Skocz do zawartości

MAN M90


Dzacek1841

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zdjęcie jak na komórkowe niezłe, rejestracja wydaje się być nawet Poznańska, ale to nie ten typ co robię

 

Zderzak wklejony:

 

img0561bi.jpg

 

img0562v.jpg

 

img0563dr.jpg

 

Miechy tarcze i zaciski pomalowane

 

img0564s.jpg

 

niestety po przymiarce opona haczy o poduchę ;|

 

Wkleję obrysówki do naczepy i zrobię zdjęcie całości.

Ruszają prace nad kurnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po mieście jeździ Mercedes 1222 z tych czasów SK ale nie wiem czy to ten sam typ. Właśnie z jedno osiowka ale szczerzę mówiąc nie wiem co wozi. Bo styropian wożą tandemy ale przyczepa ma kola jak od większej przyczepki, rama wygląda jak drabina delikatna jest bardzo, a solówki to tez małe many( idą na objętosciówkę) W sumie nie wiem po co to piszę ale już się rozpisałem to szkoda mi usuwać. Kominy wyglądają tutaj okropnie, może kurnik je zakryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że model robisz na "odpieprz" bo gdybyś się przyłożył to wyszedł by fajny.

Nie ppdoba ci sie? Napisz czemu;)

co nie tak z szybami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miliard razy przyglądałem się szybą i nie mam co do nich zastrzeżeń.

 

Dzisiaj po odwiedzinach mojego Przyjaciela Pawła, posilając się jego radami zabrałem się za budowę sleepera na dach szoferki.

Dotychczasowy postęp prac mnie zadowala i satysfakcjonuje ;]

 

img0586v.jpg

 

img0587r.jpg

 

img0585jd.jpg

Zdjęcia dobrzę nie oddają kształtu kurnika, niestety podkładem nie da się pomalować :P

 

chyba czoło będzie trzeba jeszcze trochę ściąć

Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda Przydało by się tak jak mówisz przyciąć trochę przód, bo teraz trochę za duża czapa jest. Takie wybrzuszenie do przodu występuje w tych mniejszych samochodach, typu MB Sprinter itp. bo mają mniejsze dachy. Tutaj kabina jest dość długa, żeby czapka była mniejsza tak jak tutaj np. http://img.truck.pl/artpics/AMT/442/PD2390d.jpg

 

PS. Zauważyłem, że masz nie do końca dobrze pomalowana uszczelkę w przedniej szybie. Sprawdź jak jest w realu Przydałoby się też poprawić ten czarny pasek na kabinie. Mam nadzieję, że to zrobisz, bo psuje troche ogólny wygląd.

Podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dzacek!

Widzę, że ruszyłeś z kopyta z pracami, ciekawe jak to wyjdzie. Wczoraj zacząłem rozbierać tego złomowatego żółtego MAN'a TGA od Bacy i miałbym dla ciebie tłumik od niego - może niezbyt to dokładne, ale wyglądał by lepiej niż te kominy. Co ty na to? Życzę powodzenia w pracach i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I foty jak raz z obwodnicy Poznania... Szkoda tylko, że Dzacek zaginął w akcji... Co też może się z nim dziać?

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawał pracy, prawojazdy, auta się sypią. Dzięki za zdjęcia, na jednym widać nawet konstrukcje zawieszenia

Paweł widziałem że dzwoniłeś, ale spałem :P

Niebawem ruszam z pracami nad mańkiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Małe odświeżenie tematu.

Z włóknem się poddałem, kurnik wysmarowałem grubą warstwą żywicy (z utwardzaczem) powtórzę to kilka razy i wydziobie styropian ze środka i może coś z tego wyjdzie ;p

obrazis.jpg

Tłumik od Pawła z mana tga pasuje idealnie, na zdjęciu nie pomalowany ni wklejony, pasuje idealnie do turbiny

 

Pozdrawiam Jacenty

 

Ps: właśnie dzwoniłem do taty, powiedział żę sama żywica mi popęka i na nią ciężko będzie już włókno położyć, najwyżej dam dekiel na właz i wsio ;p

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - wygląda coraz lepiej! Jeśli chcesz to zrobić szybko i prosto, to najlepiej za dużo nie kombinować z tym styropianem. Ja bym chyba tylko trochę go wydłubał, wnętrze pomalował na czarno (ale wodną farbą, najlepiej akrylową!), tak, żeby przez szyby było widać "czarną dziurę" i już. Przecież i tak byś nie robił wyposażonego wnętrza, prawda? Powodzenia w pracach i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wnętrza chciałem przyciemnić szybki folią, kartonik obkleić materiałem (leżanka) może jakaś lampka w ścianie wywietrznik/luk dachowy i wsio ;p

jak nie wyjdzie samą żywicą, wydziobie drugi kurnik i z tatą go oblepię żywicą, on robi kadłuby statków zna się na rzeczy

Dzięki za wydech, faktycznie o wiele lepiej się tak prezentuje

 

img0900id.jpg

lukę między kabiną a błotnikiem mam zamiar załatwić pociętymi nadkolami z tylnego błotnika

 

img0896vg.jpg

w manie już domalowałem białe światła cofania.

 

img0897ow.jpg

akumulatory i zbiorniki powietrza ustąpiły nowemu tłumikowi.

 

img0899v.jpg

próbowałem zmatowić dolną część zderzaka ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam ponownie

Na ostatniej trasie na Wrześnie mijałem tą scanie z kolorową plandeką podesłaną przez kolege Paczka

A dla niedowiarków mam obiecane zdjęcia z Poznańskiej bazy Sollnera

 

zdjcie010c.jpg

 

zdjcie011xw.jpg

 

zdjcie012xn.jpg

 

zdjcie013fa.jpg

 

zdjcie015oa.jpg

 

zdjcie017x.jpg

 

zdjcie018t.jpg

 

zdjcie019qf.jpg

 

zdjcie020q.jpg

 

zdjcie024ss.jpg

 

zdjcie025e.jpg

 

zdjcie026fs.jpg

 

zdjcie027r.jpg

 

zdjcie028p.jpg

 

zdjcie033v.jpg

 

zdjcie034cs.jpg

 

zdjcie035m.jpg

 

zdjcie036m.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuje za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosz, prosz! - dokumentacja! Weź teraz ładnie dokończ tę maszynę, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.