Skocz do zawartości

MAN M90


Dzacek1841

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym temacie chce prowadzić relacjie PROSIĆ O RADY jak zbudować model mana M90 z zestawu od mana f2000, do niego chce z curtan trailera zbudować 1 osiową firankę.

Całość chce zrobić na low-deck, tu moje pytanie, czym kleić gumę? dobra będzie kropelka? i o ile i gzie skrócić ramę jak chce zrobić ciągnik z kabiną day cab, pewnie również silnk jest mniejszy w modelu M w stosunku do modelu F ? , Pozdrawiam

 

tyle udało mi się dzisiaj zrobić:

obraz3ch.jpg

 

obraz4mj.jpg

 

Kupione modele na dawców organów ;)

 

italeri-man-f2000-4.jpg

 

ITA%203809%20Curtain%20side%20trailer.jpg

 

Zacząłem od kabiny zrobię kilka podzespołów, i przymierze o ile można skrócić ramę i w których miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gumę sklepisz butaprenem ;) Co to zmiany na M90( chodź pierwszy raz się z tym spotykam) to potrzebny jest Tobie inny zderzak tylko nie wiem teraz czy taki sam jak z F90. Rama raczej jest taka sama, przesuń tylko mocowanie kabiny do przodu. Silnik zapewne jest mniejszy ten z F ma 12 litrów mniejszy będzie miał około 9L ale dalej to będzie 6 cylindrów a różnica w wielkości będzie naprawdę nie znaczna. Podaj fotkę oryginału bo nie mam pojęcia też jak wygląda M90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak od F90 już przyciąłem, może odcięcie jednego cylindra od silnika pomoże, ale nie widziałem jeszcze jak wygląda m90 pod maską, chociaż na pracwojazdy ćwiczę na modelu M90 właśnie :P

 

M90 to mniejszy brat F90

chce zrobić wersje z kurnikiem, a rama pod skróconą kabiną będzie chyba zbyt długa mi się wydaję.

 

tak to się prezentuje na żywo:

 

200904072110.jpg

 

1276d.jpg

 

tu na lawecie, porównanie z modelem F

 

file0108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy projekt!Też chciałem zrobić MAN-a F90, ale uznałem, że to przekracza moje możliwości oraz umiejętności.;)

 

No nic, tylko życzyć powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę rama jest zwykła, tylko kabina mniejsza. Silnik jest raczej 6 cylindrowy z racji wyrównoważenia i mniejszych drgań. Deska rozdzielcza jest już z F90 w środku to nie musisz nic zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica ma duże logo, w Manie Którym jeżdżę jest mały napis man w kółku:P jak się umówię na jazdy zrobię kilka zdjęć :P

 

obraz7i.jpg

Kabina będzie zielona z chyba czarnym paskiem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic? a mi się wydaje że wiele, silnik jest niestety za duży na taki mały model jak seria M, zobacz na błotniki i schody? w modelu F są zintegrowane ze zderzakiem a w modelu M z kabiną, chyba zrobię model F90 z mała kabiną i kurnikiem zęby ukryć zbyt wysoki dach, i na low deckach. Jak ktoś bywa w pozaniu lub ma zdjęcia podobnych zestawów 3 osiowych mega, jak np: Poznańskie Panopy, prosił bym o jakieś zdjęcia naczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No silnik to oczywiste że jest mniejszy bo jak by taki tam wlazł :] No i tu też masz racje ale wielkość zderzaka jest ta sama i rostaw stopni też tylko tak jak mówisz że nie są przymocowane do samego zderzaka tylko do nadkoli Kolego jeżeli chcesz fotki M90 tu je masz http://www.lkw-infos.eu/images/lkw_hersteller/man/m90/teil-1/M90%20Teil%201/slides/MAN-M90-12232-weiss-DS-201209-01.html?show_param=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ta pierwsza fotka to jest F90 druga to M90 które robisz a trzecia to F90 oby dwa

 

Pierwszy to zdecydowanie M90, a wiem, gdyż znam byłego użytkownika tego Mana - on wiedział co ma w dowodzie wpisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja.

Zdjęcia trochę duże, nie miałem czym pomniejszyć.

Rama Pomalowana, postaram się poduchy matowym pociągnąć jak sięgnę pędzelkiem

img0523dc.jpg

 

Skrzynka na akumulatory i 2 zbiorniki do poprawki, przy słabym świetle malowałem :P

img0524i.jpg

 

Wnętrze kabiny, myślałem nad jakimiś zasłonkami.

img0528dj.jpg

 

Trochę naciapanę

img0527xh.jpg

 

Pomalowana kabina

 

img0525uo.jpg

 

img0526pp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paintem też można zmniejszyć fotki, a jeśli nie to jest też taka opcja jak miniaturki...

 

Czym maskowałeś ten pasek na kabinie? Taśma przemokła czy za szybko zerwałeś i popłynęło?

 

 

Nie chce się mieszać, ale czy nie za szybko? Koledzy potrafią tygodniami pracować nad szlifowaniem kabiny i kładzeniem kolejnych warstw lakieru, a Ty w ciągu dwóch - trzech dni skleiłeś i pomalowałeś. Podkład chociaż dawałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie, po sensacjach z naczepą od ducati team dałem sobie spokój z podkładami, zielony ładnie pokrył, maskowałem taśmą którą zbyt szybko zerwałem :P

 

o paincie zapomniałem, następnym razem go użyję Dzięki.\

 

Wnętrze do kabiny już włożyłem i zacząłem ramę od naczepy

 

Będzie trzeba zawieszenie obniżyć, opona próbnie robiona na low deck, mam jeszcze kilka na zmarnowanie:P mam nadzieje zę zdążę się nauczyć robić małe kółka, przejeżdżam temat scanii lawety i podpatrzyłem patent(Dzięki autorowi tematu kim kolwiek jesteś bo nie mogę sobie nicku przypomnieć)

 

img0530bw.jpg

 

img0529h.jpg

 

Firany są, i mały plakat na tylnej ścianie :P

img0531re.jpg

jest stopień do pomocy przy wchodzeniu do kurnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dzacek!

W końcu znalazłem ten wątek! Pamiętaj, starannie, bez pośpiechu i będzie następna maszyna do kolekcji. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł za Farbę

Poszła już na koła, potem jeszcze klosze nią pomaluję i przyda się do wielu pierdółek

Poduchy pomalowałem matem, opon jeszcze nie zakładałem bo kółka świeżo pomalowane

img0534ms.jpg

 

img0535u.jpg

 

Niestety z mojego lenistwa nie przerobiłem zawieszenia i silnika, więc powstanie model MAN`a serii F

img0533b.jpg

 

img0532q.jpg

 

Nie do końca mam jeszcze opracowany pomysł na kurnik, ale pracuje nad tym Ojciec robi kadłuby okrętów to z nim zagadam jak będzie

 

Ps: Powodzenia z mackiem Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma sprawy. Bez srebrnej farby jak bez ręki.

 

Szkoda, że zmieniłeś koncepcję. A ja się biorę za moje bejbi, mam nadzieję, że jutro będą pierwsze zdjęcia po przerwie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice modeli M i F były zbyt duże a mocno to i tak część osób tu zaglądających nie odróżnia tych dwóch modeli ciężarówek

 

Zawiesenie trochę obniżyłem ale nadal wydaje mi się zbyt wysokie,

img0548n.jpg

 

Porównanie z modelem klejonym wiele lat temu

img0542rj.jpg

 

img0543f.jpg

 

img0546vq.jpg

 

Koło zapasowe chce przenieść do naczepy, i w jego miejsce na ramie powiesić dodatkowy zbiornik paliwa.

img0547oh.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Widzę, że praca wre... Czy to już są te pocięte opony? Srebrne koła wyglądają lepiej niż czarne Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za mało z założenia zestaw 3 osiowy, idealny do przewozu materiałów wielkogabarytowych i zarazem lekkich, nie wiem skąd jesteś, ale często bywając w Poznaniu widuje podobne zestawy PANOPy na midlumach z naczepą krone, wożące podzespoły samochodów do zakładów VW na Antoninku bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ojjjjj do remontu mam kilka tych ciężarówek sklejonych za dziecka :P

 

nie chce ich od nowa odbudowywać, takie pamiątki z lat dzieciństwa, ale lusterka koła poprzyklejać odkurzyć.

 

 

Naczepa będzie normalnie firanka,

P1070707.jpg

 

Coś takiego, pod sollnerowskimi midlumami jeżdżą jednoosiowe naczepy.

 

Pozdrawiam Jacenty

 

Ps: Dzisiaj niewielkie postępy, układ kierowniczy zgrzany i przyklejony zbiornik będzie gimnastyka z tylnym zawieszeniem kabiny :P

 

img0550du.jpg

 

img0551w.jpg

 

Dopiero zauważyłem że w zestawie brakuje standardowego tłumika manowskiego, są w zamian kominy, i chyba je użyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update:

trochę podłubałem pomalowałem niestety znowu dosyć niechlujnie naczepę ;/

Pomarańczową farbą (revell) pomalowałem światełka obrysówke i kierunki, niestety gaśnice słabo pokryło, dam jeszcze jedną warstwę

oba zapasy w koszu, błotniki przyklejone chyba prosto/

img0554t.jpg

 

Dodatkowy zbiornik, bliźniaki i błotnik wyszły całkiem estetycznie, jestem z nich dumny

img0555xp.jpg

 

Przednie koło:

img0556nr.jpg

 

img0557p.jpg

 

2 pomarańczowe paćki na kabinie ;|

img0558q.jpg

 

img0560th.jpg

 

img0553qz.jpg

 

najświeższe, niestety z telefonu

obrazija.jpg

 

Pozdrawiam Jacenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na oponie z tyłu widać klej??

Ogólnie pomysł na model bardzo fajny i przyjemny, ale gdybyś robił go powoli to na pewno wyszedł by o wiele lepiej. Maluj spokojniej, używaj lakieru bezbarwnego i poleruj karoserie nie będziesz mieć widocznych "niedoskonałości" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.