Skocz do zawartości

King George V (1:350 Tamiya)


danielos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
zachowałem się troszke jak amator nie stosując podkładu na kadłubie a zmatowiłem papierem ściernym powierzchnie i naniosłem 2x warstwy głównych kolorów
Nic się nie przejmuj - każdy z nas był w tym miejscu, w którym jesteś teraz. Więc głowa do góry i pociskaj zgodnie z sugestiami kolegów i pracuj, pracuj, pracuj podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawdopodobnie poprawie akrylami jeśli chodzi o brudzenie pokładu
Ja bym mimo wszystko najpierw poprawił, potem przykleił relingi. Z relingami się nie spieszy, a tak będzie ryzyko, że trącisz i wszystko będzie do poprawy (nie mówiąc o śladach CA)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich ;)

 

Na chwilę obecną mam problemy z aparatem ale postaram się wrzucić na dniach fotki z budowy (zamontowane boczne działa + relingi + tylna sekcja nadbudówki). Odnośnie następnego modelu na 90% chcę zrobić Admiral Hippera z trumpka 1:350 lub kupić Prinz Eugena i przerobić go na lotniskowiec Seydlitz co o tym sądzicie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam problemy z aparatem ale postaram się wrzucić na dniach fotki z budowy (zamontowane boczne działa + relingi + tylna sekcja nadbudówki).
Zatem czekamy Udało Ci się coś poprawić, czy po prostu poszedłeś do przodu

...

Odnośnie następnego modelu na 90% chcę zrobić Admiral Hippera z trumpka 1:350 lub kupić Prinz Eugena i przerobić go na lotniskowiec Seydlitz co o tym sądzicie ?[/quote
Myślał kogut o niedzieli... (najpierw dokończ co zacząłeś ).

Ale jeśli już dywagujemy, to zdecydowanie podoba mi się temat przebudowy krążownika na lotniskowiec (dokończyłbyś to, co niemiaszkom się nie udało).

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poprawiłem KGV i oczywiście postępy już poszły mocno do przodu a co do seylditza czytałem że kadłub miał 217 metrów czyli tyle samo co prinz eugena, natomiast admiral hipper 206m. Prinz w sklepach jest prawie nie dostępny więc tu mam dylemat czy kupić admiral hippera któy ma bardziej prosty dziób i jest ciut krótszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 1 pytanie acz istotne, czy zobaczymy jeszcze co dalej z Królem czy nie!???

 

 

Pozdrawiam

 

Oczywiście że tak fotki będą w poniedziałek na 99%, prawde mówiąc już mało zostało do końca od razu po skończeniu kgv otwieram temat z Seydlitzem (admiral hipper z trumpetera 1:350 jest już w drodze do mnie )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Tak jak obiecywałem zaległe fotki króla

Do końca zostało już nie wiele : maszty, część nadbudówek, dalocelwników itp

 

obraz001rcz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz002bt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz003ks.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz004f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz005ma.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz006ds.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz008fx.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz009lw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz010nc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz011oac.jpg

 

obraz012qw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obić na wieżach była to taka moja mała wizja obtarć po rykoszetach pocisków, działaniu czynników atmosferycznych itp nawet na zdjęciach widać że większość okrętów Royal Navy była po prostu zapuszczona od niszczycieli zaczynając na hoodzie kończąc

 

a tak apropo dzis listonosz przyniósł mi bazę pod Seydlitza

 

obraz018ds.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz016qg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

obraz017ir.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo dzis listonosz przyniósł mi bazę pod Seydlitza

 

- na pewno chcesz "niszczyc" ten fajniusi krazownik ? Ciekaw jestem jak wyjdzie ta konwersja z "k" na "L" Tymbardziej,ze jak pamietam kadłub Sejdlitza liczył ok 200 metrow ,a jako lotniskowca grubo ponad ...a Hipper i Blucher były nie co mniejsze od pozostałych.

 

 

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo dzis listonosz przyniósł mi bazę pod Seydlitza

 

- na pewno chcesz "niszczyc" ten fajniusi krazownik ? Ciekaw jestem jak wyjdzie ta konwersja z "k" na "L" Tymbardziej,ze jak pamietam kadłub Sejdlitza liczył ok 200 metrow ,a jako lotniskowca grubo ponad ...a Hipper i Blucher były nie co mniejsze od pozostałych.

 

 

powodzenia.

 

hehe mam nadzieje że wyjdzie mi ta konwersja jak należy, nadbudówki, pokład startowy, ju 87, ściany boczne będę "strugał" z polistyrenu o grubości 1mm oraz 0,5mm, z hippera przełoże 5 armat przeciwlotniczych, karabiny, komin, i te 2 "kule" które widać przy kominie bismarcka nie wiem co to było

Co do okrętów blucher i hipper miały po 206m natomiast prinz był wersją powiększoną i był dłuższy o 6m co do Seydlitza w necie można spotkac informacje o długośći 212 jak i 206 więc postanowiłem zbudować go na bazie hippera ze względu na niedostępność w polsce Prinz Eugena

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i te 2 "kule" które widać przy kominie bismarcka

 

- reflektory sa w srodku ,nie pamietam czy na tym forum było fajne zdjecie tych "kul"...

 

co do wymiarow kadłuba, to moze ktos ma monografie tych okretow i dokładnie napisze ktory jak miał ,bo jak sie nie myle ,to kazdy miał inaczej ....

 

...tak,Seydlitz jako lotniskowiec miał miec 212...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielos - miło, że myślisz nad nowym projektem, szkoda tylko że kosztem tak ładnego okrętu, jakim jest KGV:

- widać, że nie zaprzyjaźniłeś się ze szpachlą i niestety momentami to wychodzi: szczególnie, jeśli chodzi o pokład (przy łączeniu z burtami) i miejscami nadbudówkę;

- malowanie też wymaga ćwiczeń (i nie mówię tu o brudzingu - to osobna kwestia) - dużo "ciap", szczególnie na kadłubie - nie wygląda to zachęcająco;

...

Jak pisałem wyżej, wielka szkoda że postawiłeś już na tym modelu krzyżyk

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielos - miło, że myślisz nad nowym projektem, szkoda tylko że kosztem tak ładnego okrętu, jakim jest KGV:

- widać, że nie zaprzyjaźniłeś się ze szpachlą i niestety momentami to wychodzi: szczególnie, jeśli chodzi o pokład (przy łączeniu z burtami) i miejscami nadbudówkę;

- malowanie też wymaga ćwiczeń (i nie mówię tu o brudzingu - to osobna kwestia) - dużo "ciap", szczególnie na kadłubie - nie wygląda to zachęcająco;

...

Jak pisałem wyżej, wielka szkoda że postawiłeś już na tym modelu krzyżyk

...

 

W sumie faktycznie chwilowo rozkojarzył mnie Seydlitz, ale póki co staram się dokończyć kgv jak najlepiej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.