Skocz do zawartości

Predator 108 1:72 Revell


KorniK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mała aktualizacja

 

Walczyłem zawzięcie ze szpachlowaniem i szlifowaniem. Na razie wyszło tak, na zdjęciu jeszcze nie odpylone.

 

P1020975.JPG

P1020976.JPG

Części już oszlifowane:

P1020977.JPG

I części, z którymi muszę jeszcze powalczyć:

P1020978.JPG

P1020979.JPG

 

Zastanawiam się czy teraz już kadłuba nie pokryć podkładem, a ewentualnie niedoskonałości poprawiać potem, czy dalej poprawiać niedoróbki i dopiero potem pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części wycięte i przeszlifowane, kilka w tym kadłub zaszpachlowane i schną. W międzyczasie zastawiam się nad rozwiązaniem zasilania (styków i przeprowadzenia przewodów). I jeszcze mam dylemat z malowaniem. Surfacer rozcieńczalnik 1:2+zmywacz, przez surfacerem czarny revell na dach w celu zniwelowania prześwitywania, pokład białe vallejo, potem lakier błysk, a na to kolor do desek, żeby w przypadku ewentualnych niedoróbek móc usunąć kolor desek zmywaczem nie niszcząc białego. Mam lakiery vallejo ale w buteleczkach wydają się mleczne w kolorze, zarówno Gloss jak i Satin a nawet rozcieńczalnik

 

I jeszcze czy Surfacera trzeba jakoś szlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze czy Surfacera trzeba jakoś szlifować?

Zależy, jak Ci się "położył". Rozcieńczenie 1;2 nie jest za duże i mogą powstać grudki. Tak jak inne szpachlówki szlifujesz drobnym papierem (1.200 - 2.000). Przynajmniej mnie to spotkało. Jak dałem większe rozieńczenie, prawie 1:4, to było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za podpowiedź, wolałbym nie szlifować tego wszystkiego bo mogło by się to odbić na detalach i fakturach powierzchni. Musze ogarnąć jak najszybciej do stanu gotowego do podkładu puki ładna pogoda bo Surfacer trochę "waniaje" i wypadało by wywietrzyć Bo jak się człowiek nawdycha to w galerii wyląduje jeszcze różowy Predator w fioletowe kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze czy Surfacera trzeba jakoś szlifować?
Ja szlifuje większe powierzchnie, np.burty - papierem wodnym 2000. Powiem Ci, że po przejechaniu, powierzchnia jest gładziutka. Zatem polecam taki zabieg.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś prace stoczniowe zostały rozpoczęte późnym popołudniem (z wiadomych względów). Kadłub i kilka części zostało jeszcze doszlifowanych po szpachlowaniu, potem wszystko zostało umyte i osuszone. Pierwsze przygotowanie farby i pierwsze walki z aerografem i takie oto efekty:

 

P1020983.JPG

 

P1020981.JPG

 

Próbny natrysk na krashtestową łajbę:

P1020984.JPG

 

...i na dach Predatora

P1020985.JPG

 

P1020986.JPG

 

Przyszła i pora na Surfacer

P1020987.JPG

 

Nie wiem czy dawać grubszą warstwę

P1020988.JPG

 

Tu chyba za wcześnie dotknąłem , ale zamysł z czarna farbą i Surfacerem zdał egzamin już nie prześwituje

P1020994.JPG

 

P1020993.JPG

 

 

P1020990.JPG

 

P1020992.JPG

 

Kadłub pokryty od środka i poręcze i nie wiem czy starczy czy jeszcze.

 

Zgodnie z poradami starałem się mocno rozcieńczyć surfacera, nie wiem jak ocenić efekt i prace, ale praca czarnym revellem rozrzedzonym 2 częściami rozcieńczalnika była całkiem przyjemna.

Ze względu, że się późno zabrałem większość malowania przechodzi na jutrzejszy poranek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie nie wiem czy Wielką 3-kę będę psikał Surfacerem czy tym co kupiłem wcześniej w tym celu, tj. Humbrol matt nr. 1 i jak widzę że wyrobiłem zbiornik cały i prawie nic nie pomalowałem to pewnie kilka puszek pójdzie na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozcieńczam surfacera 1:2. I tak jak mówi jo, po wypolerowaniu tworzy idealnie gładką powierzchnię. Tyle, że ja go kładę, bo będę malował akrylami Tamki. Pod emalie Revell'a czy Humrbol'a nic nie kładłem

...

jak widzę że wyrobiłem zbiornik cały i prawie nic nie pomalowałem to pewnie kilka puszek pójdzie na to
To coś nieekonomicznie wychodzi... Mam nadzieję, że coś rozcieńczałeś, nie lałeś prosto z puszki ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymalowałem 1/3 zbiornika Revella 1:2 rozcieńczalnika na dach Predatora, warstewka raczej cienka.

surfacer 1:do 4 minimum rozcieńczalnika+zmywacz jak nie więcej i na to co widać poszedł ponad 1 zbiornik, pytanie czy jeszcze do napylać, np. podstawkę czy dość i farba będzie się trzymać.

Mam do używania głównie vallejo, ale na Wielką 3-kę dam pewnie podkład Humbrom matt 1 zamiast Surfacera, bo szlifować nie trzeba będzie i łatwiej to rozrobić (takie moje odczucia po dzisiejszej pracy aerografem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na aktualizację

Dzisiejsza poranna walka z aerografem trwałą 3h, a oto efekty tej batalii:

 

P1020997.JPG

 

P1020998.JPG

 

P1020999.JPG

 

P1030001.JPG

 

P1030012.JPG

 

P1030011.JPG

 

P1030009.JPG

 

P1030006.JPG

 

 

P1030007.JPG

 

A to zdjęcia z cyklu "Surfacer prawdę ci powie":

P1030004.JPG

 

P1030003.JPG

 

P1030002.JPG

 

Widać że czeka mnie jeszcze trochę szpachlowania i szlifowania.

Jak na pierwszą walkę z aerografem nie było tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo wylazły artefakty ale niestety zazwyczaj tak bywa :| czasem po podkładzie człowiek zbiera szczękę spod biurka bo myślał że jest ok a tu zonk. Ale trochę szpachli i papieru i będzie super. Tak cicho patrzę na tą łódkę i mnie coś bierze ale chyba muszę to zwalczyć (powody ekonomiczne ) zrobię sobie "Groma w Raju" od podstaw. Taniej wyjdzie Tak czy inaczej dobrze ci idzie, tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był mały przestój w pracach, ale mam nadzieję, że w najbliższych dniach będzie lepiej.

 

Kadłub został przeszlifowany, jutro będzie jeszcze szpachlowany miejscowo i postaram się położyć 2 raz podkład i zobaczyć co z tego wyszło.

 

P1030014.JPG

 

P1030015.JPG

 

P1030016.JPG

 

P1030019.JPG

 

P1030021.JPG

 

P1030022.JPG

 

P1030024.JPG

 

P1030028.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub został przeszlifowany, jutro będzie jeszcze szpachlowany miejscowo i postaram się położyć 2 raz podkład i zobaczyć co z tego wyszło.
Właśnie chciałem Ci pisać, że ja bym jeszcze to trochę po-poprawiał - ale nieco szpachli, szlifowanka i powinna być gitarra. I spróbuj zrobić niektóre miejsca przed nałożeniem podkładu - skoro ja je widzę na zdjęciach, to Ty na żywo tym bardziej powinieneś...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z planem kadłub został jeszcze szpachlowany, przeszlifowany, i ponownie pokryty podkładem. Zdjęcia prezentują schnący podkład przed szlifowaniem.

P1030040.JPG

P1030039.JPG

P1030042.JPG

P1030043.JPG

P1030045.JPG

P1030046.JPG

P1030047.JPG

P1030049.JPG

P1030051.JPG

Przeszlifuję, pousuwam pyłki i chyba będzie już przyzwoicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszlifuję, pousuwam pyłki i chyba będzie już przyzwoicie?
Od razu zacniej to wygląda, Panie I nawet zdjęcia "makro" aż tak nie obnażyły rzeczy do poprawki. Myślę, że jak troszeczkę popracujesz nad kadłubem, będzie malina

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na małą aktualizację

 

Kadłub został nawiercony, w podstawce zainstalowane próbne piny. System wypychania pinów działa całkiem nieźle. Następnym etapem będzie dorobienie styków w kadłubie.

 

P1030074.JPG

 

P1030075.JPG

 

P1030077.JPG

 

P1030079.JPG

 

P1030080.JPG

 

P1030084.JPG

 

P1030086.JPG

 

P1030087.JPG

 

P1030088.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.