Skocz do zawartości

TIRPITZ 1:350 TAMIYA


pawelziolkowski1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie z tej strony Paweł będę chciał złożyć nie ukrywam,że razem z Wami Tirpitza firmy Tamiya w skali 1:350 tutaj pozdrawiam Skella i Macisso,którzy zapowiedzieli się,że mi pomogą ;-) dzięki..Wcześniej bawiłem się klejeniem samolotów w skali 1:48,a zszokowany pracą chłopaków postanowiłem zrobić też coś w tym stylu :-) .. Może nie na takim samym poziomie,ale obiecuję,że będę się starał..

 

P.S Wiem,że w kupno modeli nie powinno się angażować żony :-),ale mamy wspólny budżet i cały zakup był negocjowany przez 2 miesiące :-),ale udało się... i tutaj wyrazy podziękowania :-)

 

Ok w skład mojej pracy będzie wchodził :

 

85bf5dff0e4cd424.jpg

 

In box każdy na pewno zna ale kilka fotek fotki pobrane z portalu moje

hobby :

 

dee2967d9ad4e76b.jpg

 

20fd1b443568ded5.jpg

 

49edce89d2eee810.jpg

 

Armaty firmy Aber :

 

380 mm :

 

c03d658f3ea4a03d.jpg

 

150 mm :

355846d53b07df32.jpg

 

Oraz blachy Eduard

 

8bdbc4873cfd8610.jpg

 

WIĘC TERAZ CZEKAM NA BLACHY,ARMATY I SHOW MUST GO ON (cdn...)

 

A do tej pory jakieś sugestie,propozycje ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Witam serdecznie z tej strony Paweł będę chciał złożyć nie ukrywam,że razem z Wami Tirpitza firmy Tamiya w skali 1:350 tutaj pozdrawiam Skella i Macisso,którzy zapowiedzieli się,że mi pomogą ;-)
WITAJ 0 Witamy kolejnego BISMARKOWCA

 

A do tej pory jakieś sugestie,propozycje ? :-)
tak - wstawiaj fotki mniejszego rozmiaru a najlepiej miniaturki - oszczedzisz nam wszystkim nerwów A tak poza tym to pociskaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamo jeszcze nie zastanawiałem się niedługo coś wybiorę :-)Dzięki taltos za pomoc na pewno zajrzę :-) dzisiaj jak żona pójdzie spać zacznę coś robić :-)

 

Panowie robiliście kiedyś gabloty na statki z imitacją wody ??

Może ktoś mi coś podpowie..??

 

Do wirtualnego usłyszenia..

 

Pozdrawiam all...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelziolkowski1982 a nawet bym się przywitał i życzył przyjemnej relacji, ale kolejnego "Niemiaszka" na forum chyba nie przetrawię

...

niemniej jednak powodzenia i koniecznie zrób któreś kamo, co kolega taltos1 ( http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=23562 ) zaprezentował

...

tylko to Cię uratuje

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz pomocy to daj znać. Wersji kamo jest sporo wiec jest sie nad czym zastanawiać. Polecam przejrzenie monografii z AJ Pressu maja ok 6 może 7 zeszytów. Jeżeli chodzi o zestwa to ma swoje lata tak czy siak pełnoletni juz jest a nie to co Revellowski bobas. Brakuje troszke detali na pokładzie i nadbudówkach. Tak czy siak życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc na początek przeniosłem swoją pracownię na strych i nawet jest tam przyjemnie spokój,browarek itp ;-),a nad głową lata mi ślicznotka z Memphis mojego teścia....

 

b1b989a86edad1f5med.jpg

 

Ok więc zabrałem się za obróbkę kadłuba oczywiście za lekko byłoby gdyby nie było przymusu obróbki plastiku na zdjęciu zaznaczone babole...

 

f57505a0943948b6med.jpg

 

Więc ostro wziąłem się do szlifowania...i wyglądało to tak...sorry musiałem powiększyć fotkę by było widoczne to o co chcę zapytać..Wzdłuż kadłuba jest oznaczony pasek rozumiem,że po to by równo wypełnić go czarnym kolorem nie wiem czy mam go ścierać czy nie ..Boję się o to i tak wyjdzie na to samo bo jak potraktuję kadłub surfacerem to pasek pokryje i znikną jego zarysy??...Czy mam go wyszlifować ??

 

4dc11767e31794e4.jpg

 

Te dwa elementy to nie wada plastiku,tutaj się nawierca i montuje stery..

 

8bd0d2239441c338.jpg

 

Po jakimś czasie kadłub jest kładki a te dwa białe punkty to tylko wyszlifowane odbarwienie plastiku..

 

6a8ba35d3a064958.jpg

 

A tak już kadłub wyglądał po obróbce..

 

28c5f14081412d6fmed.jpg

 

Ok na dzisiaj kończę do usłyszenia czekam na Wasze rady,oceny,sugestie..

Zaznaczam,że jestem początkujący i chcę naprawdę dzięki Wam zrobić fajny model..

 

Na dzisiaj dziękuje..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ciąg dalszy..Nie zanudziłem Was ;-)??

Tak samo jak u Was tak i u mnie były nie dociągnięcia i szpachli wymagały stery...

 

cd2e535b9da52f19med.jpg

 

Więc szpachla poszła :

 

fc8c4ee760830bffmed.jpg

 

Podczas pracy chciałem tylko na chwilkę przyłożyć blachę edka,która już przyjechała i powiem Wam,że zaniemówiłem :-) zapomniałem o niedoróbkach,o niedociągnięciach po prostu zobaczyłem to na sucho zamknąłem oczy i widziałem efekt końcowy...fotki nie oddają tego co widać na żywo....MASAKRA od dzisiaj każdy model będę robił z elementami fototrawionymi..

 

82c1c74f3442a8dcmed.jpg

 

i tutaj....

 

46f648f05f424a9bmed.jpg

 

Na dzisiaj tyle idzie długi weekend,tzn przedłużony o wolne w piątek więc prace będą od rana...czekam na informację i wskazówki..

 

Trzymajcie się i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pawelziolkowski1982. Ale ciśniesz z tempem Gratulacje!

Co do zestawu blach... Ja też jak kupiłem Edka zapomniałem o Bożym świecie. Robi wrażenie, prawda? Fajnie że prace prą do przodu , zatem nie pozostaje mi nic innego jak zasiąść w pierwszym rzędzie z popcornem i kibicować

 

Aaaaaa.... zapomniał bym. Witaj w gronie fanów Bismarck Class (Mam nadzieję że Wallace nie zaleje się krwią za ten wpisik )

 

Ps. Nie trzymaj nas tak długo w niepewności i powiedz które kamo wybrałeś

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiliście drabinki na burtach ?? Bo ja je starłem,a w zestawie edka nie ma ...

W zestawie Edka do Bismarcka są drabinki na burty. Składają się z malutkich (naprawdę malutkich ) pojedynczych szczebli w kształcie [ Dziwne że w Twoim zestawie ich nie ma. Nie pozostaje Ci nic innego, jak dorobić je z cieniutkiego drucika i wkleić na miejsce

Zaraz zabieram się za pracę..

Czekamy

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bratnią duszę budującą Tirpitza. Też lepię ten model ale z Academy. Mam blachy od Edka i już zdążyłem je dokładnie przejrzeć. Drabinek na burty tylne nie ma. Dla mnie to dobrze bo jako początkujący chyba bym ich nie zdzierżył. Podziwiam tych co je wykonali w swoich modelach.

Co do kamuflaży to tu jest ich pełen zestaw do wyboru do koloru.

Nie ukrywam, że wybrałem Tirpitza ze względu na wiele możliwości wykonania camo.

http://www.bismarck-class.dk/tirpitz/paint_schemes/paint_tirpitz_1942.html

 

Pozdrawiam i życzę masę czasu na budowę bo śledzę wszystkie wątki Bismarkowców i czekam na każdy postęp w relacjach jak na odcinki Klosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace No no no - tylko nie jednolitych ;-)
Tak, tak - Twój się zdecydowanie wyróżnia - ale jakbyś zrobił coś oryginalnego, moment "przyjęcia torped" (+ mała dewastacja), to byś się dopiero wyróżnił

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - Twój się zdecydowanie wyróżnia - ale jakbyś zrobił coś oryginalnego, moment "przyjęcia torped" (+ mała dewastacja), to byś się dopiero wyróżnił

 

 

Aaaa nie myślałeś nad tym Skell?? Poczytać dokumentacje na temat "miejsc trafień" i pomyśleć jak to zrobić/pomalowac. Takie warjactwa robisz z tym Bismarckiem...wprawiasz ludzi w kompleksy, może się skusisz na taką opcje Powyższy tekst tyczy się rownież Macisso oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.