Skocz do zawartości

Dumper Trailer by Szakal


Szakal85

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Z jednej strony daje to furtkę do eksperymentowania jeśli chodzi o wizualny wygląd naczepy, a z drugiej jeśli chcesz idealnie odwzorować konkretny model, typ i serię trzeba się pilnować by się nie zagalopować Tak czy siak Tobie również życzę udanej pracy nad projektem

 

Co do siłowników, żeby nie było wątpliwości wersja z "naszym" siłownikiem i ogólnie rzecz biorąc cały przód z gniazdami i mostkiem jak w modelu:

1598938cb2f45c0emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę się zakurzyło u mnie, to i temat spadł na 2gą stronę. Nie znalazłem czasu na malowanie podkładem czy tym bardziej bazą. Farby jakie kupiłem to najtańsze na rynku śnieżki w sprayu czarne jedna mat, druga połysk. Matem pomaluję ramę a połysk na wannę, jeśli ten manewr mi się nie spodoba wówczas cała pójdzie pod mat. Co dorobiłem przy modelu?? Doszedł zderzak i kilka szczegółów. Oto fotki:

29692d6cfe33e095med.jpg

4265855f24d5d785med.jpg

03ff27d2456ff32emed.jpg

7df18460b8feb3d3med.jpg

02bcb6c950a29d17med.jpg

 

Czekam na opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat ostro się zakurzył, zresztą tak samo jak model. Przyszła wiosna i poprawiają się warunki do malowania. Najpierw pod farbę poszły fele i elementy podpórek. Zacząłem też dalsze prace nad instalacją. Jeśli czas pozwoli po niedzieli pobawię się w lakiernika i pokażę co zmalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wcześniej nie zauważyłem twojego postu dot. siłowników. Możesz w sklepie elektronicznym dokupić do naczepy antenę teleskopową (różne wielkości są) od radia i efekt będzie lepszy niż w przypadku folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem instalację. W prawdzie brakuje jeszcze kilku przewodzików ale to już tylko szczątkowa instalacja elektryczna.

 

306749e54dc5c3a6med.jpg

9429480a7a36c875med.jpg

8d0a04f777247f28med.jpg

 

Zmienił bym jeszcze to ostatnie nadkole ale nie mam gdzie dostać arkuszy pleksi. Wanna gotowa do malowania. Jak skończę z wanną wrócę do neosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wanna została poddana szlifowaniu i kolejnemu malowaniu. Mam nadzieję że ostatecznemu. Po wyschnięciu wrzucę zdjęcia jak wyszło. Czas zabrać się za wykończenie ramy i malowanie. Może przez święta uda się coś stworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna podczas schnięcia. Psiknąłem też burtę. Z zewnątrz połysk wewnątrz mat. Zdjęcia nie najlepszej jakości ale wybaczcie, święta człowiek zalatany korzysta z każdej wolnej chwili by chociaż odrobinę odchamić się przy biurku.

 

 

 

ec3f54368856755bmed.jpg

5ac2c8d6adc93112med.jpg

8447af66ba7f81b4med.jpg

 

 

Ramy nie udało mi się jeszcze skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna encyklopedia! Fakt, że zdjęcia mogły by być lepsze, ale oczywiście, że budowanie jest ważniejsze od fotografowania. Ciekaw jestem, czy ten kolor się sprawdzi w kompozycji z resztą zestawu (rama i ciągnik). Powodzenia w budowie i wesołych świąt!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik będę musiał do niego dokupić. Planowany mercedes leży porozwalany po pokoju i nie wiem czy go będę jeszcze składał (był złożony ale słabo i się porozpadał, w wolnych chwilach coś do czegoś doklejam ale to już nie będzie to czego oczekiwałem). Z ramą mam nadzieję że się spasuje. Z pewnością srebrne elementy będą robiły super wrażenie na tej czerni. Dzięki za życzenia świąteczne, Tobie i innym zapaleńcom również życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia i spokoju, jak również smacznego poniedziałku i mokrego jaja... czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko jaki dokładnie model i w jakiej konfiguracji miałeś na myśli mówiąc o tym mercedesie ew. innym ciągniku? Pytam, gdyż sam zastanawiam się nad złożeniem takiego zestawu lecz brakuje mi odpowiedniego ciągnika (w wersji terenowej).

 

A co do samego modelu lakier jak i cała naczepa bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad actrosem bo widuje takie zestawy na drodze, ale po podpięciu na sucho pod MAN'a Tga pasuje idealnie. Myślę że Man 2000 również będzie pasował pod wannę jeśli nie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie MAN TGA w wersji podwyższonej pasuje ( z tym starym przodem) ale MB Actros jakoś mi się nie widzi jest zbyt ładny jak na budowę kiedyś myślałem żeby przerobić MB Atego z wersji strażackiej na budowlaną gdyż jest on podwyższony i nadawałby się ale chyba więcej zabawy byłoby z dopasowywaniem niż przeróbka MAN'a lub Actrosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie I R730 będzie pasować. Naczepa nie ma znaczenia czy to wywrotka czy chłodnia czy cysterna. Nie ma znaczenia też wersja podwyższona tata jeździł DAF'em 95XF 4x2 w zwykłej konfiguracji po budowach żwirowniach i problemu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace powoli prą do przodu. Dziś zechciało mi się nakleić kalki. Jutro zrobię zdjęcia w świetle naturalnym. Planuję też jutro dokończyć malowanie ramy (ostatnie nadkola pozostaną jednak te z pudła). Kupiłem też spray chrom do siłownika. Jutro pierwsze kroki w kierunku złożenia go do kupy. Gdyby wszystko dobrze szło i chęci pracy nie ubywało to do wakacji powinienem uporać się z tą częścią projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem zdjęcia, oto one:

deb3e206fd2e3268med.jpg

cba10cabb706b018med.jpg

 

Oczywiście wanna postawiona na razie na ramie podkontenerówki.

 

 

 

 

Aktual:

Miał być postęp w pracach a czeka mnie cofka. Podczas malowania ramy na dworze rama spadła na ziemie i niestety uległa zabrudzeniu. Tak że zamiast sobie ułatwić doprawiłem kolejnej pracy. Czeka mnie kąpiel z papierem ściernym i malowanie od nowa. Parę dni pracy w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace są już na ukończeniu i lada dzień można się spodziewać foto galerii.

Wanna osiadła na swojej ramie. Rama zaś dostała swoje kalki. Brakuje na niej jeszcze kilku elementów min. podstaw od podpórek. Przy okazji osadzenia kół na sucho wyszło na jaw że otwory pod ograniczniki zapobiegające zsuwaniu się kół z osi nie są centralnie wyżłobione przez co wklejenie ograniczników skutkować będzie blokowaniem się kół i będzie trzeba to naprawić. Oto zdjęcia tego jak to wygląda. Sorki za jakość robione przy słabym sztucznym świetle.

e700fee9a023302dmed.jpg

51c3ad9b162303e1med.jpg

39f06cd2b1622e39med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odkurzmy, odkurzamy. Dokonałem zakupu fartuchów, niestety z przykrością muszę donieść że są za długie aby zamontować je pod zderzak wanny :/. Chlapaczy również nie zainstaluje gdyż wcześniej nie usunąłem starych plastikowych. Także z tych prac które jestem w stanie wykonać pozostało zamontowanie lamp i kół. Niestety nie gwarantuje szybkiego ukończenia projektu. Aktualnie powróciłem do pac nad neoplanem i nie wiem kiedy znajdę chwilę by zająć się wanną. Staram się w międzyczasie coś przygotowywać przy naczepie by nie marnować czasu. Liczę że przed końcem wakacji ten projekt ukończę i będę mógł przedstawić go w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.