Skocz do zawartości

Tiger I Early złom ( na razie :) )


vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

jak robiłeś obicia ?

 

Jak najmniejszym pędzelkiem , najpierw jasnym kolorem ( płytkie otarcia i zadrapania ) następnie większość z nich przetarłem ciemnym kolorem( zdarcie farby do podkładu) .

 

 

A co do modelu vorenus to zaczynasz się Panie bronić tymi obiciami i model nabiera klimatu. Super! Az chyba siądę parę rzędów bliżej w Twoim warsztacie. ;) Ten prawy błotnik mi się bardzo podoba. Co do lewego to możesz zrobić coś takiego:

 

2qxvl9g.jpg

 

Tylko jak tak jeszcze patrzę, to kolor jest strasznie ostry. Jakby go trochę rozjaśnić i nadać mu w końcówce prac nieco bardziej mdły odcień? Może się uda.

 

 

Takie przeróbki na pomalowanym i sklejonym elemencie plastikowym mogą być kłopotliwe ale spróbuje jeszcze coś z niego wycisnąć.

Co do koloru to mój aparat to też niezły złom więc może nie oddaje go takiego jaki jest rzeczywiście , wydaje mi się że jest ok .

 

 

malowanie idzie calkiem fajnie ale na poziomie detalu sporo rzeczy zostało pominietych. No ale i tak bedzie wygladal lepiej niz przed odrestaurowaniem...

 

Model jeszcze nie jest skończony , ale napisz co mu brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim siatek na tylnej plycie, gasienice na wieży lewituja tzn nic ich od dołu nie podtrzymuje. Uzyles spawanego wlazu ladowniczego ale to nie jest very early model jak na rycinie. Brakuje jeszcze troche spawów. Troche mniejszych rzeczy by sie jeszcze znalazlo ktore wynikaja głownie ze slabego detalu academy. Brakująca czesc blotnika i rury filtrów rozumiem bedziesz jeszcze przyklejał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci Tomek pojechał. Ale się tak właśnie czepia wszystkiego ;) Żarcik. Ale generalnie żeby zrobić porządny model, to przydało by się te rzeczy dorobić/poprawić. To co ja mogę dorzucić od siebie, to uwaga na temat gąsienic. Budujesz wczesną wersję, ale na na późnych trakach. Merytorycznie to nie za bardzo wygląda. Można póść w uogólnienie, bo na froncie różne rzezcy się zdarzały, ale dla poprawności modelu powinny być wczesne. Mogę poszukać u siebie, bo chyba powinienem mieć Tamiyowskie gąsienice gdzieś od wczesnego modelu. Tylko jak je jeszcze mam, to na pewno będą pomalowane i lekko ubrudzone. Jak Ci zależy na czystych, to może Tomek będzie u siebie wymieniał na friule i jakoś byście się dogadali. Jak nie, to zawsze jest giełda.

Poszukam u siebie dziś wieczorem i dam znać (o ile jesteś zainteresowany).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na wczesnych trackach a na wczesnym tracku:D bo jedna gasienica w modelu tylko jest pozna. Rozne rzeczy sie zdarzaly ale montowanie gasienic ktore wtedy jeszcze nie istnialy to sie nie zdarzalo raczej Ja moge odstapic gumiaki tamiyi z pelnym zebem jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim siatek na tylnej plycie, gasienice na wieży lewituja tzn nic ich od dołu nie podtrzymuje. Uzyles spawanego wlazu ladowniczego ale to nie jest very early model jak na rycinie. Brakuje jeszcze troche spawów. Troche mniejszych rzeczy by sie jeszcze znalazlo ktore wynikaja głownie ze slabego detalu academy. Brakująca czesc blotnika i rury filtrów rozumiem bedziesz jeszcze przyklejał?

 

 

Ten model to był prawdziwy złom masę części brakowało które musiałem dorobić lub przerobić z innego zestawu dlatego gąski faktycznie mieszane są na razie .

 

Co dalej:

Siatki dokupię w jednak bo faktycznie gorzej to wygląda .

Te lewitujące gąski na wieży poprawie .

Rury filtrów już sie robią tylko do picować.

Brakującej części błotników nie będzie specjalnie , muszę dorobić tylko mocowania .

Teraz co do włazu zobacz na to :

top4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie poniosło z obiciami na wieży :/ , spróbuje poprawić coś , co do używania gąbeczki kiedyś z tym walczyłem ,

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=19823&start=15

 

ale pędzlem można uzyskać większą kontrolą nad tym , muszę to do szlifować mam nadzieję że następnym razem mi pójdzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe chyba tą kontrolę straciłeś A co do modelu z odnośnika, tam zdecydowanie fajniej Ci wyszły obicia, naprawdę :] Powalcz jeszcze, jakbyś troszkę zagąbeczkował niektóre obicia może byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przesadziłes z obiciami, ale teraz juz musztarda po obiedzie. Gaski postaram sie wyslac jutro. Lampy dragona mam ale to zbyt cenny towar na wydanie ; ) Co do spawanego wlazu na rycinie to plansze rysunkowe nie do konca mnie przekonuja ; ) Te dzyndzelki na na klapie silnikowej sa zablokowane pod uchwytami czyli w praktyce bezuzyteczne w tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przemalować jeszcze raz całą wieżę reszta czołgu chyba może być ?.

Jezu, nic już nie ruszał, bo wyjdzie jakaś "Wydra" a nie "Tiger".

 

vorenus - jaką mieszaniną robiłeś spawy?

Też mnie to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się robi to ja wiem i już trochę kombinowałem. Kilka szwów mam nałożonych. Mam w domu z 6 szpachlówek. Najlepiej robi mi się szarą Tamiyą, ma najlepszą konsystencję, ale ponieważ jeszcze mnóstwo roboty to szukam ciągle czegoś lepszego

Niestety wadą zarówno szarej jak i białej jest to, że jak troszkę podeschnie to się zapada na środku paska.

Ja robię akurat w 1:16 Leona i współczesny kot ma inną metodę spawania - płyty są łączone wyraźnie widocznymi 3 liniami gładkich spawów i nie mają one aż tak widocznych grudek jak spawy w wozach z II w.s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.