Skocz do zawartości

YAMATO 1/350 TAMIYA


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

Wallace

 

Tracking not provided

Uważaj !

Jeśli nie oferuje trackingu, to oznacza, że przesyłka nie będzie polecona - czyli zwykły list - każdy z poczty może to schować pod pazuchę i nie masz możliwości reklamacji. Jego refund... taa...a jest to wyraźnie określone na aukcji ? Będziesz się z nim kłócił jak nie dojdzie, a on uwierzy na słowo (jęśli w ogóle wyśle)

Tym bardziej, że jest to kiepska oferta

Tu masz za 46$ z groszami już z wysyłką (a sklep sprawdzony)

 

http://www.hobbyeasy.com/en/data/46861.html

 

i przesyłka registered

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

generalnie nie jest tak źle, zależy skąd ma być nadana, jeśli nie z Ameryki Południowej i Włoch to powinna dotrzeć bez problemu, swoją drogą jednak Hobbyeasy najczęściej ma najniższe ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie oferuje trackingu, to oznacza, że przesyłka nie będzie polecona - czyli zwykły list - każdy z poczty może to schować pod pazuchę i nie masz możliwości reklamacji.
Raz mi już zaginęła paczka i ...

...

Jego refund... taa...a jest to wyraźnie określone na aukcji ? Będziesz się z nim kłócił jak nie dojdzie, a on uwierzy na słowo (jeśli w ogóle wyśle).
... i miałem spór (konsultowany wcześniej z polskim oddziałem PayPal). PayPal jako system płatniczy jest Twoim gwarantem. Sprowadza się to do tego: sprzedający musi Ci udowodnić, że odebrałeś jego przesyłkę, a teraz dodatkowo próbujesz go naciągnąć twierdząc, że nie. Jeśli nie jest w stanie Ci tego udowodnić, PayPal ściąga należność z jego konta i przelewa na Twoje. Ja w taki sposób już raz odzyskałem towar, który nigdy do mnie nie dotarł. Dodatkowo mam od niego maila, który mówi o zwrocie - więc w razie otwarcia sporu, mam "dowód rzeczowy". Wybacz więc, ale mam inne doświadczenia...

...

Tym bardziej, że jest to kiepska oferta. Tu masz za 46$ z groszami już z wysyłką (a sklep sprawdzony)

http://www.hobbyeasy.com/en/data/46861.html

i przesyłka registered

Wiesz, ściągam co jakiś czas z US i zauważyłem, że między USPS Express Int. Mail a Standard Shipping jest może ze 2 dni robocze różnicy. Często Express jest 2x droższy, ale za to ma też tracking - o czym wspomniałeś. Moi znajomi mieli różne boje o zwroty ze sklepów internetowych - jak to wygląda w przypadku HobbyEasy ? Bo jeśli ja mam zapłacić raptem $10 więcej, a spać spokojnie (PayPal), to mnie się to kalkuluje. A przy okazji, jak płacisz w HobbyEasy i czy musisz się rejestrować ?

...

generalnie nie jest tak źle, zależy skąd ma być nadana, jeśli nie z Ameryki Południowej i Włoch to powinna dotrzeć bez problemu, swoją drogą jednak Hobbyeasy najczęściej ma najniższe ceny
Miejsce Nadania: Seul. Swoją drogą dziwna ignorancja koreańców... nie wiedzieć gdzie jest PL...

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy kupowałem w Hobbeasy i nigdy nie było źle (raz wprawdzie przysłali nie to co zamawiałem, ale przy następnym zakupie dostałem 30% rabatu). U nich trzeba płacić kartą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy kupowałem w Hobbeasy i nigdy nie było źle
Rozumiem zatem, że o ew. problemach ze zwrotami nie słyszałeś ?

...

U nich trzeba płacić kartą...
Mnie jest wygodniej PayPal'em. Zatem jeśli pozwolicie zaryzykuję i przetrę ścieżkę...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zatem, że o ew. problemach ze zwrotami nie słyszałeś ?

A jakże słyszałem . Jak wysłali mi coś innego, to po zgłoszeniu odpisali, że mogę odesłać ale wiedzą że to drogo w Polsce kosztuje . Zaproponowali zniżkę i niechciany towar powędrował na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na PayPal te jest potrzebna karta - może niekoniecznie kredytowa ale potrzebna

Mylisz się, można przelać na PayPal pieniądze z konta bankowego i wtedy zapłacić. Ja tak robię, bo żona bardziej analizuje wyciągi z karty niż z konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Przecież na PayPal te jest potrzebna karta - może niekoniecznie kredytowa ale potrzebna

Mylisz się, można przelać na PayPal pieniądze z konta bankowego i wtedy zapłacić. Ja tak robię, bo żona bardziej analizuje wyciągi z karty niż z konta

A to już do założenia konta PayPal nie żądają numeru karty ? Kiedy ja zakładałem swoje konto to była wymagana Oczywiście, już przy transakcjach nikt o kartę już nie pyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Rogoza, konto PayPal jest powiązane z Twoim kontem i zasilane właśnie z niego. Teoretycznie więc nie jest Ci potrzebna karta kredytowa (konto PayPal zasilasz robiąc przelewy np. przez internet).

...

daro - to co piszesz a propos zwrotów tym bardziej mnie skłania ku ryzyku i kupna via ebay

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ale się wywiązała dyskusja

 

ak płacisz w HobbyEasy i czy musisz się rejestrować

Tak, musisz się zarejestrować i założyć konto. Płacę kartą internetową dopiętą do mbanku.

W ostatnich kilku latach robiłem tam zakupy z 50 razy - raz się pomylili.

Zamawiałem kilka weteranów i jeden dali do 1/700. Grzecznie przeprosili i na moją kategoryczną odpowiedź, że jednak na pewno do niczego mi się to nie przyda, poprosili o odesłanie do nich czymś najtańszym i podanie kosztów.

Machnąłem ręką, bo wsadziłem to do koperty bąbelkowej i wysłałem za 5 czy 7 zł. Jeśli miałbym taki wybór jak Ty - kupiłbym w Hobbyeasy. A za zaoszczędzoną kasę dodatkowa jakąś żywicę veterana, żeby wymienić p-lotki.

Nadal uważam, że zakup w porządnym sklepie jest bezpieczniejszy od e-baya, choć również robię tam czasem zakupy (przedwczoraj kupiłem kompakt ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ale się wywiązała dyskusja

Zaraz dostaniemy narty od Admina i się szybko skończy

...

Jeśli miałbym taki wybór jak Ty - kupiłbym w Hobbyeasy. A za zaoszczędzoną kasę dodatkowa jakąś żywicę veterana, żeby wymienić p-lotki.
Nie mam karty kredotowej, a chyba nie można u nich PayPal'em płacić...

Blachy Edka nie są najgorsze i dadzą radę. Wiesz, jak dla mnie różnica to raptem $10. W momencie jak sprzedawca nawali, piszesz 1 maila i... czekasz na kasę. A z HE jest trochę zabawy. Dodatkowo sprzedawca sprzedaje tylko art. modelarskie, a sądząc po ilości komentarzy ma w tym doświadczenie, więc...

...

Nadal uważam, że zakup w porządnym sklepie jest bezpieczniejszy od e-baya, choć również robię tam czasem zakupy (przedwczoraj kupiłem kompakt ).
... jeśli go uprzedzę w mailu żeby pokład jeszcze opakował w skrawki tektur z obu stron i dopiero wsadził w pudło, to czego tu się bać ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie
Zabiją nas za ten O/T - trzeba było założyć osobny wątek (miejmy nadzieję, że autor się nie gniewa).

Ale

...

Jak w takim razie płacisz w HE ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,dobrze sam sie czegoś dowiem a gdzie i jak kupować, myślę ,że kazdemu sie przyda kto planuje takowe zakupy. Więc jak najbardziej piszmy-trafiło na Yamato ale to nie jest jedyny model a czasem sie czyta pytania od kolegów gdzie to kupić i jak to zrobić, ktory sklep itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pokładu "YAMA." rozpieczętowałem z folijki deskowanie wypukłe i wolny wybór szlifować, ostrzyć "gwożdzia" i ryć? czy drewno gdzieś ze sklepu. Wcześniej kolega napisał, że drewno ma swój wyraz moim zdaniem ma racje ale do tego wyboru mam jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abir24, popracuj proszę Cię nad interpunkcją, bo ciężko się czyta

Wracając do tematu: ja będę będę usuwał "deskowanie" papierem ściernym. A gdy powierzchnia będzie gładziutka, przykleję gotowy drewniany pokład. Boję się tylko czy uda mi się go docisnąć równomiernie i mocno: w końcu pokład będzie już na kadłubie i nie chcę, by pod wpływem moich paluchów "zapadł" się do środka Generalnie etap przewiduję taki: zeszlifowany pokład doklejam do burt, a pokład drewniany delikatnie przyklejam później...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe OT: kupiliście już pokład?
Jeszcze nie. Cały czas czekam na rozwiązanie moich wątpliwości i pytań dotyczących HE (tam chyba jednak można płacić PayPal'em). Chyba jednak zaryzykuję i skuszę się na zakup poprzez e-bay.

A dlaczego pytasz ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim razie płacisz w HE ?

 

 

Mam kartę internetową, wyłącznie do zakupów on-line. Nie da się nią płacić w sklepie ani korzystać z niej w bankomacie.

Jest dopięta do twojego konta bankowego. Przesuwasz na nią środki z konta 5 minut przed zakupem (trochę więcej ze względu na różnice kursowe), płacisz i rozładowujesz z tego co zostało. Środki na karcie są tylko przez 5 minut, co ma zabezpieczyć Cię przed ewentualnym wyciekiem jej danych ze sklepów (hannats miał ponoć ostatnio taka wpadkę). Nie jest to karta kredytowa i jeśli nic na niej nie ma lub załadujesz ją mniejszą ilością pieniędzy niż potrzeba - transakcja nie dojdzie do skutku.

Ja mam w mbanku ale chyba i inteligo oferuje takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.