Skocz do zawartości

Scania 164L, Scania 143M i DAF XF 105-Hovotrans


Luke Sky Walker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecnie jest w fazie robienia samochodów Hovotransu. Na pierwszy ogień poszła Scania 164L (fotki wstawię później). Modele postaram się zrobić na najwyższym poziomie. Więcej informacji napiszę wieczorem.

 

Obecnie zakupiłem:

1. Scania 164L

- model (plastik)

- kołpaki (metal)

- piasty (żywica)

- ludzik Michelin

- bak paliwa (plastik)

- klimatyzacja (żywica)

- szyld reklamowy (żywica)

2. Scania 143M

Zakupione:

- piasty (żywica)

- bak paliwa (plastik)

- dekle (żywica)

3. DAF 105

Zakupione:

- model (plastik)

- piasty (żywica)

- bak paliwa (plastik)

- dywaniki (guma)

- klimatyzacja (żywica)

 

W tym tygodniu dojdą:

- skóra pikowana

 

Jeśli ktoś ma do sprzedania akcesoria typu: halogeny, klaksony, ludziki michelin, czy coś innego proszę o kontakt: 2879699. Rozpatrzę każdą propozycję.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierzemy się do roboty. Malowań jeszcze nie wybrałem, gdyż mam trochę czasu. Wysłałem w sobotę podłogę i nadkola do firmy KUCHMODEL, żeby zrobili na zamówienie dywaniki i chlapacze. Zacząłem sklejać ramę. Oczywiście wszystko będzie jeszcze poprawione, ale wstępne poczynania można już zobaczyć Malowanie wybiorę do środy. Zdjęcia są z telefonu więc proszę o wyrozumiałość.

DSC00247.jpg

DSC00246.jpg

DSC00245.jpg

DSC00248.jpg

DSC00249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą do przodu, powoli ale idą . Wczoraj troszeczkę więcej posklejałem. Zrobiłem szafeczkę i półeczkę. Teraz czekam na skórę pikowaną, żeby obić boki. Zająłem się również wałem. Tak jak wspomniałem wcześniej prace idą powoli, ze względu, że nie mam podłogi i nadkoli.

A teraz foteczki

 

Szafeczka (jeszcze nieskończona): http://s680.photobucket.com/albums/vv163/panczo894/?action=view&current=DSC00258.jpg

Półeczka (jeszcze nieskończona): http://s680.photobucket.com/albums/vv163/panczo894/?action=view&current=DSC00257.jpg

Wał: http://s680.photobucket.com/albums/vv163/panczo894/?action=view&current=DSC00262.jpg

Dach z żywiczną klimą: http://s680.photobucket.com/albums/vv163/panczo894/?action=view&current=DSC00261.jpg

I na koniec sklejony zderzak: http://s680.photobucket.com/albums/vv163/panczo894/?action=view&current=DSC00263.jpg

Wszelkie uwagi, porady przyjmuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prace powoli idą, ale cieszę się, że od środy będzie chwila wolnego i za niedługo ferie . Tamta szafeczka okazała się zła, ale prace trwają nad nową. Zbytnio się nie śpieszę, ponieważ DAFa dostanę pod choinkę, a podłogi do Scanii nie mam. Obecnie dach jest obkładany skórą pikowaną. A oto dotychczasowe efekty moich prac:

PS te kółeczka w szafce to miejsce na głośniki.

Malowanie prawdopodobnie będzie takie:

http://img209.exs.cx/img209/5746/im0027266yw.jpg

 

DSC00270.jpg

DSC00266.jpg

DSC00267.jpg

DSC00269.jpg

 

Liczę na dużo komentarzy i uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze ktoś wysłał do KUCHMODEL elementy do Scanii Sam chciałem to zrobić ale dopiero niedawno do mnie dotarła podłoga więc nie było jak :P czekam na ich rezultat i cenę. Widzę że idzie ci sprawnie i ładnie. Czekam na dalsze relacje gdyż sam też sklejam taka skakankę.

 

p.s. Skąd zdobyłeś skórę pikowaną? I jaka jest jej cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Skąd zdobyłeś skórę pikowaną? I jaka jest jej cena?

 

Z tego co wiem to jest produkt " z pod lady" i w Polsce będzie bardzo trudno go uchwycić. Kupowany jest ma konkursie "On the Road" w Belgi. I wątpię żeby był ogólno dostępny np w KFS'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Skąd zdobyłeś skórę pikowaną? I jaka jest jej cena?

 

Z tego co wiem to jest produkt " z pod lady" i w Polsce będzie bardzo trudno go uchwycić. Kupowany jest ma konkursie "On the Road" w Belgi. I wątpię żeby był ogólno dostępny np w KFS'ie

 

I tutaj mogę wszystkich zadziwić. Skóra pikowana jest łatwo dostępna w Polsce, ba nawet powiem, że u jednego z użytkowników forum. Zapytam się go czy mogę napisać jego nick, bo pewnie za chwilę pójdzie fala uderzeniowa na skóry

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Scanie odłożyłem na chwilę, bo muszę zrobić zamówienie z KFSu i chwilę to potrwa, więc żeby nie tracić czasu lecimy z DAFem. Ten DAF Italeri to jedna wielka pomyłka. Części na razie pasują (gdzie, nie gdzie pójdzie niewielka ilość szpachli), ale detale to PORAŻKA! Niestety, trzeba będzie coś zrobić z tyłem wnętrza, bo nijak nie ma się do realnego. W modelu wykorzystam flok, który również muszę zakupić. W tym tygodniu pojadę również po akcesoria Italeri i farbki do sklepu W&W w Rzeszowie.

 

DAF prawdopodobnie będzie w takim malowaniu:

1282053289-990.jpg

 

A teraz fotki (klima, dywaniki i siedzenie są na razie nie przyklejone):

PC271161.jpg

PC271158.jpg

PC271165.jpg

O a tutaj uszkodzony palec przy wycinaniu otworku

PC271164.jpg

PC271163.jpg

PC271162.jpg

 

Wiem, że za dużo tego nie ma, ale chciałem pokazać, że prace idą do przodu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chciałbym powiedzieć, że będzie dużo zdjęć, a po drugie szkoda, że prawie nikt się nie udziela w moim temacie.

 

Prace brną powoli do przodu. Zakupy w W&W ie zrobione , flok zamówiony.

A teraz szkoda gadania, fotki:

 

Zakupy:

PC311174.jpg

PC311175.jpg

PC311173.jpg

A teraz model:

PC311171.jpg

PC311183.jpg

PC311178.jpg

PC311177.jpg

PC311170.jpg

PC311177.jpg

PC311172.jpg

A na koniec mój bałagan modelarski:

PC311168.jpg

PC311169.jpg

 

Kolejna relacja w Nowym Roku, a więc szczęśliwego

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pomysł na modele wybrałeś fajny ;), ale też nie za łatwy, dlatego trzymam kciuki, żebyś dotarł do końca

 

Myślałem, że ja mam gorszy śmietnik w pokoju , ale ja mam tylko części na biurku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś miał zamiar robić unoszoną kabinę? Jeśli tak, to nie śpiesz się z klejeniem kasty w całość, chyba że masz już obmyślony sposób na mechanizm.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.