Skocz do zawartości

relacja z budowy BISMARCK-a


grzechu79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wcale sie nie łamie tylko ten okres czekania, ale za to można wszystko zrobić dokładnie jak rolls royce

Dokładnie, tak jak mówisz czasu masz dosć sporo aby dopieścić wszystko na ostatni guzik, ale i ja na Twoim miejscu zamówił bym prenumeratę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
:sos: powiedzcie mi moi mili jak to sie nazywa i gdzie w inecie można to dostać, potrzebuje właśnie do tej czynności co widać na zdjęciu(to jeszcze nie mój) c18a751abaeee67bm.jpeg

Zaciski takie są dostępne w różnych rozmiarach, najprędzej kupisz je w jakimś markecie (Obi), osobiście ostatnio kupiłem sobie w Real'u, także często widywałem je na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Sorki, że nie tyle to trwało, ale dopiero teraz dotarłem do maila modelarni. Mam nadzieję, że jest sprawdzany co jakiś czas. Możesz śmiało pisać do Pawła Dejnaka. Jest instruktorem w modelarni i ma bardzo dużą wiedzę w temacie RC i ogólnie modelowania.

 

zpmmdk@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Sorki, że nie tyle to trwało, ale dopiero teraz dotarłem do maila modelarni. Mam nadzieję, że jest sprawdzany co jakiś czas. Możesz śmiało pisać do Pawła Dejnaka. Jest instruktorem w modelarni i ma bardzo dużą wiedzę w temacie RC i ogólnie modelowania.

 

zpmmdk@op.pl

dzięki pretorian napewno skorzystam z porad i dzięki za linki do tego co szukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wyszedł 5 numer (jeszcze 135:))oto następna dawka zdjęć

20a81b4f2f26f68dm.jpg

64a4659653299bbcm.jpg

4cbf52a60468f52fm.jpg

73d2640251f3e7cfm.jpg

53e4e5018b44a06fm.jpg

54b02b558f943bf4m.jpg

fd3ed523a5618133m.jpg

i na koniec mam pytanko do odwiedzających ten temat: czy ktoś jeszcze robi bismarck-a czy wydaje mi sie że jestem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi robi ale z kartonu + blachy

Zwariował bym jak musiał bym czekać na każdy numer i łącznie zapłacić za to przeszło 3 kafle ale obserwuje i przyznaje że ciekawie to wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie ciężko wskazać cokolwiek bo to dopiero szkielet

Jedyne co mi się teraz nasuwa to wcięcie nad pancerzem burtowym - w końcu ktoś zauważył że jest ono skośne a nie płaskie (co często spotyka się w modelach kartonowych) jednak mam wrażenie (być może to moja wyobraźnia ) że jest ono nieco za wysoko. Powinno znajdować się mniejwięcej w połowie poszycia burtowego. To jednak zapewne wyjdzie dopiero po obklejeniu szkieletu.

Kurde nie zdecydowałem się na kupno tego modelu bo nie chciałem czekać, a i tak czekam tylko że na kolejne odcinki Twojej relacji

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dalsza relacja już w środe ale teraz mam dwa pytanka:

1. przeglądając internet w poszukiwaniu zdjęć modelu z drewna nigdzie nie moge znaleźć dalszych relacji (zdjęć) powyżej pokładu. Jak Wam sie żuci coś w oczy to podeślijcie linki

2. mam w planie spróbować wykorzystać ramki po elementach, chodzi mi oto żeby zrobić jakoś kopie elementów. podpowiedzcie jak to można zrobić, wypełnić czymś (mam na myśli żywice) czy jakoś inaczej, pomóżcie

29c966b7a6dbd355m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

2. mam w planie spróbować wykorzystać ramki po elementach, chodzi mi oto żeby zrobić jakoś kopie elementów. podpowiedzcie jak to można zrobić, wypełnić czymś (mam na myśli żywice) czy jakoś inaczej, pomóżcie

29c966b7a6dbd355m.jpg

 

Odrysować na kartonie aby potem w taki sam sposób odrysowywać kontury na kolejnych "deseczkach". Można zrobić fajne szablony z tego.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by to skserować, potem podkleić na tekturą i wyciąć skalpelem albo na sklejkę i wyciąć wyrzynarką?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

no musze wam powiedzieć że posiedziałem wczoraj nad ramkami, zrobiłem zdjęcie, wrzuciłem do corela, obrobiłem na rys wektorowy i wyszło coś takiego:

ba241fac675d9292m.jpg

dopasowałem do ramki i nawet pasuje.

Widziałem na allegro jak ktoś sprzedaje usługi cięcia laserem sklejki (1zł = 20cm) ale chyba za drogie to bedzie więc skorzystam z oferty kata

efekt chyba dobry ale ciężka praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie skalpelem wcale nie jest takie trudne i ciężkie jak by sie mogło wydawać. Trzeba tylko mieć dobre narzędzia. Polecam skalpel firmy Olfa typu AK-3, kosztuje kolo 20 zł, w zestawie jest 30 zapasowych ostrzy. Proste odcinki wycinasz po linijce(najlepiej metalowej), ale nie od razu, lepiej jest przeciągnąć skalpel z małą siłą kilka - kilkanaście razy. Łuki wycinasz albo z wolnej reki tak samo jak proste , albo metoda na dzięcioła, wbijając ostrze samym czubkiem miejsce koło miejsca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podana przez Ciebie strona to po prostu POTĘGA. Wszystko tam można znaleźć, przez historię, wszystkie kamuflaże z historii niemieckich pancerników, masa zdjęć, planów, opisów...

 

A to już jest w ogóle hit:

 

http://www.bismarck-class.dk/shipmodels/german_models/admiralgrafspeeterra.html

 

Odnośnie Twojego Bismarca - wygląda świetnie! Nie mogę się już doczekać elementów pokładu, bo mam w planach waloryzację Bismarca 1:400 z Hellera i jestem ciekaw jak będzie rozwiązane kilka moich problemów w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.