Skocz do zawartości

Spitfire pomocy koledzy!!!


kokos85

Rekomendowane odpowiedzi

nad owiewką jeszcze pracuje i nie jest jeszcze przyklejona

ślady pędzla az tak sie w oczy nie rzucają moim zdaniem w realu nie wiem już jak malować pędzlem by nie było poznać ale praktyka czyni mistrza.

Ja się krytyki nie boje wręcz przeciwnie pomaga mi znaleźć błędy i popracować nad nimi.

Wiem ze ten model idealnie nie wyjdzie bo nie mam jeszcze takiej wprawy lecz staram się nad nim. jestem gdzieś w środku prac i postaram sie by efekt finalny był lepszy

Dzięki koledzy za słowa krytyki tak przydatnej młodemu modelarzowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jest pomalowane OK. Nie ma smug w postaci zgrubień, a drobne przebarwienia po położeniu bezbarwnego powinny zniknąć. Po położeniu na końcu matowego werniksu powinno być ładnie.

 

Obecnie maluje aero, ale pędzlem naprawdę można uzyskać niezłe efekty. Dla pokazania, że pędzlami się da zrobic ładną powierzchnie mój Spitfire Revella właśnie, pomalowany Humrolami (złożony co prawda jakieś 15-20 lat temu):

spitfireV-revell-1.jpg

spitfireV-revell-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny zgodzę się, ale 15-20 lat temu były inne (lepsze) farbki. Mam na myśli głównie Humbrolki. Sam jeszcze wtedy malowałem pędzlem, nawet błyszczącymi dało sie idealnie pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Mastery nie nadają się do pędzla, przynajmniej emalie. Są za rzadkie aby malowac jedną warstwą, a jak się maluje drugą warstwę to rozpuszcza pierwszą, nawet jeśli jest na 100% wyschnięta. Do aero są za to jak najbardziej.

 

Humbrole bezbarwne z serii Cote (we flakonikach a nie puszkach) bardzo ładnie się kładą i nie żółkną, ale są nieco lepkie po wyschnięciu. Ja używam takiego błyszczącego (glass cote) Humbrola jako pierwszy werniks pod kalki i kładę go pędzlem. Finalny werniks na koniec daje aerografem satynę albo mat Model Mastera.

 

Ja lubie Humbrole, głównie za ich uniwersalność. Są świetne do pędzla i akceptowalne do aero. Mówię oczywiście o emaliach, do akryli się chyba już nie przekonam.

 

Co do kompresora, to nie warto nic kompletować (no chyba że kasę heh) i babrać się z robieniem samoróbek. Chinole zmonopolizowali ten rynek i są dostępne w cenie ok 300-400 pln świetne kompresorki ze zbiornikiem wyrównawczym, regulacją ciśnienia i skraplaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.