Skocz do zawartości

YAMATO 1/350 TAMIYA


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

celnicy doliczą vat jeśli przesyłka będzie warta ponad 150EUR. Poza tym chyba szkoda kasy, nie uważasz...

Niekoniecznie... Blachy i pokład do Fuso kosztowały mnie ok 100eu a i tak poznańscy celnicy vat przywalili... Jak zobaczyłem pokład do Fuso to uważam, że warto.... oczywiście jeśli kogoś stać. Faktem jest, że nie jest to tania impreza

 

O jakim VAT mówicie ???? Niedawno zakupiłem blachy z lufami i żywicami do Yamato w 1:350 Lionara i wyniosło to 320 zł razem z przesyłka. Jechało?/leciało?/płynęło? trzy tygodnie. I teraz muszę wyczaić drewniany pokład na poziomie 150 zł z przesyłką. To czy jakiś zoll dowali VAT zależy od gostka co wysyła towar a raczej co wpisze na deklaracji. A nasi chińscy towarzysze już dawno wyczuli pismo nosem i wiedzą jak objechać nasze przepisy.

Polak...tfu... Chińczyk potrafi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
celnicy doliczą vat jeśli przesyłka będzie warta ponad 150EUR

 

Blachy i pokład do Fuso kosztowały mnie ok 100eu a i tak poznańscy celnicy vat przywalili...
Panowie - dziwny rozstrzał tych informacji, wiec i ja dodam swoje "5 groszy" - rozmawiałem swego czasu z Izbą Celną i powiedziano mi, że do 45 Euro nie naliczają VAT-u, a jeśli jest to prezent to chyba do 55 Euro. Zatem nie dziwie się, że twoja przesyłka, Daro, została ovatowana.

 

Jeśli już mowa o 150 Euro to być może chodzi o CŁO - i tak najprawdopodobniej jest. Ale z tym cłem to też jest bardzo różnie bo mają całe tabele co podlega cłu, w jakim procencie itd itp. więc stawki są różne, od "zerowych" począwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim VAT mówicie ???? Niedawno zakupiłem blachy z lufami i żywicami do Yamato w 1:350 Lionara i wyniosło to 320 zł razem z przesyłka. Jechało?/leciało?/płynęło? trzy tygodnie. I teraz muszę wyczaić drewniany pokład na poziomie 150 zł z przesyłką. To czy jakiś zoll dowali VAT zależy od gostka co wysyła towar a raczej co wpisze na deklaracji. A nasi chińscy towarzysze już dawno wyczuli pismo nosem i wiedzą jak objechać nasze przepisy.

Polak...tfu... Chińczyk potrafi!!!!

Jak znajdziesz kogos takiego to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół świata leci, a łamliwość ogromna

 

Mam drewniane pokłady do Yamato, Nagato, Akagi, Kongo, wszystkie przyleciały z Hong-kongu....w całości

 

Zainteresowanym proponuję zakupy tutaj:

 

http://www.hobbyeasy.com/cgi-bin/i8_user_page.cgi?a=advance_search_result&page_size=10&page_number=1&keyword=wood&category_code=SHDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś ze sklepów wschodnich ma przy dokonywaniu zamówienia wybranie opcji "zaniżenia wartości deklarowanej" czy coś takiego... ale już nie pamiętam, który to sklep

 

Dobrze kombinujecie towarzyszu.......

I lepiej nie pamiętać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie wiem jak to jest, ale to co kupiłem w Japonii było obłożone Vatem. To co kupiłem w Hong Kongu (blachy do Yamato Lion Roara) Vatu nie miało. Powtórzę jeszcze raz: Poznań=Vat, Warszawa Vatu nie ma. Chyba, że Japonia=Vat, pozostałe żółte kraje Vatu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasi chińscy towarzysze już dawno wyczuli pismo nosem i wiedzą jak objechać nasze przepisy.

Polak...tfu... Chińczyk potrafi!!!!

Ale jest chyba druga strona medalu. Jeśli będziesz miał przesyłkę ubezpieczoną z zaniżoną wartością, to w razie zguby dostaniesz tylko tyle, ile miałeś zadeklarowane Oczywiście gdy mówimy o jakiś drobiazgach to to, o czym mówisz, się opłaca. Natomiast przy droższych rzeczach chyba warto dopłacić i spać spokojnie...

...

Zainteresowanym proponuję zakupy tutaj
Dzięki za info - zainteresowany pokładem do "Kongo" (ale to temat na przyszłość). Choć nie powiem - i do "Musashi" kusi (daro, Twoja wina ). Z tym, że zakupiłem baterię farb i nie wiem czy mi nie szkoda... co robić ?

...

Jak ktoś się przymierza do ściągnięcia czegoś, niech da znać. Może się skuszę na pokład, to i koszty wysyłki będzie można podzielić.

...

Powtórzę jeszcze raz: Poznań=Vat, Warszawa Vatu nie ma. Chyba, że Japonia=Vat, pozostałe żółte kraje Vatu nie ma
Ja targam z US. Zawsze jak szło poniżej $150 było bez problemu. Jak raz przyszło z zadeklarowaną zawartością $250, to trzeba było zapłacić dodatkowo ok. 150 PLN (do dziś nie wiem dlaczego musimy płacić VAT w PL, skoro towar zakupiony już podlegał opodatkowaniu zagramanicą...)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekP, jak nie ze sklepu, to zawsze pozostaje ebay... Ale ok, na razie poczekajmy, może ktoś będzie coś targał ze Wschodu i będzie chciał trochę zaoszczędzić na wysyłce...

...

Kończąc O/T, abir24 Ty się nie przymierzasz ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem wczoraj z siostra jest w IRL. ma w czwartek zobaczyc u niej w sklepie i dowiedziec sie wszystkiego co i jak wiec moze na swieta od zajaczka.Jesli nie to tez bede chetny do podlaczenia sie do kogos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jak ktoś będzie zamawiał to się przyłączę

 

może ktoś będzie coś targał ze Wschodu i będzie chciał trochę zaoszczędzić na wysyłce...

 

tez bede chetny do podlaczenia sie do kogos
Pamiętajcie, że najczęściej koszt zależy od wagi, no i oczywiście od konkretnego sklepu i jego systemu naliczania. Sprawdźcie wcześniej , czy takie łączenie faktycznie będzie się opłacało, bo kwotowo może zahaczyć o VAT, przesyłka zbiorowa może być droższa niż każdego z elementów osobno (część rzeczy jest FREE SHIPPING), niektóre rzeczy szczególnie modele są wysyłane tanią pocztą a w zestawie z innymi produktami już tak pewnie nie będzie etc itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś znajde napewno dam znać, teraz powrót do pokładów, rozmawiałem dzisiaj z siostrą, sprawdziła w sklepie czas oczekiwania ok. tygodnia i cena 65 eurasków. Te co znalazlem były po 45+ wysyłka i co jeszcze? Tak więc 65 w tym przypadku to chyba nie jest żle, fakt ,że z IRL.to ona dowiezie więc nie mam więcej kosztów. Co myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abir24, znalazłem na ebay'u za ok. 170-200 PLN z wysyłką. Więc jak dla mnie 65EUR to za dużo

...

Plus za to, że pół świata nie leci...

...

Dawno tam nie zaglądałem, masz racje a będziesz brał? albo jak możesz to przyślij link z adresem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tam nie zaglądałem, masz racje a będziesz brał?
Jeszcze nie wiem czy będę brać w tym miesiącu (finanse). Ale jak nie w tym, to w przyszłym na pewno. Sprzedawca ma pozytywne komentarze (poza tym w przypadku ebay chroni nas PayPal). Do Yamato jest nieco inny pokład niż do Musashi (ze względu ilość rozmieszczonych na pokładzie stanowisk trzydziałowych 25mm ) - też jest na stanie - już poszło zapytanie o wspólną wysyłkę, koszta, czas i zabezpieczenie wysyłki

...

albo jak możesz to przyślij link z adresem. Pozdrawiam
Wpisz w ebay "1/350 Musashi Wooden Deck" i wyskoczy Ci parę linków

...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abir24 & daro, cytuję:

 

2Pcs S/H : $15.00

Generally 10~20 days delivery

Small packet airmail, Tracking not provided

I used Hard board box for protection. Never problem with this matter...

If not delivered within 1 Month, I will refund

By the way, Where is your country??

...

2 pokłady + wysyłka to koszt rzędu ok. $115, to nijak nie ma prawa trafić na cło (chyba, że kwota podlegająca akcyzie i vat zależy od kraju wysyłki - z US zawsze jest to powyżej $150- )... Dodatkowo refund w razie zniszczenia lub zaginięcia. Napiszę mu tylko, żeby pudełko również wypchał ścinkami kartonów, by pokład nie latał. I chyba się zdecyduję.

...

Ps - http://korwin-mikke.pl/daleki_wschod/zobacz/poludniowa_korea_i_ue_zniosa_cla/3434 - jak się ma sprawa na dziś ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.