Skocz do zawartości

APA-5D 1:72


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jakiś plan odnosnie waloryzacji szoferki? czy zostawisz tak jak ICM dało coś ala fotel + kierownica. Ja w swojej wymienię oszklenie na bardzo przejrzyste z foli i siłą rzeczy będę coś musiał dorobić we wnetrzu bo wszystko bedzie widać.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac ciąg dalszy.

 

Dorobione zostały uchwyty z drutu (producent podał kształt i wymiary, przy czym nie zawsze pasujące do rzeczywistości) i uzupełnione podesty z blaszek.

 

Trwają prace nad ramionami.

 

32.jpg

 

33.jpg

 

34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Wszystkich serdecznie! Rośnie piękny model bardzo pożytecznego samochodu - w jedynym prawdziwie słusznym wariancie!:)

 

Mam pytanie: czy zestaw żywiczny firmy ARMORY do konwersji na APĘ jest dostępny gdzieś w Polsce? Kilka tygodni temu przeglądałem oferty sklepów internetowych, ale nic nie znalazłem... Wiem, że Koledzy gdzieś tam zamawialiście, ale może coś się zmieniło, coś wiecie, gdzieś widzieliście ten dodatek?

 

Ciekawią mnie także numery farb, które oddawałyby najwierniej malowanie radzieckich samochodów URAL w wariancie APA-4 lub APA-5 w Wojsku Polskim (chodzi mi o malowanie jednolite zielone, a nie trójbarwne)?

 

W związku z tym, że jestem nowym użytkownikiem tego forum - zamieszczam zdjęcie odpowiednio doposażonej APY z 3 Ośrodka Szkolenia Lotniczego w Białej Podlaskiej!

 

c89b535e508e26d7m.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy kupujący APĘ z piszącym te słowa robili zakupy w ARMORY.IN.UA lub innych sklepach za wschodnią granicą. Zakup w tym sklepie od zakupu w krajowych sklepach internetowych różni się tylko formą płatności - tam płaci się PayPalem.

Pojawiły się zapowiedzi konwersji do Ziłów - TLEN i POWIETRZE, brakuje "AZOTa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla Grzesia i Piotrka za bardzo szybką odpowiedź w sprawie APY! Do tego zestawu środków dodałbym jeszcze APMa-90 na Zile-130 w skali 1/72. Wiem - cudo - marzenie:). Wygląda toto jak najmniej atrakcyjna dziewczyna na wsi, ale i na taką zawsze znajdą się amatorzy!

 

Czy widzieliście kiedykolwiek Ziła-130 w skali 1/72 w jakiejkolwiek konfiguracji (skrzynia, wywrotka) ot taki gruzawik zza Buga?

 

Czesi z Ciro models wytwarzają, co prawda APMa na Pradze V3S w 1/48, ale w Polsce tak wyposażonych Prag chyba nigdy nie było? Choć może nie jest to żadne cudo, ale mogłoby gdzieś tam wystawać nieśmiało i pożądliwie zerkać swoimi wielkimi oczyma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.