Skocz do zawartości

relacja z budowy BISMARCK-a


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

 

Swojego czasu dość mocno siedziałem w RC - co prawda w samochodach, ale troche tematu się ogarnęło

Generalnie Graupner jest dobrą i szanowaną wsród użytkowników firmą jeśli chodzi o RC, także o te wszystkie komponenty moim zdaniem możesz być spokojny.

 

Jedynie niewyględna zdaje się być sama aparatura wraz z odbiornikiem. Nie wiem co to za firma, pierwszy raz widzę coś takiego. Czy ją zmieniać? - to zależy.

 

Nie wiem czy oprócz tego modelu chcesz dalej bawić się w RC, jeśli tak polecam zainwestować w coś lepszego - Futaba, Hitec, lub wspomniany już Graupner. Kupując taki aparatury, ew. kolejne modele wyposażasz już tylko w dodatkowe odbiorniki i możesz śmigać którym modelem chcesz, bez zbędnego przekładania bebechów za każdym razem

 

Kolejny plus takich aparatur to to, że posiadają przeważnie kilka kanałów - czyli możliwość do popisania się dla konstruktora - światła, ruchome wieżyczki, otwierane luki - co tylko wyobraźnia podpowie

 

Jedyny minus (chyba dość oczywisty) - cena :/ Taka apka to wydatek rzędu 500 zł, górnej granicy cenowej oczywiście nie ma.

 

Jak byś miał jakieś pytania - chętnie pomogę w miarę możliwości.

Powodzenia w budowie.

 

Jeszcze słowo wyjaśnienia, cały mój wywód o aparaturze opiera się na moim zdaniu i zdobytej wiedzi oraz opiniach innych użytkowników. Jeszcze raz powtarzam iż posiadanej przez Ciebie aparatury nie znam, co nie znaczy, że jest zła. Możliwe, że to również jakaś dobra firma i dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

więc... model który robie to model z którym sie porwałem jak z młotyką na słońce:) ale w dobrym tego słowa znaczeniu, model będzie zrobioby jak powinien być wyglądać czyli stać albo pływać, z przewagą na pływać, narazie moja zabawa z aparaturą jest w powijakach, ale w planach jest przeżucenie sie na zakupowanie modeli przeważnie samochodów ciężarowych i instalowanie w nich aparatury rc i mieć z tego frajde, także Twoja wypowiedź jest bardzo przydatna i w przyszłości napewno sie odezwe. Z tego co piszesz to najlepsze jest chyba to żeby mieć jedno radio do wszystkich modeli żeby nie przepłacać, ale najpierw kończe statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z tego co piszesz to najlepsze jest chyba to żeby mieć jedno radio do wszystkich modeli żeby nie przepłacać...

 

Jest to chyba najwygodniejsze rozwiązanie w przypadku posiadania kilku modeli(choć oczywiście niekoniecznie najtańsze). Dodatkowym plusem jest obycie z tylko jedną aparaturą, co na pewno pomaga w opanowaniu każdego nowego modelu.

Kupując markową aparaturę przede wszystkim nie będziesz miał problemów z dokupieniem dodatkowych odbiorników, no i pewność, że będą ze sobą współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Uwaga Uwaga! okręt zmienił miejsce dokowania do nowo wyremontowanej stoczni (kiedyś wspominałem o remoncie) weekend będzie pracowity

Super... Mam nadzieję że następne zdjęcia będziesz wstawiał zgodnie z regulaminem forum... Czyli co najmniej tak...

 

 

obraz3.jpg

obraz4.jpg

obraz10.jpg

 

Jak widać to nic trudnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam będzie to piękny model!! Też mam te 140 gazetek z częściami i od nowego roku zaczynam zabawę z tym kolosem na razie jestem na obijaniu modelu pierwszym i drugim poszyciem. Może nie długo podzielę się wynikami mojej pracy. a chciałbym się spytać czym robiłeś kadłub (to czerwone) przed nałożeniem szpachli??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się spytać czym robiłeś kadłub (to czerwone) przed nałożeniem szpachli??

zwykła podkładówka, dla niektórych "minia" teraz po szpachli nałożoną mam siwą podkładówke, zdjęcia pokaże później

 

grzechu79 napisał:

potrzebuje jakiegoś nowego hosta na zdjęcia - macie jakieś ulubione i darmowe (może jeszcze są takie)

photobucket.com

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam Panów jestem Bartek i też sklejam bismarcka 1:200 z hachette jestem aktualnie na 128 zeszycie czyli na malowaniu kadluba widze ze pare osob sie znalazlo ze skladaja ten model cieszy mnie to bardzo , ogolnie to ja tez skladam pierwszy raz taki model ale nie chwalac sie niezle mi idzie zapodalbym nawet fotki moje jak by ktos chcial moge wyslac na maila , ogolnie tez potrzebuje jeszcze porad od tych co go moze juz skonczyli badz konxcza ale sa dalej niz ja , chociaz te osoby co sa na wczesniejszych etapach moze ja cos podpowiem ,chetnie pomoge najlepieij piszcie do mnie na GG: 1518327 , teraz pare slow o samym modelu : im blizej konca stwierdzam ze jest pare niedociagniec jezeli chodzi o chronologicznosc skladania go badz malowania niektore elementy mozna malowac pozniej co by znacznie ulatwilo sklejanie modelu , jest pare bledow projektantow tego modelu w tym przypadku firmy "amati" ale jak juz napisal grzegorz wczeniej "nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne w wykonaniu" , pomimo tego moim zdaniem sklejanie tego modelu to moja zyciowa przygoda i nie ukrywam ze bedzie sie czym chwalic , aha chcem jeszcze dodac ze sklejam go sam a, jestem osoba niepelnosprawna i mam 23 lata :P jak cosmoge przeslac pare fotek z mojego dziela , prosze piszcie swoje wrazenia i porady odnosnie tego modelu

POZDRAWIAM, Bartek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.