Skocz do zawartości

Spitfire pomocy koledzy!!!


kokos85

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje bardzo jednak bez wizyty w sklepie sie nie obejdzie

teraz pytanko lub prośba o poprawienie jeśli się mylę:

Do kamuflażu mogę użyć farb Model Master 1710-Dark Green

oraz Humbrol 165

a spód Humbrol 106??

aha ma ktoś może zdjecie zegarów spitfire`a??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby się dowiedzieć z jaką wersją mamy do czynienia. To są współczesne zdjęcia, jedno Mk VIII, a drugie to chyba piątka z czymś dziwnym w miejscu celownika. Zwróć za to uwagę na kolor wnętrza. To jest właśnie wspomniany grey green. Ten Humrol 78 jest bardzo ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palecie drukowanej Humbrola ten 31 wygląda równie ciemno. Chyba najbardziej zbliżony do oryginału Humbrol to H90, który zresztą za dawnego, 'prawdziwego' Humbrola wcale nie nazywał się Sky i prawdopodobnie został stworzony jako Grey Green. Ten nowy H90 o formule zmienionej pod Sky wymaga podrasowania wg tego co widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słuchajcie greatgonzo

 

FS34226 to Model Master (Pactra) RAF Interior Green 4840, A113, 2062

IMG_2397_cr.jpg

 

Humbrol 78 jest nieco ciemniejszy

IMG_2398_cr.jpg

 

Humbrol 31 jest zbyt ciemny, zresztą to kolor którym były malowane samoloty FAA z Royal Navy np. Martlet

IMG_2399_cr.jpg

 

Różnica pomiędzy Humbrol 90 a "RAF Sky" na zdjęciu poniżej. Zresztą na temat tego koloru można też poprowadzić dłuższą dyskusję, ale myślę, że to innym razem.

IMG_2400_cr.jpg

 

Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie czy 165 to dobry kolor na spód bo nie wiemy który model chcesz malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co jest to model revella 1:72 w wersji Vb co do malowania sam niewiem nie mam instrukcji ani kalkomanii i tu potrzebna mi wasza pomoc co do kokpitu wybrałem h78 jest troche ciemniejszy ale wygląda oki niestety kłopot z aparatem i nie zrobiłem fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dokup kalkomanie takie jak tu:

http://www.mojehobby.pl/techmod-72016-supermarine-spitfire-mk-vb-p-18-606813.html

lub

http://www.mojehobby.pl/techmod-72033-supermarine-spitfire-mk-vb-p-18-606876.html

albo jeszcze jakieś inne, a wtedy podpowiemy jakie kolory.

 

Wraz z kalkomaniami są schematy malowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czekamy na finalny efekt. Rób dalej i się nie przejmuj. Jak nie ma krytyki, to jest w normie. No chyba że potrzebujesz poklepania po pleckach i mobiluzującej zachęty?

 

Szkło już wklejone? Najlepiej jest je wkleić już po zakończeniu procesu malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry koledzy za post pod postem ale nikt nie oceni mojego spita?

Straszliwe ślady po pędzlu

Nie pomalowana osłona kabinki

Popracuj jeszcze nad tym modelem, ale ciężko będzie uzyskać jakiś zadowalający efekt, by na forum nikt Cię nie skrytykował.

Dałeś pasy fototrawione w kabince, to i reszte podciągnij pod te pasy, a bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel pilota w Spitkach był z tworzywa sztucznego i dlatego miał kolor zbliżony nieco do minji (taki czerwonawy). Wiem, że teraz to już po ptakach ale szkoda, że nie podratowałeś się Internetem. Na polskich forach modelarskich i nie tylko jest tyle warsztatów ze zdjęciami wnętrza kabiny Spitfire, że przy pewnych chęciach mógłbyś uniknąć wielu błędów.

Wiem, że chciałeś uatrakcyjnić swój model, chwali to się, przecinając osłonę kabiny. Ale efekt końcowy wygląda na zbliżeniach nieco mało ciekawie.

Ogólnie model Revella jest dobrym materiałem na początkowe zmagania. Całkiem nieźle się klei, efektownie wygląda, choć mam nadzieję, że jak go zbudujesz i się nieco bliżej jemu przyjrzysz to znajdziesz rażące błędy tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.