Skocz do zawartości

Odbudowa podwozia Peterbilt 352


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już wykład miałem na temat koloru silników. Czy silnik jednak nie powinien być biały.

whiteCatin352H1980.jpg

whiteCatin3521973.jpg

 

W opisie niby sugerują biały. W Amt też chyba za bardzo nie wiedzą bo w opisie pojazdu wymieniają Caterpilar or Cumins. Na pudle znowu podają Detroit 8V-71 9,2 Liter Diesel Kompressomotor- czyli chyba doładowany i zielony. A tu biały , to w końcu co to ma być?. Też początkowo byłem za białym, bo by się ładnie wkomponował w całość. Ale białych motorów to nie widziałem. Problemu nie ma , trysnę białym ( błysk?) i po rybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przymiarkę do starej naczepy ( w celu ułożenia siodła) , jeszcze zderzak przód, światła tył , no i przydałoby się zamontować kolumnę kierownicy z samą kierownicą --- bo przecież jakoś to musiało na lawetę wjechać , no i galeria na śniegu

 

5b3e72db20392488med.jpg 8c3f2f6222e3b4a4med.jpg 7c932f7c6aa23e5emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabover to skrót od Cab (cabin) over engine, czyli dla "nie-angielskich" - kabina nad silnikiem.

Rozmieszczenie tylnych osi Peterbilta jest takie, a nie inne, bo to ciągnik do ciężkich naczep-platform, gabarytów, transportów specjalnych. Poczytajcie opis tego modelu na stronie www Revell'a. Ma m.in. silnik 800 koni mechanicznych.

 

Mark666, widzę, że nieco się rozkraczyły przednie koła. Spróbuj coś z nimi podziałać, bo psuje to efekt. Może przykleić je na stale albo zlikwidować luzy?

 

Pozdrowienia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie chodziło o peterbilta ze zdjęcia z aukcji. Ma śmiesznie rozmieszczone ostatnie osie po to oby zmniejszyć nacisk na oś.

 

Pozdawiam i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabover to skrót od Cab (cabin) over engine, czyli dla "nie-angielskich" - kabina nad silnikiem.

Rozmieszczenie tylnych osi Peterbilta jest takie, a nie inne, bo to ciągnik do ciężkich naczep-platform, gabarytów, transportów specjalnych. Poczytajcie opis tego modelu na stronie www Revell'a. Ma m.in. silnik 800 koni mechanicznych.

 

Mark666, widzę, że nieco się rozkraczyły przednie koła. Spróbuj coś z nimi podziałać, bo psuje to efekt. Może przykleić je na stale albo zlikwidować luzy?

 

Pozdrowienia.

 

Taaak , jedno koło ma skasowany ten luz, nie sądziłem że to drugie jednak się obluzuje. Można to usunąć--- tylko trzeba odkleić felgę z oponą. Wiem jak to zrobić ale opózni to efekt końcowy. Pomyślę o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy relacja, tej pięknej bestii?

 

Śmieszne rozmieszczenie osi ma ten Peterbilt!

 

W pierwszej kolejnośći nisko-podwoziówka LOWBOY i konieczne w niej przeróbki. Potem TO cudo , zawsze o nim marzyłem. Ale taki plan grozi odstawieniem Neoplana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za pomyłeczke. A co do kól to sprawdź, bo może nie dokręciłeś nakrętek? Ale na serio to popraw bo psuje efekt końcowy, szczególnie, że to samo podwozie i tu diabeł tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to usunąć--- tylko trzeba odkleić felgę z oponą. Wiem jak to zrobić ale opózni to efekt końcowy. Pomyślę o tym.

Tak to już jest w modelarstwie, że prawie wszystko da się poprawić. Nigdzie Ci się nie spieszy, to nie jest opóźnienie, tylko wydłużenie czasu budowy/odbudowy modelu. Warto to poprawić, bo rozkraczone koła mocno psują efekt końcowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.