Jump to content

MiG-21 MF [1:72]


Mikele
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Model ciężki w obróbce, jak to ZTS Plastyk, ale udało mi się na nim przećwiczyć pierwszy raz to i owo (choćby preshading) i pomimo kilku baboli jestem z efektu koncowego umiarkowanie zadowolony.

 

112510193133.jpg

 

112510193158.jpg

 

112510193322.jpg

 

112510193347.jpg

 

112510193227.jpg

 

112510193048.jpg

 

112510193448.jpg

 

Trochę szczegółów:

112510193917.jpg

 

112510193940.jpg

 

I wnętrze kabiny:

102010202214.jpg

 

102010202250.jpg

 

102010202317.jpg

Link to comment
Share on other sites

no jak na Plastyka to wyszedł całkiem spoko ładnie wyszło cieniowanie blach (zwłaszcza skrzydła) rozjaśniałeś aerografem linie podziałów? Dyszę i kokpit widzę jak umiałeś tak zrobiłeś, ale i tak dobrze że nie przeszedłeś obok nich obojętnie (do wnętrza zdaje mi się użyłeś czegoś na kształt russian green-blue MM Authentic? bo - na fotkach przynajmniej - to jest za jasny kolor, poprawny dla np Su-27, ale nie dla 21ki, ale to taki szczegół), kolor wnęk podwozia jedynie chyba nie taki, ale jak sam piszesz model bardziej do nauki więc ok.

Generalnie serio podoba mi się efekt cieniowania poszycia

 

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o cieniowanie linii podziału to było trochę kombinowania. Podkład na całości zrobiłem jasnoszary (zamiast czarnego jak to do metalizera), a preshading zrobiłem czarny. Efekt też mnie zaskoczył, gdyż spodziewalem się, że na liniach podziału blach kolor docelowy będzie ciemniejszy a wyszło na odwrót Nauczka na przyszłość, żeby zgodnie ze sztuką podkład robić czarnny, a jasną farbę zastosować na preshading. Choć efekt sam w sobie mi się podoba.

 

Kolor kokpitu mieszałem sam z Hubbroli nr 80 i 89. Na zdjęciach wyszedł zbyt niebieski, w rzeczywistości było widać zielonkawy odcień. Zawsze tych dwóch farb uzywam przy malowaniu kokpitów w radzieckich konstrukcjach.

 

Co do koloru wnek podwozia - rzeczywisciee moja wina, z rozpędu po MiG-17PF zastosowałem tę samą farbę.

 

ps. Co do komory dopalacza - pierwszy raz dorabiałem element do modelu tak kompleksowy, że tak to ujmę. W sumie całość składa się z kilkunastu elementów. Efekt może nie rzuca na kolana, ale przynajmniej widać, ze "coś" jest w środku. Element z zestawu zaproponowany do zamontowania jakieś 3 mm przed wylotem dyszy woła o pomstę do nieba. ;)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko poprawnie, oprócz czerwonej anteny systemu swój-obcy (Chrom-Nikiel?) na usterzeniu- zielona, a nie czerwona.

Widzę, że Koledze trafił się jeszcze egzemplarz ze "smokiem"- dziś już podobno nie ma go w tych zestawach, a podobno trafiają się na arkusiku same kalki umozliwiające zrobienie radzieckiego malowania... Nie wiem czemu producent podchodzi tak nierzetelnie do takich spraw... Druga sprawa, to za duży numer taktyczny i za małe szachownice. Dobrze, że ten sam model w wydaniu MasterCrafta ma poprawne.

Naprawdę fajna "rura"!

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

To chyba nawet ja rozpocząłem dyskusję n/t braku smoka na kalkomanii w tym modelu. Kalka trafiła do mnie dzięki uprzejmości kolegi Jurasa (jeszcze raz dzięki). Co do reszty kalek - brałem co było w zestawie. Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej o szachownicach, mam kilka wiekszych, te zostawiłbym sobie na Mi-24W.

 

A anteny przemaluję - dzieki za uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Heh przypomina mi się jak w latach 90-tych przyjeżdzali na bazar w Łodzi Rosjanie ze swoimi bublami. M.in. sprzedawali modele. Za grosze można było kupić MiGa-21, F-4 Phantom, bodajże chyba jakiś heinkel 111. Ale właśnie najbardziej zapamiętałem tego MiGa-21. Jakościowo były lepsze od modeli naszego rodzimmego Plastyku.

Link to comment
Share on other sites

w latach 90-tych przyjeżdzali ... Rosjanie ... można było kupić MiGa-21 ... Jakościowo były lepsze od modeli naszego rodzimmego Plastyku.

 

w tych latach modele Plastyka były tłuczone wprost w formach po KP, nawet czeski znaczek był na wewnętrznych stronach połówek kadłuba czy skrzydeł (przerabiałem ichniejsze MiGi-17,19,21, mam jeszcze jedną19stke z tamtych lat w pudełku Plastyka a na częściach znaczki KP), i chyba były to lepsze modeliki niż toto dzisiejsze Plastyka z przerytymi liniami i jeszcze gorszą jakością wyprasek (wehh bajerne kiedyś połacie wypukłych nitów odeszły do przeszłości)

 

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

Całkiem sporo wycisnąłeś z tego modelu. Sam zestaw poza wgłębnymi liniam nie ma chyba żadnych zalet. Ciekawie wygląda efekt cieniowania blach. Na niektórych zdjęciach widać jakby efekt meszku po malowaniu. Przed lakierowaniem polerowałeś płatowiec? Jeśli nie przy następnym srebrym modelu proponuję pokuśić się o ten zabieg. Będzie wyglądał lepiej nie tylko na zdjęciach.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.