Skocz do zawartości

Predator 108 1:72 Revell


KorniK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po wielu latach przerwy w modelarstwie postanowiłem powrócić do hobby.

Wybór padł na statki, których wcześniej, po za wyjątkami nie kleiłem.

Na start poszły 4 jednostki w 1:72, z czego pierwszą z nich będę się starał budować i prezentować w tym temacie, a pozostałe o ile regulamin forum pozwala, będą prowadzone wspólnie w 2 wątku warsztatowym ze względu na pokrewieństwo i równoległe prace warsztatowe.

Jako że przerwa w modelowaniu była długa, ponad 10 lat a i poprzedni poziom był specyficzny (skleić w 1 dzień i jazda kolejny), pace nad modelem nie będą z pewnością należały do łatwych. Dlatego też zakładam warsztat, aby w chwilach zwątpienia i słabości móc prosić o pomoc lub o dobrą radę Forumowiczów.

Zgodnie z tematem warsztatu na stół trafił model Revella Predator 108 w skali 1:72.

P1020835.JPG

Zawartość opakowania:

P1020836.JPG

P1020837.JPG

P1020839.JPG

P1020842.JPG

P1020844.JPG

P1020846.JPG

P1020848.JPG

P1020851.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kornik, witamy na forum

 

Fajny model sobie wybrałeś, chyba pierwszy raz widzę taki jachcik na forum. Co prawda nie wygląda na skomplikowany, niemniej jednak nie spiesz się (tym bardziej, że w modelarstwie nie chodzi o to, by w 1 dzień zrobić 1 model - chyba nawet się nie da - wszystko musi swoje "odstać").

...

Co do regulaminu, to co prawda się nie znam, ale któryś z kolegów robił 2 podwodniaki naraz i chyba nie było problemów. Będę Cię jednak namawiał na osobne wątki - zrób spokojnie 1 łajbę, a potem kolejną i kolejną...

...

Powodzenia

...

Ps - jedyne co mi się nie podoba, że takiej łódeczki to nie da rady "pobrudzić"

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornik

Ps - jedyne co mi się nie podoba, że takiej łódeczki to nie da rady "pobrudzić"

...

 

No właśnie to jest 2 z powodów wybrania tego modelu, 1 że będzie ozdobą na półce (ma zastąpić kolekcję elementów komputerowych, gdyż tylko informatyk dostrzega piękno leżących procesorów i chipów z zatopionym w szkle, widocznym układem krzemowym ), więc czas na pierwszą normalną ekspozycję w pokoju (po za elektroniką leżą po półkach wiatrówki i ASG).

Ponieważ zaczynam praktycznie ze wszystkim od 0, bo kiedyś posiadałem kilka farbek revella, 3 pędzle i malowanie wykonywane tym zestawem było wysoce abstrakcyjno-tandetne, więc wykonanie modelu ze wszystkimi technikami i malowaniem aerografem to trochę za dużo jak na 1 model. Porządne pomalowanie aerkiem pierwszego modelu bez brudzenia to i tak będzie wyczyn zapewne (nabyłem do ćwiczenia malowania łódkę ratowniczą RAFu Airfix 05281 i na niej będę przeprowadzał wszelkie artystyczne crash testy).

Kolejne 3 łajby będą wymagały technik brudzenia więc w 2 warsztacie będę starał się podołać temu wyzwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne: Vosper MTB -Airfix, British Vosper MTB-Revell, PT-109 lub 117-Revell

 

P1020918.JPG

Oj ten crash testowy Airfix nie ma nic wspólnego z wielką 3-ką

Od jutra rusza relacja z budowy. Model będzie robiony z pudła z ewentualną drobna inwencją własną, mam jeden pomysł, możliwe że w jutrzejszej relacji już będzie zaprezentowany.

Pokrewieństwo tyczy się wielkiej 3-ki, Predator to zupełnie inna bajka, skala 1:72 jest jedynie wspólna i to że to też będą łodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace budowlane zostały rozpoczęte:

Sklejony kadłub i wklejony tył razem z dolną częścią "podestu":

P1020860.JPG

P1020873.JPG

P1020875.JPG

Zastosowałem klej Tamiya Extra Thin, klei bardzo fajnie, aż za gdyż podszedł na zewnętrzną stronę kadłuba pod taśmy trzymajace - dodatkowe szlifowanie mnie czeka i szpachlowanie z tego powodu:

 

P1020919.JPG

 

Teraz pracuję nad wewnętrznymi częściami burt wraz z "barierkami":

P1020881.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyschnie i się zabieram.

I właśnie mam dylemat, do dyspozycji: taniya polyester putty i mr. surfacer 1200. Zastanawiam się czy jakieś 2 składnikowej takiej do modelowania nie kupić. Może ktoś poradzi?

Wyglądało to tak:

P1020947.JPG

P1020948.JPG

 

Po przycięciu tak (powyżej litery "A"):

P1020949.JPG

P1020950.JPG

 

Teraz pytanie której szpachli użyć...

 

 

hmm... poza rzeczonymi informatykami to chyba niewiele osób docenia piękno takiej "sztuki"

Mnie tam się podoba

P1020951.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam następujących szpachli:

- zwykła wamodowska: do łączenia elementów. Przez chwilę używałem Szpachli Mr. Hobby, ale kompletnie mi nie podeszła. Wamodowska jest tania i na prawdę ładnie wypełnia.

- Mr Surfacer: ale to do wypełniania drobnic + potem koniecznie papier wodny.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posklejałem trochę części:

 

P1020922.JPG

P1020926.JPG

P1020928.JPG

P1020930.JPG

P1020942.JPG

P1020943.JPG

Tu zeszlifowałem łączenie formy na bokach

P1020921.JPG

...i na dolnej części podestu

P1020940.JPG

Pomysł jest taki, żeby przekazać zasilanie z podstawy przez 2 pręty które będą sprężynujące - coś jak w podstawkach na telefon bezprzewodowy, będą wchodzić w otwory w kadłubie umożliwiając zdjęcie łodzi z podstawy. Zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce.

P1020924.JPG

Teraz będę się brał za szpachlowanie tych wszystkich części.

Przymierzyłem pokład i dochodzę do wniosku ze już w tym momencie powinienem go pomalować, pomalować części w ramkach i powklejać gotowe.

P1020941.JPG

Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle kombinuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio takiego na żywo w Hiszpanii, robi wrażenie. Będę śledził warsztat.
Trzeba było powiedzieć, że to Ty stałeś na nabrzeżu, zabrałbym Cię na rejs

...

 

wolę swoją szybką motorówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam każdy może za 7 melona mieć Predatora

za 100-wkę z hakiem Predatora na półce.

Ale możesz mieć i 7 melona ale takiego kompa nie kupisz

P1020962.JPG

Szpachla schnie na kadłubie. Widzę że jeszcze muszę surfacera 500 kupić.

Walczę aktualnie z podstawką, zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od podstaw. Front i dół: drewno, góra płytki marmurowe, tył aluminiowa blacha 1mm, boki plexi 5mm, szkielet z ceowników i kątowników. Do tego układ chłodzenia cieczą i antywibracyjne zawieszenie dysków własnego pomysłu.

 

Wracając do tematu powalczyłem z realizacją pomysłu na wykonanie podstawki, na razie wygląda to tak:

P1020964.JPG

 

 

Do tego "sprężynka" z ramki która w zamyśle ma wypychać bolce, jak to wyjdzie w praktyce jeszcze nie wiem

Wszystko wyjdzie w praniu, albo cóż pozostaną plamy

P1020965.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny powrót z uczelni przez sklep modelarski:

P1020974.JPG

Po szpachlowałem trochę, po przetarciu okaże się co z tego wyszło.

 

Na warsztat trafił dach i oświetlenie, wyszło coś takiego:

P1020969.JPG

P1020971.JPG

 

Jasność wydaje się dobra

P1020973.JPG

Tylko trzeba będzie porządnie pomalować żeby dach nie prześwitywał

 

 

To tyle na dziś. Jutro w planie wycieczka na cmentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.