Skocz do zawartości

Ju-87 G-1, academy 1:72


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc to ja Michał, jestem nowy na forum i mam 14 lat. Jest to mój pierwszy model samolotu. Model malowany pędzlem, kamuflaż malowany od zwykłej taśmy farbami humbrol. Model w malowaniu niemieckiego asa

luftwaffe Hansa Urlicha Rudla-niszczyciela czołgów na froncie wschodnim.

 

gn017.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

gn018.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Na spodzie zaryzykowałem i zrobiłem obicia

gn019.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak słabych zdjęć to dawno nie widziałem.szpachli chyba nie użyłeś w ogóle,pancernie wygląda oszklenie kabiny,kalki rażą (szczególnie na goleniach),połyskliwy coś ten sztukas a opony też się poobijały od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj! piszesz że to twój pierwszy model samolotu, a co było wcześniej? no cóż fajnie że podjąłeś temat, dobrałeś wygląda na to że odpowiednie barwy, powiem krótko - pierwsze koty za płoty, przestudiuj dokładnie warsztaty forumowych kolegów, poczytaj o tajnikach modelarstwa, chemii narzędziach itd, z taką wiedzą następny model powinien być lepszy, przy następnym modelu załóż wątek warsztatowy - koledzy na pewno dużo pomogą/doradzą, na koniec dodam krótko - staraj się robić lepsze fotografie! tak żebyś sam na nich dobrze widział swój model! bo te są b. kiepskie, ale nikt sie nie urodził z wiedzą i umiejętnościami więc po kolei... powodzenia!

 

pozdrawiam!

 

p.s. obrodziło ostatnio sztukasów na forum, popatrz do Warsztatu tam jeden z forumowiczów robi jeśli nie tego to b. podobnego sztukasa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy dokonałeś właściwego wyboru... Z każdym modelem będzie.... gorzej - będziesz więcej umiał, ale także więcej niedociągnięć i błędów widzieć będziesz i więcej będziesz chciał poprawiać

 

Umiejętność warsztatowa i malarska przyjdzie z czasem, na początek koncentruj się na poprawnym sklejeniu tego co daje producent (tutaj widać (może się mylę), że odwrotnie wkleiłeś śmigło...).

 

Przy malowaniu kieruj się zasadą - więcej rzadszych warstw. Otrzymasz dużo lepszy rezultat i łatwiej będzie Ci kontrolować proces malowania. Farby dobrze wymieszaj i rozcieńczaj (humbrole pod pędzel początkowo można śmiało wzbogacić o 10-20% rozcieńczalnika).

 

Pędzle stosuj z miękkim, naturalnym włosiem. Ważny jest odpowiedni dobór grubości pędzla i jego późniejszą pielęgnacją (przy malowaniu humbrolem lepiej jest umyć pędzel zaraz po malowaniu w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń i osuszyć włosie papierem, ale tak by go nie roztrzepać tylko zachowac pierwotny kształt).

 

Powodzenia i wytwałości - kolejne będą lepsze

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie zgodzić się z przedmówcami, ale jak na pierwszy model jest zupełnie nieźle, przyznam się bez bicia, że moje pierwsze modele, wyglądały chyba dużo gorzej, ale to zachowaj dla siebie.

Zwróć uwagę na miejsca styku np. połówek kadłuba, po sklejeniu trzeba to oczyścić- wyrównać, nawet często poszpachlować. Z każdym modelem będziesz nabierał doświadczenia i z pewnością będziesz robić coraz lepsze modele, czego życzę i niech klej będzie z Tobą.

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.