Skocz do zawartości

TS-11 Iskra Bis D - MasterCraft + Part


Qba007x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zgodnie z zapowiedzią od razu jak tylko dostałem paczkę z modelem zamieszczam warsztat.

Pewnie większość już ten model kiedyś widziała ale zamieszczam mały in box:

 

th_DSCN3487.jpg

 

Pudełko z napisami ,,MisterCraft" mimo że w instrukcji pisze ,,MasterCraft"

Jedyny napis MisterCraft w środku to napis na kalkach : ,, PRINTED IN EC BY MISTERCRAFT PRINTER".

 

th_DSCN3491.jpg

Ramki zapakowane w folię.

 

th_DSCN3496.jpg

th_DSCN3494.jpg

Po rozpakowaniu moim widać że plastik nie jest najwyższej jakości. Wygląda to tak jak by przed wtryśnięciem plastiku do form mieszali różne kolory.

th_DSCN3498.jpg

Ramka przeźroczysta tylko teoretycznie. W rzeczywistości jest matowo-brudna.

th_DSCN3493.jpg

Kalki są moim zdaniem nawet ok, chociaż myślę że mogą być problemy z tą głową orła.

 

Doposażyłem się również zestawy blaszek fototrawionych z Parta.

th_DSCN3489.jpg

th_DSCN3488.jpg

 

Będzie to pierwsze w mojej karierze użycie takich blaszek w modelu, dlatego proszę o wsparcie.

 

Model chcę wykonać w malowaniu takim jak na pudełku (notabene dlatego właśnie kupiłem ten model a nie inny), z otwartymi hamulcami aerodynamicznymi, owiewką kabiny i podwoziem.

Wzorować będę się na zdjęciach z internetu oraz książce ,, Typy broni i uzbrojenia". Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia lub publikacje na temat iskry to będę wdzięczny za pomoc.

 

Klejąc kabinę będę się wzorował na tym zdjęciu:

th_WntrzeBISD.jpg

 

Za nie długo pierwsze zdjęcia z postępu prac.

 

Pozdrawiam Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już w kabinie pojawił się problem mianowicie podstawa fotela jest szersza niż blaszki. Nie wiem czy starać się je odgiąć bardziej na boki czy zeszlifować fotel? Blaszki stoją pod kątem prostym do podłogi.

Drugim problemem jest powyginanie orczyków. Rysunek w instrukcji jest nie do odczytania.

 

PS. Pogłowiłem się trochę nad orczykiem i udało mi się go zrozumieć:D Teraz już wiem jak go wygiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z przyjemnością będę obserwował poczynania

Po rozpakowaniu moim widać że plastik nie jest najwyższej jakości. Wygląda to tak jak by przed wtryśnięciem plastiku do form mieszali różne kolory.

To jest prawdopodobnie efekt używania "odpadów" jako granulatu do wtryskarki.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do momentu w którym nie wiem jak sobie poradzić. Mianowicie jeśli wkleję boczne pulpity to nie zmieszczą się one do kadłuba. Czyżby ten kto projektował blaszki fototrawione nigdy nie widział na oczy modelu?

Proszę o pomoc jak to rozwiązać. Już fotel musiałem przerobić żeby się zmieścił w blaszkach.

 

th_DSCN3502.jpg

Fabryczny fotel

 

th_DSCN3510.jpg

th_DSCN3511.jpg

Fotel po moich przeróbkach. Niestety makro jest bezlitosne.

 

th_DSCN3500.jpg

Pierwsza godzina sklejania.

 

th_DSCN3517.jpg

W przerwie od kabiny skleiłem silnik który i tak będzie schowany.

 

Przymierzałem wszystko do kabiny i jeśli wkleję te panel to to nie ma prawa się zmieścić. Co robić?? Szlifować połówki samolotu od wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile brakuje?

Tylko trochę za szerokie, czy w ogóle od czapki?

Żeby nie okazało się, że koniec końców, przeszlifujesz burty na wylot

 

Obserwuje Twoje poczynania uważnie, bo moja Iskra jeszcze nie napoczęta, a zawszeć lepiej uczyć się na cudzych błędach

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile brakuje?

Tylko trochę za szerokie, czy w ogóle od czapki?

Żeby nie okazało się, że koniec końców, przeszlifujesz burty na wylot

 

Brakuje dużo i jeszcze trochę. Burty zeszlifowałem tak że było przez nie widać wszystko co w środku ale jednocześnie jeszcze były dosyć sztywne. i dalej jest to za mało. Nie wiem czy nie skończy się na nie wklejeniu wogóle tych pulpitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrzebałem swoją Iskierkę i trochę się z nią pobawiłem

Gdy wrzucić do kadłuba zestawową podłogę i fotel to, nawet bez szlifowania, pozostaje sporo miejsca między burtami i fotelem.. tak na oko do 1.5 mm z każdej strony.

Skoro blaszana podłoga jest węższa i fotel nie włazi między pionowe panele, to ja już nie kumam. Jaką szerokość mają te pulpity?

Blach już nie chce mi się szukać dzisiaj

 

Kombinuj, może się uda... bo inaczej mogą nie pasować również tablice i tylna ścianka kokpitu...

 

Zaintrygowany Kiemlicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci dokupić fotele żywiczne. Te od L-29 są bardzo podobne do tych z Iskry. Sam je kupiłem i pasują idealnie do blaszek;)

Te będą dobre: http://www.ksmodel.pl/product_info.php?products_id=1249

 

Niestety na model i blaszki przeznaczyłem ostatnie grosze z kieszonkowego .Muszę wykorzystać fotele z zestawu, oczywiście odpowiednio je modyfikując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnie dni minęły pod znakiem męczenia blaszek kokpitu.

Z efektu jestem średnio zadowolony. Wiele błędów wyszło dopiero na zdjęciach i nimi się zaraz zajmę. Szczególnie nie najlepsze jest malowanie ale nie mam jeszcze dostatecznej wprawy.

 

Zdjęcia:

 

th_DSCN3524.jpg

th_DSCN3526.jpg

th_DSCN3525.jpg

 

I to co mi najbardziej nie daje spokoju:

th_DSCN3527.jpg

th_DSCN3528.jpg

 

Myślę że jak na pierwsze takie malowanie jest dosyć dobrze ale mogło by być lepiej. Obiecuję poprawę:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała linia na pulpitach jest za szeroka. Zamaluj to na czarno, a jak wyschnie zamaskuj taśmą i namaluj pas jeszcze raz - będzie o niebo lepiej. Jesli czujesz się na malarskich siłach spróbuj pomalować skalę sztucznego horyzontu i puplip sterowania uzbrojeniem w ospowiedni sposób.

 

53068368.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała linia na pulpitach jest za szeroka. Zamaluj to na czarno, a jak wyschnie zamaskuj taśmą i namaluj pas jeszcze raz - będzie o niebo lepiej. Jesli czujesz się na malarskich siłach spróbuj pomalować skalę sztucznego horyzontu i puplip sterowania uzbrojeniem w ospowiedni sposób.

 

Wiem że jest za szeroka Niestety pod taśmę wpływa mi farba ponieważ tablica nie jest gładka. Spróbuję trochę to zamalować a cienki pasek białego zostawię. A co do pulpitu i sztucznego horyzontu to nie mam takich farbek żeby to pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa proste patenty - biały pasek nie namaluj, tylko naklej z kawałka białej kalki. A sztuczny horyzont pomaluj od tyłu na niebiesko. Jeżeli tam jest tylko zestawowa folia ( bo nie wiem) to będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.