała co do trału to musi być odezwę się na PW .

Bartku wielkie dzięki , czy te otwory w kole napędowym są okrągłe ? bo coś nie mogę tego rozgryźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku wielkie dzięki , czy te otwory w kole napędowym są okrągłe ? bo coś nie mogę tego rozgryźć .

 

Nie, bardziej przypominają kroplę wody, jest ich 5 i tylko na zewnętrznej połówce koła napędowego

 

th_00781_8039678-1.jpg

 

Kiedyś pewnie "dojrzeję" do tego, by zabrać się za merkav'ę, bo ten model wg mnie wymaga sporo serca i wiedzy.

 

Wbrew pozorom Mk.1 z Tamki to bardzo wdzięczny model, po za na prawdę drobnymi przeróbkami to świetny model wczesnej Merkawy Mk.1( BTW. Pozdrawiam kolegę z Poznania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk.1 z Tamki to bardzo wdzięczny model, po za na prawdę drobnymi przeróbkami to świetny model wczesnej Merkawy Mk.1
To dobrze, bo mam ten sam model w składzie i chciałbym go ruszyć (Mk4 nie bardzo mi leży, a w Mk3 Academy mam zwichrowaną wanne ). Wydaje mi się, że w którymś wątku widziałem zdjęcia dopancerzonych Mk1 lub Mk2, a chciałbym właśnie taką zmodernizowaną wersję "jedynki" zrobić. Byłaby szansa na jakiś materiał foto?

 

bzzz-bzzz

 

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w którymś wątku widziałem zdjęcia dopancerzonych Mk1 lub Mk2, a chciałbym właśnie taką zmodernizowaną wersję "jedynki" zrobić. Byłaby szansa na jakiś materiał foto?

 

Istnieje coś takiego jak dopancerzona Mk.1 Bet. Wyglądem do złudzenia przypomina Mk.2- dodano kosze z tyłu kadłuba, zaspawano oryginalne otwory z przodu kadłuba pierwotnie służące za wydech spalin, powiększono boczny otwór wentylacji silnika( służący teraz również za wydech), dodano wyrzutnie granatów i zmieniono boczne ekrany. Jednak modyfikacją, która odróżnia ten czołg od reszty późnych Mk.1 jest dodatkowe opancerzenie wieży, jak w Mk.2:

 

th_442.jpg

 

Jest też dopancerzona wersja Mk.2 zwana Mk.2 Dor Dalet. Wieżę okryto grubym pancerzem, który całkowicie zmienił jej kształt, dopancerzono też kadłub. Wygląda to tak:

 

th_1184207738_f4ed397f70_b.jpg

 

Byłaby szansa na jakiś materiał foto?

 

Żeby nie zaśmiecać wątku koledze, zapraszam na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie znam się na Merkavach nic, a nic ale ten czołg zawsze bardzo mi się podobał i zawsze chciałem go sobie zbudować. Na pewno to kiedyś zrobię, ale najpierw pooglądam jeszcze kilka warsztatów, w tym Twój, bo zapowiada się bardzo interesująco.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego .

Powoli prace postępują przy kadłubie jeszcze sporo do zrobienia ale myślę iż dam rady z waszą pomocą oczywiście

Jak skończę kadłub to się pochwalę

imgp7916x.jpg

imgp7917.jpg

imgp7918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, to najbardziej podoba mi się Challenger I Mk3, ale Merkava "ma to coś", zwłaszcza Mk3. Fajnie, że zrobiłeś zaślepki półek nadgąsienicowych, będzie to wyglądało "porządnie". Będziesz robił wnętrze (widzę, że wyciąłeś kilka kratek i zastąpisz je fototrawionkami)?

Mnie cały czas korci, żeby zrobić środek rydwanu, więc

zapraszam na pw
na pewno skorzystam

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wkoncu jak bylo z tymi koszami na wczesnych Mk.I ?

 

Tak jak napisałem wcześniej- kosz na wieży miały wszystkie egzemplarze, natomiast kosze z tyłu kadłuba były montowane dopiero na późnych, modernizowanych Mk.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pozna (jakis dziwny hybryd)

stara wierza, powierzchnia przeciw poslizgowa, wyrzutnia granatow dymnych, wanna z Mk II itp.....

Kosz na wieży jest oryginalny jedynki ,kadłub jest również jedynki -chociaż zmodernizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.