Skocz do zawartości

F-86F Sabre 1:72 Airfix


ariel007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Oto mój 5 model (pozwólcie, że przynajmniej pierwszą dziesiątkę będę numerował).

 

F-86F Sabre w skali 1:72 Airfix.

 

Model przedstawia samolot pilota Lt. Jamesa Thompsona udekorowany wspaniałym smokiem (smok pojawił się po zestrzeleniu MiG-a 15 z wymalowanym smokiem).

 

Model "prosto z pudła" malowany pedzlem humbrolami (56, 191, 27002), wash to neutral wash Miga a weathering to "cienie" Tamiya.

 

Zdjęcie oryginału

 

00.jpg

 

A oto popełniony model

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

Babole oczywiście są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacny model, jak zwykle świetny kunszt fotografowania modeli.

Gwiazda na lewym skrzydle nie powinna byc pod skosem tak jak USAF na prawym ?

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na 5 model to baboki nie robią. Moje gratulacje bardzo miły dla oka "szabel"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo porzadnie wykonany model, tym bardziej ze Airfix, a te jak wiadomo potrafia byc bardzo irytujace. I do tego dopiero piaty, swietnie. Zdjecia jak poprzednio bardzo dobrze oddaja model.

P_bladek gwiazdka dobrze lezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie niedawno zderzylem z ta materia [w postaci F-86] ale w 1/48, na prawej burcie kadluba brak godla [jak na zalaczonej fotce], sa z nia zwiazane niejasnosci, producent kalkomanii z braku pelnej dokumantacji umiescil na arkuszu dwa warianty "Miss Jerry" - z czarnymi i czerwonymi literam. Nie mniej jednak model bardzo ladnie wykonany.

f_86_sabre_07_by_marek1101-d34iuac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie niedawno zderzylem z ta materia [w postaci F-86] ale w 1/48, na prawej burcie kadluba brak godla [jak na zalaczonej fotce], sa z nia zwiazane niejasnosci, producent kalkomanii z braku pelnej dokumantacji umiescil na arkuszu dwa warianty "Miss Jerry" - z czarnymi i czerwonymi literam. Nie mniej jednak model bardzo ladnie wykonany.

 

Tak, wiem o tej drugiej stronie, ale niestety Airfix nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najpierw chwalimy, a naprawdę jest za co:

 

1. Za to, że Sabre;

 

2. Za to, że z Korei;

 

3. Za:

 

Model "prosto z pudła" malowany pedzlem humbrolami (56, 191, 27002)

 

Nie widać, że prosto z pudła, bo zestaw pozostawia wiele do życzenia, nie widać, że pędzlem i nie widać, że Humbrolami.

 

4. Za pilota, który całkiem nieźle się w środku prezentuje;

 

5. Za ogólny wygląd modelu, który na pewno będzie atrakcyjnym elementem Twojej kolekcji

 

Bura będzie, ale malutka, bo sam model nie ma wielu mocno widocznych niedoskonałości. Chodzi głównie o:

 

1. Niektóre nie do końca przetkane linie podziału (np. przed panelem osłony km-ów, na skrzydłach w okolicy żółtych pasów), w które nie wszedł wash;

 

2. Niedolegający do kadłuba wiatrochron;

 

3. Czy grudki na kalce znajdującej się na prawym hamulcu aerodynamicznym (patrząc w kierunku lotu), to niedoskonałość powierzchni czy tylko poblask na zdjęciu ?

 

Gratuluję ładnie wykonanego i atrakcyjnego wizualnie modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bura będzie, ale malutka, bo sam model nie ma wielu mocno widocznych niedoskonałości. Chodzi głównie o:

 

1. Niektóre nie do końca przetkane linie podziału (np. przed panelem osłony km-ów, na skrzydłach w okolicy żółtych pasów), w które nie wszedł wash;

 

2. Niedolegający do kadłuba wiatrochron;

 

3. Czy grudki na kalce znajdującej się na prawym hamulcu aerodynamicznym (patrząc w kierunku lotu), to niedoskonałość powierzchni czy tylko poblask na zdjęciu ?

 

Jeśli chodzi o to?

 

06aap.jpg

 

To to jest wash (troszeczkę "brudku" bo nie lubię czystych samolotów - szczególnie bojowych)

 

Gratuluję ładnie wykonanego i atrakcyjnego wizualnie modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Dziękuję za pochwały, co do bury 1 to fakt niektóre poprawione linie jednak się zalały a co do żóltych pasów na skrzydłach to kalki Airfix-a są tak pancerne że nawet hypersol agamy ich nie rozpuścił całkiem (najperw dałem microscale sol-a tak ze 3 razy a potem raz agamę - bałem się więcej bo nie chciałem ich zniszczyć) i nie są w pełni zagłębione.

 

Ad bura 2

Wiatrochron dolega, był malowany razem z całym kadłubem - tam jest linia podziału (możliwe, że nie potrzebna) i to tak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model! Też jestem zaskoczony malowaniem, wygląda wzorowo, żadnych niepotrzebnych śladów. Ślady eksploatacji również trafione. Podziwiam i zazdroszczę tak pięknego okazu do kolekcji. Czekam na kolejne modele.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obnażam "babole":

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

 

23.jpg

 

Największy "babol" to odwrotne doklejenie dolnej części kalkomanii żółtego pasa na kadłubie. Nijak mi to nie pasowało i dopiero po "posoleniu" kalki doszedłem do wniosku że ułożyłem ją odwrotnie (tył naprzód) ale już było "po ptokach". "Posolona" kalka jest chyba nie do ruszenia. Żeby ten błąd jakoś ukryć dość mocno pobrudziłem te miejsca gdzie widać niepokrywając się kalki.

Jest też parę minimalnych podcieków przy różnicowaniu paneli. Przy malowaniu pędzlem tak malutkich obszarów - czasem podciekała farba pod taśmę i maskol.

Czarny nosek jest specjalnie drapnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.