Skocz do zawartości

TIRPITZ 1:350 TAMIYA


pawelziolkowski1982

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa nie myślałeś nad tym Skell?? Poczytać dokumentacje na temat "miejsc trafień" i pomyśleć jak to zrobić/pomalowac.
Jak zrobić ? Sposobem najbardziej realnym z możliwych: Skell, na pewno jak byłeś mały to nieraz Ci się zdarzyło potraktować model "korsarzem"

...

Takie warjactwa robisz z tym Bismarckiem...wprawiasz ludzi w kompleksy, może się skusisz na taką opcje Powyższy tekst tyczy się rownież Macisso oczywiście
Zgadzam się - Panowie, przesadzacie i wprawiacie w kompleksy

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Takie warjactwa robisz z tym Bismarckiem...wprawiasz ludzi w kompleksy, może się skusisz na taką opcje Very Happy Powyższy tekst tyczy się rownież Macisso oczywiście Razz

 

Zgadzam się - Panowie, przesadzacie i wprawiacie w kompleksy

Panowie, skell na pewno, ale w moim przypadku o kompleksach nie mam mowy. Mój "B" jest baaaardzo daleki od ideału modelu.

Nie mniej troszkę mnie pocieszacie za co dziękuję

 

Pozdrawiam i nie robię już O/T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Alex304, czekaj czekaj. Zmontuję zaraz jakiegoś IJN Task-Force'a i pójdą na dno

...

Rhayader da lotniskowiec z osłoną niszczycieli, ja dorzucę osłonę pancerną, wyciągniemy Marcinowy zabytek i heja

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z pytam tak:

pawelziolkowski1982, czy relacja padła, czy jeszcze jest szansa na reaktywację? I czy w ogóle jesteś na forum?

Koledzy, nie wiem czy zwróciliście uwagę, że kolega pawelziolkowski1982 ostatniego posta na forum napisał 17 listopada , od tamtej pory warsztat leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ta relacje kolegi pawelziolkowski1982 na jakims forum juz nie pamietam jakim probowalem znalezc teraz ale sie nie dudalo.

I tam tez ani widu ani slychu bylo na temat dalszej budowy a szkoda bo to ten sam model i chetnie bym ja sledzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, to chwilowa przerwa :
Przerwa spowodowana pracą :-) za parę dni wracam do stoczni..pozdrawiam

...

Kurcze, obyś wykrakał tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Puk puk witam po kilku miesięcznej przerwie,weterani myśleli,że odpuściłem temat Tirpitza :-),ale się nie pokonałem,zaraz wstawiam fotki..I przyjmuję wszystkie rady i uwagi na klatę,pamiętając,że robię tego typu statek pierwszy raz dla własnej przyjemności..Mi się podoba to chyba najważniejsze :-),ale oczywiście liczę się z uwagami doświadczonych kolegów to pozwoli mi wyeliminować błędy w przyszłości :-) zaraz załączam fotki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche ciemny wyszedl faktycznie. Ja malowalem humbrolami wiec mieszalem kolor samodzielnie i jest stanowczo jasniejszy.ZOBACZ

 

Mam pytanko co do nadbudowek, mianowicie czy one sa juz sklejone czy tylko tak do zdjecia? Bo zastanawiam sie jak bedziesz je malowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten kolor dolnej części zanurzenia niby Tamiya Dull Red ale jakiś ciemny..co Wy na to ?nie przekonuje mnie ten kolor,a kolor jest z dołączonej instrukcji..

 

Faktycznie, kolor części dennej jest zdecydowanie za ciemny... Tamka nie ma w swojej ofercie koloru idealnego, więc za poleciłbym Tobie zmieszanie Xf-9 Hull red oraz Xf-7 Flat red w proporcjach mniej więcej 7:3/4

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche ciemny wyszedl faktycznie. Ja malowalem humbrolami wiec mieszalem kolor samodzielnie i jest stanowczo jasniejszy.ZOBACZ

 

Mam pytanko co do nadbudowek, mianowicie czy one sa juz sklejone czy tylko tak do zdjecia? Bo zastanawiam sie jak bedziesz je malowal?

 

 

Nadbudówki nie są sklejone tylko umieszczone na sucho,dzięki za uwagę..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kolor części dennej jest zdecydowanie za ciemny... Tamka nie ma w swojej ofercie koloru idealnego, więc za poleciłbym Tobie zmieszanie Xf-9 Hull red oraz Xf-7 Flat red w proporcjach mniej więcej 7:3/4

 

a może być XF-9 Hull Red i H 3 red gloss Hobby Color bo aktualnie posiadam taki czerwony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kolor części dennej jest zdecydowanie za ciemny... Tamka nie ma w swojej ofercie koloru idealnego, więc za poleciłbym Tobie zmieszanie Xf-9 Hull red oraz Xf-7 Flat red w proporcjach mniej więcej 7:3/4

 

a może być XF-9 Hull Red i H 3 red gloss Hobby Color bo aktualnie posiadam taki czerwony ?

Jasne ... czerwony to czerwony

Kolorek ma się tobie podobać, a co chodzi o względy techniczne to i Tamki i Gunze to akryle więc spoko

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak powrót

Co do pokładu to chyba najprostszą (choć bardzo pracochłonną) metodą będzie jego przerycie od nowa

Co do dna, to po początkowych moich obiekcjach stwierdzam, że kolor, który uzyskał DIeSEL-20, jest idealny, więc bij w takie cuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dna, to po początkowych moich obiekcjach stwierdzam, że kolor, który uzyskał DIeSEL-20, jest idealny, więc bij w takie cuś

 

Idealny kolor czesci podwodnej kadluba to Gunze Sangyo -C029 Hull Red, lub mieszanka karminu (60%) i brazu (40%). Uzywam farb Revella, zatem podam nr. jego kolorow. Przelczniki do innych wytworcow mozna znalezc w internecie.

60% karminrot matt - 36

40% braun matt - 85

Enamele i Aqua Color sa zgodne w numeracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny kolor czesci podwodnej kadluba to Gunze Sangyo -C029 Hull Red, lub mieszanka karminu (60%) i brazu (40%).

Cóż, myślę, że to już po troszę kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.