Skocz do zawartości

Bussing 8000 S 13 Revell 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eeee... Mnie przytkało... Jestem pod wrażeniem, bardzo mi się podoba, paka samochodu jak i przyczepy wygląda super

Czekam z niecierpliwością na kabinę

 

Dzięki Ta kabina to nie takie proste, to nie współczesne ciężarówki. Muszę ułożyć jakąś listę montażu. Muszę złożyć wszystko przed malowaniem bo niechcę kleić pomalowanych elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda bardzo dobrze. Ja bym jeszcze zalecał ciemny wash, żeby lepiej zaznaczyć szczeliny pomiędzy deskami. Poza tym bardzo ładnie zrobione, czekam na kabinę - życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda na to, że Mark666 na kolejnych modelach ćwiczy malowanie na czerwono Praktycznie doszedł już do perfekcji! Tak trzymać, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wygląda na to, że Mark666 na kolejnych modelach ćwiczy malowanie na czerwono Praktycznie doszedł już do perfekcji! Tak trzymać, pozdrawiam

 

Paweł

Teraz ćwiczy a zaraz będzie zbierał na dużo spyów i będzie czerwony neoś. Wtedy można mu nawet przykleić naklejki straż i koguty na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za miłe komentarze. Jeszcze to nie jest to czego bym chciał ale myślę że z modelu na model będzie lepiej. Ja dopiero " raczkuję" w sprayach. Następny miał być MB Atego z zabudową TLF 16/25 ale zrobimy przerwę z tą czerwienią Neoplan na bank nie będzie czerwony he he , mogę powiedzieć że kolorem bazowym będzie ciemno-niebieski ( ale taki strażacki Neo to niezły pomysł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no coraz lepiej wygląda ale dość słodzenia, na lakierze widać skórkę pomarańczy - przydała by się polerka

 

Dzięki Andrzeju. Fakt, gdzieś tam ona się pojawia. Ale po prostu boję się polerować bo ten model ma tak cienkie powierzchnie styku poszczególnych części że przy jakimś nacisku znowu mi popęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozdobne listwy, ramki szyb już pociągnięte metalizerem

 

40d34b1dc912e693.jpg a18b2ad07d9bf897.jpg bcc7619be0479c2b.jpg

 

Malutka przymiarka

 

d54617cd03445992.jpg a2cc8da0e09924c3.jpg b458d4b0c7cf5e86.jpg

 

Szyby na swoim miejscu

 

8c8c360445f78107.jpg 7b399cc1f0ab388b.jpg

 

 

Jednak to co wydarzyło się podczas montażu wewnętrznych części drzwi zupełnie mnie załamało. Odeszła cała przednia ściana. Przy okazji lewa przednia szyba też uległa poważnej awarii. Wszelkie naprawy karoserii, lakieru nie dały już poprzedniego stanu. Warsztat będzie nadal, galeria też ale model nie nadaje się już na jakikolwiek konkurs. Ehh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji lewa przednia szyba też uległa poważnej awarii. Wszelkie naprawy karoserii, lakieru nie dały już poprzedniego stanu.

Z tego co widać szyby są całkiem płaskie więc można je łatwo dorobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję! Czasem bywa naprawdę wrednie. Czy mógłbym mimo wszystko poprosić o zdjęcia? Może razem z kolegami coś wymyślimy... Albo chociaż będzie przestroga na przyszłość, albo jakieś wnioski. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję! Czasem bywa naprawdę wrednie. Czy mógłbym mimo wszystko poprosić o zdjęcia? Może razem z kolegami coś wymyślimy... Albo chociaż będzie przestroga na przyszłość, albo jakieś wnioski. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

 

Paweł

 

Dzięki Pawle , a tu fotki

 

b47b1004c5e22479.jpg 3470fc2c6f5d598c.jpg 0baf86ab2cb65597.jpg e29f31dbcc97dd5a.jpg 685966fe910326ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przymiarka?? Czy maska tak odstaje od kabiny?

 

Przymiarka, ale za wiele więcej do tyłu nie pójdzie. Z tego co widać na rysunku to przy kabinie jest taki fartuch, on powinien być srebrny--co można jeszcze zrobić. W ogóle ten model jeśli chodzi o podwozie to składa się dobrze. Horror zaczyna się przy kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ważne jest, nie tylko przy tym modelu, żeby najpierw wszystko dopasować (łatwiej powiedzieć niż zrobić), a dopiero później lakierować.

 

Tak czy inaczej model nie wygląda źle, nawet po wypadku. Żeby tlko go dobrze dopasować i będzie wyglądał naprawdę dobrze! Powodzenia w dalszej budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nic nie zmieniać--- ale nie mogłem na to patrzeć. Kasta została rozpruta po raz 5-ty

 

812328f21d23c7bd.jpg 81ba26243d5e3b66.jpg

 

Dorobiłem i wstawiłem nową szybę

 

 

e4d6f5290f2c3a9d.jpg

 

Pomalowałem fartuch pod szybą i poprawiłem ścianę ogniową-- teraz lepiej leży

 

66db50419c04a70e.jpg

 

Doszły kalki

 

958b80f128823a32.jpg c17b3046c12e164e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.