Skocz do zawartości

Tiger I Early złom ( na razie :) )


vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za klejenie modeli zabrałem się poważniej dopiero w tym roku kiedyś coś tam próbowałem ale to było ok 10 lat temu ten model odleżał swoje w piwnicy potem używałem go jako model do testów brakowało w nim dużo części , czasami udało mi się coś od niego znaleźć składałem to do kupki teraz dodałem trochę elementów z nowo zakupionego dragona 6600 Tiger initial i chciał bym coś z niego zrobić i w związku z tym mam pytania .

 

Najpierw zdjęcie delikwenta ,

 

35355183.jpg

 

Ma ktoś może zdjęcia z wczesnej wersji z zimmeritem znalazłem jakieś malowania ale nie mogę znaleźć żadnych informacji

 

51488560.jpg

 

 

Ewentualnie jeśli nie znajdę spróbuję zrobić tego :

 

44630516.jpg

 

5052k231vergleich1.jpg

 

 

I jeszcze jedno jeśli ktoś ma zbędne części niech da znać brakuje szczególnie włazów na wieży i jednego na kadłubie z tyłu osłony jednej rury wydechowej , dwóch kół zewnętrznych i 3 gum do filtrów .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten właz który dorobiłes nie mial spawu dookoła wiec lepiej uzyj tego po lewej.

 

Ten z lewej jest od tego tygryska ( jeszcze nie skończony ) więc nie będę mu go zabierał , jak widać w przybliżeniu właz miał spawy więc może wczesne wersje były spawane.

 

p1010024vs.jpg

 

p1010028adw.jpg

 

Na wydechach brakuje jeszcze srub na górze.

 

 

Wiem pracuje nad tym żeby to dobrze wyszło .

 

 

Dobra ciąg dalszy budowy :

 

- dorobiłem brakujący właz kierowcy

- dodałem brakujące wyrzutniki min ( zostały mi z pantery D )

- wymieniam gniazda lamp dla porównania z lewej dragonowski z prawej

jeszcze oryginalny

 

p1010015og.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie było by za łatwo po za tym szkodami go wywalić .

 

No na początek to brawo za te słowa . Nie jestem fanem pancerki ale sam mam tygryska ze złomu nad którym pracuję sobie w czasie wolnym. Będę tu zaglądał i szukał inspiracji .

 

Pozdrawiam i powodzenia w budowie.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, faktycznie dragon tam zrobil spaw i pewnie nie bez powodu, ciekawe czy ktos posiada zdjecie potwierdzajace taki stan rzeczy...

 

zalezy jeszcze jaka wersje robisz bo pozostale poza initialem nie mialy chyba tego spawu, przynajmniej do takiego wniosku dochodze przegladajac zdjecia.

 

Jesli chodzi o te sruby na wydechach to mozna sobie kupic z fototrawionki takie.

 

btw. widze ze w tym dragonie jakos za nisko wkleiłes ten plaskownik zatrzymujący wlaz dowódcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę bardzo.

 

Zdjęcie wczesnego włazu ze spawem.

 

WLAZEARLY.jpg

 

Zdjęcie pochodzi z książki wyd Ryton Publications - Tiger I & Sturmtiger in Detail

 

I rysunek z książki Achtung Panzer - Tiger

 

WLAZEARLY01.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, faktycznie dragon tam zrobil spaw i pewnie nie bez powodu, ciekawe czy ktos posiada zdjecie potwierdzajace taki stan rzeczy...

 

znalazłem tylko rysunek i będę robił coś takiego .

 

wlaztopwiew2.jpg

 

 

btw. widze ze w tym dragonie jakos za nisko wkleiłes ten plaskownik zatrzymujący wlaz dowódcy

 

On jeszcze nie jest wklejony płaskownik jest ruchomy, środku nawet nie ma jeszcze peryskopów , sporo wykończeń jeszcze mam przy nim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały up.

 

Poprawiłem te elementy przy jarzmie karabinu

Nie zrobiłem wcześniej zdjęcia dlatego słaba jakość .

Na górze przed na dole po :

 

19819685.jpg

 

 

Dorobiłem też przewody do lamp .

 

p1010032f.jpg

 

dorobiłem też brakujący klocek pod lewarek , blaszki to też złom ,

maxymalne wykorzystanie złomu .

 

p1010047n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z blach myślę że jest gotowy do malowania .

 

 

- dorobiłem elementy włazu na wieżyczce dowódcy

- wymieniłem jarzmo armaty na dragonowskie

- dorobiłem mocowania wyrzutni min na wieży

- pospawałem wieże i mocowanie min

 

i jeszcze kilka drobiazgów .

 

p1010051n.jpg

 

p1010052l.jpg

 

p1010055y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coup de grase

 

..that the ART OF WAR!!

Sabatonik?

 

A co do modelu vorenus to zaczynasz się Panie bronić tymi obiciami i model nabiera klimatu. Super! Az chyba siądę parę rzędów bliżej w Twoim warsztacie. ;) Ten prawy błotnik mi się bardzo podoba. Co do lewego to możesz zrobić coś takiego:

 

2qxvl9g.jpg

 

Ja u siebie będę w ten sposób kształtował jeden błotnik. Wygląda to wg. mnie kozacko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.