Skocz do zawartości

Neoplan Cityliner 1:24 by szakal


Szakal85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów. Święta nastały i budżet pozwolił na zakup nowego modelu. Dawno obiecałem tu relację tego wynalazku i oto ona.

Podczas budowy będę posiłkował się relacją Mark666 jeśli nie będzie miał nic przeciwko.

5406615d6ae27960med.jpg

W porównaniu z jego modelem, moje boczne ściany w o niebo lepszym stanie i potrzebna będzie jedynie lekka poprawa jednej z nich gdzie jedynie w 2 miejscach wyczuwalne są lekkie wgłębienia. Problem jest natomiast podłogą wewnętrzną która jest strasznie zwichrowana.

08fe9d33ca4c6c66med.jpg

Na zdjęciu widać jak na końcu podłoga ucieka ku dołowi, co po włożeniu do modelu powoduje odchodzenie podłogi na środku jej długości. Będzie trzeba dobrze ją docisnąć podczas klejenia.

Na koniec złożenie poszycia do kupy i porównanie z długością naczepy.

df74a163e113611cmed.jpg

cbaba9e3a94e161emed.jpg

23b216919c7526d2med.jpg

Aktualnie do prac przygotowane mam silnik i przednie zawieszenie. Co do silnika koncepcji specjalnie nie mam, natomiast zastanawiam się czy przedniego zawieszenie nie przerobić w inny sposób a niżeli zaprezentował to Mark. Wszelkie najdrobniejsze postępy w pracy będę przedstawiał na bieżąco. Liczę na liczną publikę jak również na sporo podpowiedzi. Martwi mnie jedynie malowanie poszycia i sklejenie go w całość. Ale do tego jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

swoją drogą brakuje u ofercie miejskich autobusów. Ale powodzenia ;)

A co to ma do rzeczy i jak się ma do tematu? Życzysz mu powodzenia, bo brakuje modeli autobusów miejskich?

 

Szakal85, niezmiernie się cieszę, że kolejny Neo trafił na warsztat. Będziesz go robił w kolorystyce "pudełkowej", czy masz inną koncepcję? Mocno Ci kibicuję, bo ten model jest fajny i też mam zamiar go kiedyś popełnić.

Trzymam kciuki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przemawia do mnie błękitny metalik. Ale to jeszcze nie ustalona kwestia. Jak na razie model złożony prawie cały na sucho. Martwi mnie jedynie jak to pomalować i złożyć do kupy żeby nie zrobić lipy.Prace będą szły naprawdę w żółwim tempie bo ani nie mam warunków do malowania ani nie chcę czegoś zepsuć.

 

12.00 Zabrałem się za przednie zawieszenie. Jedną stronę mam już odciętą, jak wszystko odetnę wkleję zdjęcia na forum jak to wygląda, a potem będę się głowił jak to skleić do kupy żeby miało ręce i nogi i żeby działało.

 

13.00

Cięcie skończone.

937e35baff401ed3med.jpg

e51ab7f7f3ad75cdmed.jpg

Teraz muszę wszystko przetrzeć papierem ściernym i uzupełnić braki plastiku. Potem nawiercić otwory i złożyć wszystko do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Jak na razie będę męczył się z przednim zawieszeniem i o ile pocięcie tego sprawiło trochę problemów o tyle złożenie tego w jedną całość będzie jeszcze trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Jak na razie będę męczył się z przednim zawieszeniem i o ile pocięcie tego sprawiło trochę problemów o tyle złożenie tego w jedną całość będzie jeszcze trudniejsze.

 

Spoko, ja też jak ciąłem to miałem duszę na ramieniu co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny autobus, swoją drogą brakuje u ofercie miejskich autobusów.
Zgadzam się z tym. Brakuje miejskich autobusów pewnie nie minę się z prawdą że miały by większe powodzenie a niżeli ten turystyczny Neoś.

 

Wracając do modelu jak się dobrze sprężę jeszcze dziś skończę ten upiorny przód i zaprezentuję swoje wypociny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JarekS coś taki czepliwy?? Wybacz panie Administratorze ze użyłem tego miejsca do luźnej pogawędki a nie trzymałem się sztywno tematu.

Nie chodzi o luźne pogawędki typu off-top, ale o sens zdań, jakie konstruujesz (a właściwie o brak tego sensu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Autobus swoimi gabarytami robi wrażenie , jestem ciekaw dalszych etapów. Sam może go kiedyś kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebranie przedniego zawieszenia nie sprawiło większych problemów. Problem pojawił się przy jego złożeniu. Z braku koncepcji i sił do dalszej walki zamontowałem zbiorniki i tylne zawieszenie wraz z prowizorycznym okablowaniem. Fotki później.

 

Przednie zawieszenie już na wykończeniu. Ciężko było i nie wygląda to perfekcyjnie ale lepiej już się nie da zrobić. Działa i w miarę trzyma się kupy. Zaraz je skończę i wrzucę zdjęcia z budowy i całości.

ef46f5c716cce9a0med.jpg

2b731bd617109e04med.jpg

fd611167828cae90med.jpg

608ae2d3be135868med.jpg

138fc59a1e0a15bfmed.jpg

d1b0e44ad89c1149med.jpg

 

Teraz "pod nóż" idzie silnik. Jakieś szczątkowe okablowanie planuję zrobić, ale jak to będzie przekonamy się w trakcie. Planuję zrobić otwieraną tylną klapę a więc silnik musi być zrobiony na amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobus stanął na kołach, wcześniej jednak podwozie dostało kolorek (czarny mat). W trakcie jak farba schła potraktowałem tył nożem i pomazałem tylną szybę markerem. Oto efekty.

333a7e3f09dc23fbmed.jpg

85f64e669cfc6241med.jpg

 

Jutro potnę tył w głównej konstrukcji i zabiorę się za dalsze prace przy silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz robił przygotowania do otwieranej tylnej klapy to zrób dokladne zdjęcia step by step

 

Ja zamierzam usunąć te "kliki" na osiach i zastąpić je pełnymi belkami Takie były w Internationalu i po dłuższym postoju modelu zapiekają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy robieniu tylnej klapy będę posiłkował się tym co już mamy czyli http://www.die-leitplanke.de/1-herzlich-willkommen/4-gebaut/neoplan-cityliner/ Ale i tak pokażę jak to wychodziło w praktyce. Najpierw jednak muszę porządnie wyciąć otwór i na sucho dopasować wszystkie elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dawno tu nie zaglądałem bo i czasu brakowało i chęci i pogody. Po wielu za i przeciw doszedłem do wniosku że przednie zawieszenie, a dokładniej układ kierowniczy ma zbyt duże luzy i został ponownie rozebrany na czynniki pierwsze. W między czasie zabrałem się za malowanie silnika i tu wzoruję się malowaniem jakie zastosował Mark666. Jak skończę malowanie pokażę co z tego wyszło. To samo zrobię po ukończeniu układu kierowniczego. Nie gwarantuję częstych relacji bo i składanie tego kolosa nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem bo i czasu brakowało i chęci i pogody. Po wielu za i przeciw doszedłem do wniosku że przednie zawieszenie, a dokładniej układ kierowniczy ma zbyt duże luzy i został ponownie rozebrany na czynniki pierwsze. W między czasie zabrałem się za malowanie silnika i tu wzoruję się malowaniem jakie zastosował Mark666. Jak skończę malowanie pokażę co z tego wyszło. To samo zrobię po ukończeniu układu kierowniczego. Nie gwarantuję częstych relacji bo i składanie tego kolosa nie jest łatwe.

 

Coś mi się wydaje że goni mnie jakiś Neoplan

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem zdjęcia gotowego silnika, oto i one. Tak wiem. Są pewne niedociągnięcia, ale już je poprawiłem min. malowanie zbiornika cieczy chłodzącej. Teraz pora zabrać się za ten układ kierowniczy. Część elementów już mam przygotowane ale do końca jeszcze daleka droga.

3131368fc1aaffe1med.jpg

9c034cd4ab468c69med.jpg

119a6c3e026a88c4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace nad Neosiem posuwają się dalej. W końcu po długich żmudnych pracach nad przodem autobus stanął na wszystkich 6 kołach. Oto rezultaty tych prac.

e1d622b939a8f459med.jpg

70be5fd64636ee1emed.jpg

04138c15e677bd1cmed.jpg

91edf3a5bd5170demed.jpg

 

 

Teraz kolejnym krokiem będzie instalacja podłogi autokaru, silnika i zabudowy części silnikowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w dalszym ciągu się posuwają. Powoli ale do przodu. Aktualnie kończę walkę nad schodami, staram się przygotować wszystkie elementy wnętrza by potem spokojnie całość złożyć do kupy. Jak złożę wszystkie ścianki do kupy i pomaluję przedstawię wam jak się to wszystko prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w dalszym ciągu się posuwają. Powoli ale do przodu. Aktualnie kończę walkę nad schodami, staram się przygotować wszystkie elementy wnętrza by potem spokojnie całość złożyć do kupy. Jak złożę wszystkie ścianki do kupy i pomaluję przedstawię wam jak się to wszystko prezentuje.

Działaj, działaj. Ale chyba za wcześnie wcisnąłeś koła na osie. Będzie trudno je zdjąć do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodu już nie będę ruszał. Był kilka razy malowany i dość ciekawie wygląda. Boki z kolei jeśli zajdzie potrzeba pomaluje jedynie w obrębie drzwi i klapy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.