Skocz do zawartości

Mercede Benz Actros MP II 4160 SLT - Relacja z Budowy


MiloszKr

Rekomendowane odpowiedzi

Od Września pracuje nad ciężkim ciągnikiem siodłowym w konfiguracji podwoziowej 8x4. Jest on wielu osobom dobrze znany. Dlaczego taka konfiguracja i marka.. jakoś do końca niewiem ale niespotkałem się z takowym modelem więc postanowiłem zrobić taki model w sklai 1:24. Model czym się będzie szczegulnym wyrużniał.. napewno stylistyką i niecodzienną kolorystyką kabiny (malunki Aerografem) na kabinie będą namalowane postacie z kreskówek "Struś pędziwiatr i Kojot" lub "Piekna i Bestia" Czy się to uda okaże się. Narazie twardo trenuje na pozostałościach znaczepki:). No nic niebędę zanudzal tylko przejde dalej.

 

A oto kilka fotek jak wygląda orginał.

 

actros4160cadzowhh016tb.jpg

 

actros4160cadzowhh044lt.jpg

 

actros4160cadzowhh062ae.jpg

 

A tak już wyglondała kabina początku. Kabina pochodzi od Italieroskiego Actrosa MP II MegaSpace . Ą że Ciagnik w skali 1:1 ma kabine LS musiałem ją deczko rzerobić wraz z zderzakiem.

 

obraz2253ow.jpg

 

obraz2287ev.jpg

 

Tutaj juz kabina po przerubce do gabarytów LS wraz z zderzakiem

 

obraz3188xh.jpg

 

obraz3201fn.jpg

 

obraz3225ub.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że post pod postem ale niechciałem dawać za dużo fotek w jednym poście żeby się to ciut szybciej ładowało.

 

Kolejne etap z prac..

 

Budowa tunelu nad silnikiem. Element z którego wykonany jest tunel to PCV-ka 0,7 mm.

 

obraz3418rz.jpg

 

obraz3467hg.jpg

 

obraz3474cf.jpg

 

obraz3497vi.jpg

 

obraz3522cx.jpg

 

Tutaj już mocowanie przerobione na niższe kabiny z podwoziem.

 

obraz3774ma.jpg

 

obraz3785vk.jpg

 

obraz3795kc.jpg

 

obraz3806jb.jpg

 

A to już przerbubka deski rozdzielczej

 

obraz3810gn.jpg

 

obraz3821id.jpg

 

Dwa elementy za kabiną. Skrucony wlot powietrza do gabarytów kabiny i zaslpeka na tylniej ścianie.

 

obraz3690ze.jpg

 

obraz3712op.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne fotki z etapu prac...

 

tym razem na fotkach widac kratownice za kabina.

 

obraz3771zq.jpg

 

obraz3789px.jpg

 

tutaj już widać nieskończony zbiornik wyruwnwaczy do drugiej chlodnicy.

 

obraz3807ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już sa zdjęcia z wczoraj. Bardzo długo niedaałem nic na innych forach aż w końcu sie stało i jest duża porcaj zdjeć.

 

20060309modelemilosza0017ip.jpg

 

20060309modelemilosza0065ov.jpg

 

20060309modelemilosza0028wf.jpg

 

20060309modelemilosza0034zz.jpg

 

20060309modelemilosza0045iz.jpg

 

Tutaj juz z konstrukcją. Konstrukcja powina być jakieś 7-9 mm wyżej ale nie ma jeszcze zrobionych prowadnich pod spodem.

 

20060309modelemilosza0057ac.jpg

 

20060309modelemilosza0065ov.jpg

 

20060309modelemilosza0070yk.jpg

 

Przerobiony układ wydechowy. do poprawki.

 

20060309modelemilosza0087lb.jpg

 

Osłony za kabinowe wloty do chłodnicy i boczki do drzwi

 

20060309modelemilosza0103jw.jpg

 

20060309modelemilosza0115uk.jpg

 

Wnętrze z boczkami i zrobionym otwartym schowkiem nad szybą i zamocowanym oświetleniem w podsufitce.

 

20060309modelemilosza0128tp.jpg

 

20060309modelemilosza0131fw.jpg

 

20060309modelemilosza0145nz.jpg

 

20060309modelemilosza0150am.jpg

 

20060309modelemilosza0178sb.jpg

 

Silnik z instalacją czujników.

 

20060309modelemilosza0180ti.jpg

 

Wierza z osłonami. Przymiarka.

 

20060309modelemilosza0198xd.jpg

 

20060309modelemilosza0205ze.jpg

 

20060309modelemilosza0211wv.jpg

 

20060309modelemilosza0222qn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że sporo sie napracowałeś, kawał dobrej roboty Milosz

Wstaw tą fotkę, na podstawie której robisz model, bo gdybym jej nie widział, to kłuciłbym się z Tobą o to, że druga oś skrętna jest za bardzo przesunięta do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny malutki update.

 

Układ wydechowy z zakończeniem wylotu spalin.

 

dscn00178fu.jpg

 

dscn00231ck.jpg

 

Kabina przygotowana do malowania. Wewnatrz jest już cały kokpit.

 

dscn00274rn.jpg

 

dscn00285io.jpg

 

A tutaj juz Kabina z przymiarką stopni. Stopnie jeszcz nieukończone.

 

dscn00290tz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś kabinka poszła pod podkład ostatnie fotki przymiarkowe. Proszę nie zwracać uwagi na to że gdzieś coś krzywo czy cuś innego. Kompozycja twurcza jak zagospodarować miejsce już w glowie jest. Ale fotek nie będę dawał zbyt często Potrzymam was panowie troszku w niepewności Ah ta złośliwość Bycza ....

 

dscn01647cn.jpg

 

dscn01694sn.jpg

 

dscn01707wo.jpg

 

dscn01715bl.jpg

 

dscn01720hn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście sobie nie pomyśleli że siedze na laurach. Bo tak nie jest mimo tego że Kabina wraz z elementami się suszy są polakierowane podkładem to ja wciąż pracuję nad resztą innych elementów Cała zabudowa była pomalowana podkładem ale po wyschnięciu okazało się że jest kilka ubytków i niedociągnięć więc musiałem to poprawić z tąd prześwity PCV-ki z pod szarego podkładu. Na reszcie zdjęć widać przewody od pompy paliwowej i przewody elektryczne i pneumatyczne.

 

dscn01872bn.jpg

 

dscn01911aw.jpg

 

dscn01920ud.jpg

 

Zabudowa po poprawkach i po polakierowaniu szarym podkładem.

dscn02222mr.jpg

 

Postanowiłem że zabiorę się za zamocowanie przewodów nadzorujacych prawidłową pracę durbosprężarek.

Tak wygląda to w orginalnym pojeżdzie.

im0001030gr.jpg

 

A to już w modelu.

dscn02244qk.jpg

 

dscn02279pl.jpg

 

dscn02308sh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj dużo pisać i wywnętrzać się wszystko widać na zdjęciach nad zamocowaniem przewodów i kabli spędziłem blisko 3 godzinny otworek w górjnej części jest na preprowadzenie przewodu od chłodnicy do zbiornika wyruwnawczego. Przewody sa wykonane z włosia od szczotki do zamiatania podóg i przzewodu miedzianego 0,2 mm miękiego.

 

Pora na fotki.

 

dscn02531am.jpg

 

dscn02548se.jpg

 

dscn02554yl.jpg

 

dscn02562sr.jpg

 

dscn02579qb.jpg

 

dscn02580ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Milosz, że to będzie jeden z najdokładniej odwzorowanych trucków Widzę, że montujesz nawet przewody, które i tak w realu niebędą widoczne, a to sie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnimy czasy pracuje wciaż nad lakierunkiem kabiny ale reszta modelu nie poszła w odstawke. Skończony został etap prac nad wierzą za kabiną ostatni brakujący elemnt czyli osłona wentylatora i jego mechanizmu napędowego jest juz na miejscu.

 

dscn06167rh.jpg

 

dscn06185zh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz..........to jest jakis obłęd te Twoje przeróbki są doskonałe.......kawal dobrej roboty.......mam pytanie : przedni zderzak bedzie taki jak na pierwszych zdjęciach oryginału ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajome kabelki telefoniczne..... he he , dały mi dzis popalić, za to świetnie imitują wszelkie instalacje

 

Grzegorzu bląd. Musze Cię zmartwić ale tutaj już nie ma przewodzików telefonicznych. Ale jest zato długie włosie od miotły i żyłka wędkarska 0,4mm.

 

Shadow Fox.

 

Zderzaczek będzie taki jak na tej fotce.

mbactros4160sltabpvaclavik1103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw tą fotkę, na podstawie której robisz model, bo gdybym jej nie widział, to kłuciłbym się z Tobą o to, że druga oś skrętna jest za bardzo przesunięta do przodu.

Ja tez mam takie wrazenie. Moze to tylko zludzenie optyczne, bo na tej drugiej osi nie ma blizniaka i niepozakladane sa jeszcze blotniki.

I tak jeszcze z ciekawosci spytam, bo w sprawach truckerskich jestem lajkonik. Do czego sluzy cala ta instalacja za kabina, nad ktora sie tak meczysz?

BTW, Wyglada to rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jeszcze z ciekawosci spytam, bo w sprawach truckerskich jestem lajkonik. Do czego sluzy cala ta instalacja za kabina, nad ktora sie tak meczysz?

Może ja udzielę odpowiedzi - skoro brakuje miejsca na ramie, to siłą woli musiały zbiorniki powietrza i paliwa powędrować nad ramę. Natomiast chłodnica i zbiornik oleju, to część instalacji hydraulicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak... Przeciez w miejscu, gdzie normalnie sie to wszystko znajduje, ktos wsadzil kolo . Nie pomyslalem.

 

A jezeli chodzi o instalacje hudrauliczna, to jest to cos do specjalnych zastosowan, czy standardowa instalacja obecna w kazdym ciagniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak troszku racji ma Andrzej ale nie do końca. Wierza za kabiną słuzy wiekszości do przejecia wszelkich zbiorników cieśnieniowcyh i akumulatorów bo jak sam napisał reszte podwozia zajmują Osie i koła. ale nie do końca ponieważ ciągnik posiada widlastą V8 i jest chłodzony powietrzem przez własną chłodnicę za zderzakiem. Lecz by nie obciążać całej konstrukcji silnika i nie ciagnąć dodatkowych przewodów od jednej chłodnicy do przystawek mocy potrzebnych niekiedy do transportu specjalistycznych ładunków naczepami ponadgabarytowymi. W ten sposób chłodnica jak i zbuiornik wyruwnawczy od dodatkowej chłodnicy znajduje się na wierzy i słuzy właśnie do dostarczania chłodnego powietrze do odbiorców przystawek. Specjalistyczne ciągniki siodłowe do cięzkiego transportu posiadaja nie tylko jedną Instalacje pneumatyczno elektryczną ale czasem zdarzają sie 2 a nawet 3 w zalerzności od potrzeb transportowanego ładunku jak i samej konstrukcji naczepy. Hydraulicznych instalacji praktycznie sie nie stosuje w takich naczepach jak i ciągnikach choć zdarzają się i też takie ale są mało praktyczne i żadko stosowane.

 

Na moim ciągniku jakim robie są 2 przystawki odbioru mocy ( 2 instalacje elektrycznopeneumatyczne)

 

actros4160cadzowhh062ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz od 3 dni nie pracuje nad lakierunkiem kabiny( odeszła mi wenna) a niechce robić i malować na siłę by czegoś sobie niespieprzyć.

Dla znajomego zrobiłem malunek na arkuszu papieru kredowego o wielkosci 30x40 cm. Sam malunek jest niedokończony. Wsumie nad malunkiem spedziłem przez 2 dni po jakieś 4 godzinki. Nie jest to dużo a myśle że efekt jest zadowalający.

 

Sam malunek to nie wszystko, po oberzeniu prze przyjaciela komputeromaniaka milośnika filmów Stargate Star Wars i SF postanowił mnie poprosić bym malunek przeniusł na jego obudowe komputera. - jedną stronę. Zgodziłem się. I tak za jakis czas jak dostarczy jedną strone obudowy przeniose to co widnieje na tym arkuszu na obudowę i domaluje to czego brakuje na arkusz.

 

Mam nadzieje że się wam spodoba.

 

119yp.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.