Skocz do zawartości

relacja z budowy BISMARCK-a


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim będziesz malował elementy drewniane to doradzam najpierw je zaimpregnować bo późiej mogą być widoczne słoje. Co do klejenia blach do drewna nie mam w tym praktyki więc nic nie doradzę w tej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam po przerwie i jak zwykle troszku fotek

e3e1a468c9787377m.jpg 3d4331186bbd7bd7m.jpg 6527d57ade2dbf5cm.jpg 3c006c6ef00f439bm.jpg 90a96777805e6008m.jpg 3cd04bb220b48a5dm.jpg c1b9267610a55976m.jpg 54f1393b06fc12dem.jpg 410e2a17a90767d1m.jpg 61dc78506a8c2da7m.jpg

za dwa numerki koniec drugiego poszycia potem szpachelka, szlif, szpachelka, szlif, podkładzik, szlif itd. itd...

aa!! i oczywiście słucham opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

dzięki koledzy za cierpliwość ale ta przeprowadzka troche się ciągnie, kupili my chyba "kota w worku" podłogi do wymiany ściany do wyprostowania:) kable wymienić na miedziane, i jeszcze wiele innych robótek, a tego jest troche (200mkw) także pierwsza relacja będzie chyba dopiero w sierpniu :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Czołem koledzy modelarze.

Już dawno miałem ochotę wejść na stronę i coś napisać. Ja też męczę się nad modelem Bismarcka i jeatem już przy 87 zeszycie. jak na razie idzie dosyć dobrze. Chciałbym bardzo podzieńkować Agnieszce za wskazanie strony zagranicznej, to ni bardzo pomaga w budowie okrętu. Duże dzieńki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooo. No wygląda to całkiem całkiem ciekawie. Rozumiem że to tak odmiennie, tak inaczej robić taki model ale zastanawiam się tylko czy nie sensowniej (nie mówiąc już o tym że taniej i szybciej ) byłoby poskładać Bismarcka od ze starego, dobrego kartonu? Ale są na tym świecie maniacy, fani i fanatycy więc i tak wielkie brawa ode mnie już za samo podjęcie się tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich którzy piszą i obserwują moje poczynania ale musicie jeszcze troszke poczekać na fotki, mogę tylko napisać że sumiennie kolekcjonuje kolejne numery (aktualnie 95 czy coś koło tego)a budowa stanęla na 50 ) inne obowiązki i brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam grzechu79 szukalem w necie jakichs informacji na temat modelu Bismarck z kolekcji Hachette i natrafilem tu na ciebie. Ja ten model , ta gazete prnumerowalem i dostaje po 4 zeszyty miesiecznie co prawda skladanie zaczolem dopiero 3 tygodnie temu, ze wzgledu na przeprowadzki i wiele innych zajsc nie umialem zaczac budowy wczesniej. Patrzac na twoja praca "chyle czola" u mnie wyglada to znacznie mniej dokladnie bycmoze ze wzgledu na to ze elementy ze sklejki tyle lezaly w kartonach i troche je powichrowalo,wiec mialem trudnosci z ich spasowaniem. No i co ciekawsze jest to moj pierwszy tak duzy model. W szkole podstawowej kleilem z papieru potem mialem wiele lat przerwy i teraz rzucilem sie na Bismarcka. Brak odpowiedniego miejsca do pracy i brak doswiadczenie uwidocznaja sie w efektach mojej pracy. No ale coz postaram sie jakos wyjsc z tej budowy z twarza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój "życiorys" modelarski przebiegał podobnie: pierwszy kontakt w szkole podstawowej póżniej długo długo nic a pózniej odrazu rzut na taśme duży i skomplikowany model. z bismarckiem też podobnie, robiłem do któregoś numery potem przeprowadzka i od miesiaca dopiero zacząłem kleić dalesze nr . Pośpiech to jest chyba najgorsze co może być w modelarstwie, a przed nami long long way:) pozdrawiam. ps wrzuć jakieś foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grzechu79 przy numerze 72 w instrukcji budowy w momencie mocowania elementu 543 mam maly problem. na fotce widac ze barierki wystaja po za element ze sklejki u mnie ta sklejka nie jest skrucona bo miala wystawac troche sie tu pogubilem i nie wiem jak to teraz ma byc czy skrucic ta sklejke tak jak na zdieciu w instrukcji budowy 72 jest pokazane czy zostawic . a jak to wyglada u ciebie.odpisz jesli mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie bedziecie mieli mi za zle ze tak tu namieszalem i porozrzucalem wszystko ale pierwszy raz dodawalem fotki na forum i mam nadzeje ze zostanie mi to wybaczone

Podlaczylem sie do grzecha79 (za jego zgoda) i postaram sie tez pokazac pare fotek z tego co mi sie tu udaje sklejic do kupy

 

f43ba42fa4706975m.jpg 70470ea700d341d7m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.