Skocz do zawartości

Liberty 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście robota pierwsza klasa.

Jeśli mogę spytać. Ta siateczka którą widać na zdjęciach świetlików. Można ją gdzieś kupić? Jeśli tak to gdzie?

Proszę o odpowiedź. Co prawda nie mam konkretnych planów co z niej wykonać ale takie rzeczy przydają się podczas waloryzacji modelu.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ją gdzieś kupić?

Nie mam pojęcia. W starych zestawach pojazdów wojskowych, firny Italieri i Tamiya dodawały takie siateczki jako element na tzw. grile; Wszyscy stosowali fototrawione więc te zostawały niewykorzystane. Ja mam kilka takich siatek, wybrałem taką z najrzadszymi oczkami.

Różne rozmiary takich siatek (oprócz dedykowanych fototrawionych) mozna dobrac w sklepach z asortymentem kuchennym (sitka, osłony palników gazowych, ew osłony kratek wentylacyjnych - tu raczej większe rozmiary).

 

a ja mam pytanko o technologię produkcji i montażu zadaszenia

To jest standardowy element fototrawiony z zestawu Eduarda. Trochę pogięty/pomarszczony aby przypominał brezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz jakąś markę?

U mnie w domciu akurat pijają Lipton.

Ale już raz Ślubna kupiła opakowanie w którym "piramidki" były z bibułki (jak zwykłe herbaty hipermarketowe) a nie z siateczki.

Ale to było tylko raz - w pozostałych przypadkach piramidki były zawsze z siateczki.

Popytaj znajomych "herbaciarzy" - nie ma sensu kupować pudełka herbaty tylko dla opakowania

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Te liny (za "sznurki" jakiś wilk morski mógłby Ci krzywdę zrobić), po ich rozwinięciu, służyły marynarzom do opuszczenia się do wcześniej spuszczonej na wodę łodzi ratunkowej... Oglądaj filmy marynistyczne - często w czasie katastrof statków i okrętów widać takie scenki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popijam to piwko. Butelkowy, niepasteryzowany "Kasztelan", ma się rozumieć...

 

Tak przy okazji, te linki to mantały (jak babcię kocham - tak się nazywają) i jak widać na fotce w jednym z poprzednich postów, mają co jakieś parędziesiąt centymetrów supły ułatwiające opuszczanie się w dół. Mantały zazwyczaj miały długość równą odległości od żurawika do linii najmniejszego zanurzenia jednostki pływającej... To tak, przy okazji... Dobre piwko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadbudówka na pokładzie.

Powinienem chyba jeszcze zaczekać bo będę jeszcze przy niej grzebał, a tak będzie mniej wygodnie.

 

Liberty_067.JPG

 

Liberty_066.JPG

 

żurawiki trzeba było zrobić od nowa

 

Liberty_068.JPG

 

tak samo niektóre ramiona dźwigów

 

Liberty_069.JPG

 

Jak sądzicie, jest możliwe, że tak (na czerwono) malowano łodzie w czasie wojny? czy też jest to już powojenna koncepcja?

Z czego była zrobiona taka łódź? metal/drewno, metal z zewnątrz - drewno w środku?

 

Liberty_070.JPG

 

lifeboat1943-5b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.