Skocz do zawartości

relacja z budowy BISMARCK-a


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

hejka

kolejna dawka malutkich szczegółów

ccb884408dfb2c39m.jpg 3b162f1cd26e9600m.jpg 6ba9b46776ecd95dm.jpg

7cf303c98269b16cm.jpg 36f4b8f6b8054254m.jpg c10a4ae822ad1299m.jpg

jak ktoś ma jakieś uwagi to prosze pisać bez obaw, że sie zniechęce

no i do rzeczy. mam zamiar kupić aparature np coś takiego

cf95be6ea32577efm.jpg

może napisze pierw co chce aby działało na statku:

no wiadomo przód tył, lewo prawo, radar żeby się kręcił może jakieś światła (jeżeli są w tym modelu) obrotowe działo chociaż jedno, no i żeby cóś strzelało

6 kanałowa aparatura powinna starczyć (przyjmując że jeden kanał to przód-tył, drugi to lewo-prawo, trzeci to np obrotowy radar, czwarty światła, piąty działko no i szósty żeby coś wystrzelić ) tak sobie obliczyłem na chłopski rozum. i jeszcze jedno czy taki nadajnik sprzedają razem z odbiornikiem i czy jeden nadajnik można wykorzystać do innych modeli. może być odpowiedź na privie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... radar żeby się kręcił ...

Grzegorzu - na Bismarcku nie było radaru który się kręci To troszkę inna technologia niż ta obecnie stosowana na morzu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

po dłuższej przerwie, ale sami wiecie, praca, praca i praca i coraz mniej wolnego czasu. Przedstawiam kolejną dawkę zdjęć, jak ktoś ma jakieś uwagi to pisać pisać

a673170a3cb51e1bm.jpg 063da2818b1f308em.jpg def6c600ae0dd45dm.jpg d5748c502b699473m.jpg

328b03e3cad263fbm.jpg 503cb93fcfaec427m.jpg 1e425b6942e47706m.jpg bcec93a1b657a9f5m.jpg

a tutaj mój sposób na przyciskanie listewek do siebie

a92fe3b8275666a1m.jpg eca3f26b6cd13e21m.jpg 7149552c105c011fm.jpg de698472182b6774m.jpg

a82d1c7fbc18c6b5m.jpg 3e7678f48c733fa1m.jpg f161e9dd01eddf69m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam po dłuuuuuuuugiej przerwie

31fe6c43adedd16dm.jpg aa8e79161a7c4beam.jpg d2a255da6d874d05m.jpg

740035d559544463m.jpg 8cf213d423fc44b5m.jpg 895574c9bdaa0e32m.jpg

tutaj prosta podstawka

973c54e2786c231am.jpg

pozdrawiam wszystkich odwiedzających i może odezwe się znowu za miesiąc

PS zostało jeszcze tylko 115 numerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dłuzszej przerwie i widze po dacienadania postu że na nic chyba bedzie moja odpowiedż jeśli chodzi o pokład to mozna go na stałe przykleić albo przykręcić jeśli nie montuje sie sterowania a jeśli chodzi o poszycie kadłuba to mniej więcej wszystko wychodzi do tej pory dobrze, zobaczymy jak to sie bedzie miało do szpachlowania, spasowania z pokładem i malowaniem. pisałeś coś o zwichrowanych elementach, jeśli tak no to trzeba sobie radzić u mni jak dotychczas wszystkie są proste elementy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadbudówkę przednią na zdjęciu ułozyłeś odwrotnie.tył na przód.

 

Jak to przeczytałem zastanawiałem się o co dokładnie chodzi zanim zobaczyłem ostatnie zdjęcie Włąściwie to trudno tutaj mówić o przedniej czy tylnej nadbudówce, chyba że, jako linie podziału uznamy katapulte

Grzesiek - czeka cię sporo szlifowania i dopasowywania ale Ty napewno sobie z tym poradzisz. Tutaj mam na myśli kształt nadbudówek. Nie będę teraz Ci mieszał ale w chwili wolnego czasu oraz jeśli będziesz chciał opiszę o co chodzi

Przepraszam, że się tak czepiam ale wydaje mi się że za 3000 peelenów ten model warty jest wykonania zgodnie z tym co kiedyś istniało naprawdę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... nadbudówki zaczynają się już pojawiać, nieźle

już myślałem, że o nas zapomniałeś

nie nie nie

Nadbudówkę przednią na zdjęciu ułozyłeś odwrotnie.tył na przód.

narazie tylko tak położylem, co by troszke przypominało więcej niż do tej pory

Grzesiek - czeka cię sporo szlifowania i dopasowywania ale Ty napewno sobie z tym poradzisz. Tutaj mam na myśli kształt nadbudówek. Nie będę teraz Ci mieszał ale w chwili wolnego czasu oraz jeśli będziesz chciał opiszę o co chodzi Smile

witam. narazie zajme sie kadłubem, tu też jest co szlifować, no i szpachli trzeba położyć pierw troche, co nie?. na początek jeśli możesz doradzić to powiedz czy na kadłub będzie nakładana jeszcze jedna warstwa listewek czy to będzie trzeba juz modelować i szlifowac pod malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakieś dobre plany. W tej skali można bez większych problemów zrobić wiele samemu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek jeśli możesz doradzić to powiedz czy na kadłub będzie nakładana jeszcze jedna warstwa listewek czy to będzie trzeba juz modelować i szlifowac pod malowanie

 

Oj tutaj Ci nie doradzę bo to chyba zależy od tego co w tym zestawie jest, mój Bismarck to zupełni inny model (kartonowy GPM). Natomiast jeśli się zastanawiasz czy dać jeszcze "od siebie" jedną warstwę to powiem, że to co jest teraz wygląda mi na wystarczające. Tak jak napisałeś szpachla, szlifowanie, szpachla itd.. Napewno jeśli uznasz, że kadłub jest w miarę gładki, będziesz musiał położyć "testową" warstwę podkładu celem upewnienia się czy nie ma jakiś baboli. Z doświadczenia wiem że na 99% coś się znajdzie do poprawki

 

 

kup sobie jakieś dobre plany. W tej skali można bez większych problemów zrobić wiele samemu.

Pozdrawiam i trzymam kciuki

 

No włąśnie tutaj się zastanawiam jak będą w tym modelu wykonane detale. Jeśli wydawca się postarał, możliwe że nie będzie trzeba niczego dorabiać czy też modyfikować. Myślę, że za tą cene elementy takie jak np. dźwigi,katapulty, trapy etc.. będą metalowe. Gdyby tak się nie stało można zawsze dokupić blachy do kartonowego modelu np GPM'u. Pożyjemy zobaczymy Narazie jest jeszcze za wcześnie by się doczepiać detali - Grzechu dawaj sporo zdjęć a jak coś wypatrzymy to napewno się o tym dowiesz

Pozdrawiam i również trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych stronkach już można trochę wybiec w przyszłość:

 

http://www.subifa.de/heftvorschau/die_bismarck_aktuell.htm

 

http://bismarck.oehm.net/index.php?ta=conhtml&obj=aufbauten2&st6=z&stnr=6&sp=2&titel=Aufbauten+-+Teil+2%5BNEW%5D

 

Jak widać wszystkie detale fototrawione. Tylko jak to potem malować....

Ładnie też rozwiązano deskowanie pokładów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczałem,że ten bismark jest taki fajny. Z tego co podesłała Agnieszka wynika,że zabawa dopiero się zaczyna !!!!!!!!

SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych stronkach już można trochę wybiec w przyszłość:

Dzięki Agnieszka za te linki Pryznam się że nawet nie szukałem

Muszę sie zgodzić ze spitonem że fajknie to wygląda, powiedział bym nawet - reweacyjnie. Ciekawi mnie natomiast "twór" jaki powstanie z połżaczenia drewno - metal

Dobra już nie marudze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zostana drewniane pokłady i metalowe nadbudówki to efekt będzie super!! Ciekaw jestem czym na koniec pokryty będzie kadłub :-))

Coraz bardziej mnie ta relacja ciekawi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam

na pokładzie są juz części z 34 nr a w gotowości czekają już 35 i36 no i jutro 37 czekam znowu aż się troche uzbiera. tak na marginesie - pare postów do tyłu, koleżanka agnieszka podesłała linki do zejefajnej stronki o tym modelu, możesz podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie forumowicze

odpowiedzcie mi na pytanie bo mam wątpliwości: przegladajac stronke http://www.subifa.de/heftvorschau/die_bismarck_aktuell.htm zauwazylem że będą metalowe czesci np: http://www.subifa.de/heftvorschau/die_bismarck_h68.htm - jak to sie ma do malowania kadluba, pokładu czy innych cześci ze sklejki. pytanie kieruje bardziej do weteranów modelarstwa. czy mozna pomalować teraz czy dopiero po przzyklejeniu metalowych części, jeżeli można to jaką farbą żeby dało sie przykleic na nią inne części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.